PDA

Zobacz pełną wersję : problem, kolor spalin i spalanie oleju



konar
19-09-10, 19:34
otoz od jakiegos czasu zauwazylem spalanie oleju, ile spala nie powiem bo duzo jezdze, czasem piluje roznie to bywa, zauwazylem tez okopcona na czarno koncowke wydechu. myslalem poczatkowo ze to wina uszczelniaczy, ale dzisiaj po zatrzymaniu sie i gazowaniu, napoczatku dymil na bialo, i widac bylo ze jest woda w tlumikach ( balem sie ze uszczelka pod glowica, ale po sprawdzeniu ilosci plynu chlodniczego bylo ok) pozniej po przejechaniu sie mniej wiecej 500m znow zaczelem gazowac i tu problem ... niebieskiej barwy byly te spaliny, no i pytanie, czy moga byc zuzyte pierscienie? czy moze jednak uszczelniacze zaworowe. przerabialem kiedys podobny temat w golfie 1.8 , palil ogromne ilosci oleju, ale nie dymil, po wymienie uszczelniaczy bylo ok.

Budziniak
19-09-10, 21:25
Zwróć uwagę na to czy puszcza dymka zaraz po odpaleniu gdy stoi cały dzień. Sprawdź sprężanie na sucho i po wstrzyknięciu oleju do kolejnych cylindrów. Nie które zakłady mają przyrząd do sprawdzania zawartości spalin w układzie chłodzenia.

jasiek09
19-09-10, 22:58
jak dymka puszcza to na 100% same uszczelniacze roboty nie zrobią:( bez pierścieni się nie obejdzie

ejzon
20-09-10, 09:18
nikt Ci nie odpowie twierdząco na pytanie "pierścienie czy uszczelniacze ?" ;)

konar
20-09-10, 12:46
dzisiaj po dlugim postoju , tzn auto stalo cala noc nieruszane, odpalilem i dodalem gaz do ok 5 tys obrotow, puszczalo dym lekko niebieski, po przejechaniu jakis 10 km i zatrzymaniu powtorzylem gazowanie, tym razem nie bylo zadnego dymu, zaznacze ze dymi tylko podczas postoju, podczas jazdy nie widac ze dymi. wiec co jest bardziej prawdopodobne? mam nadzieje ze uszczelniacze, ze wzgledu na koszta naprawy, obeszlo by sie wtedy bez sciagania glowicy

taz666
20-09-10, 12:49
"pierścienie czy uszczelniacze ?" ;)

TAK.

Sory za OT nie mogłem się powstrzymać...

W temacie: I tak trzeba zdjąć głowicę żeby się więcej dowiedzieć. Przy tej okazji radziłbym i uszczelniacze i pierścienie wymienić.

BTW: Gazowanie na zimnym silniku nie jest dla niego zdrowe...

konar
20-09-10, 13:03
wiem ze nie jest zdrowe, ale coz, jesli i tak czeka go naprawa, to co szkodzi :P , a co do wymiany tych czesci rozumiem ze polecacie OEM, niestety takiego duzego budzetu na naprawe nie bede miec, wiec jakie zamienniki polecacie w przyzwoitej cenie? jesli auto zbiera sie normalnie to pewnie moga byc uszkodzene pierscienie uszczelniajace tak?

taz666
20-09-10, 13:08
Zacznij od zmierzenia kompresji, jeśli jest OK to wykluczysz pierścienie. Jeśli masz remontować to TYLKO na OEM uszczelniaczach i pierścieniach, jak przyoszczędzisz na zamienniki to tylko wpakujesz się w większe koszty kolejnego remontu...

szczypior88
20-09-10, 13:14
uszczelniacze OEM zakup a pierscionki mozna alb npr albo riken - ja zrobilem remoncik swojej ej6+ vtec na tych gratach i ani gramusia nie wciaga, mgiełki z wydechu nie pusci:) Przy okazji wymieniłem panewki na ACl Race. Takze uszczela tylko OEM a reszte uszczelek polecam elringa albo reinza. Generalnie jak dobry fachura ogarnie remont to i na zamiennikach sporo polatasz.

jasiek09
20-09-10, 13:16
konar
tak, uszczelniające ale i tak zmienisz komplet więc co za różnica,przejedź 1000km zobacz ile oleju ubyło i będziesz wiedział coś więcej

Damianos1200
20-09-10, 13:23
jeśli chodzi o części to wiadomo OEM najlepszy, ale jak ja robiłem remont w D16Y7 u kolegi to może uszczelniacze OEM się opłacają jeszcze, ale cena pierścieni to jest koszmar ok 250zł w hondzie za komplet na jeden cylinder, więc moim zdaniem to lekka przesada i tutaj akurat poszły npr ze względu na to ze tylko takie pasowały riken nie pasowały wymiarowo. Uszczelki polecam elringa lub geotze chociaż elring jest troche tańszy i również dobry. Moim zdaniem głowice ci radze sciągnąć tak czy siak i zajrzeć do niej i na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze ciśnienie na pompie oleju.

pp89
20-09-10, 14:39
Zacznij od zmierzenia kompresji, jeśli jest OK to wykluczysz pierścienie.Nieprawda. W aucie rodziców spalanie oleju było na poziomie 1l/2tyś, a kompresja była prawidłowa. Okazało się że silnik był przegrzany i w dupe dostały pierścienie zbierające, stąd brak dymku i innych oznak.

ejzon
20-09-10, 15:29
Zacznij od zmierzenia kompresji, jeśli jest OK to wykluczysz pierścienie.

bzdura, górne pierścienie odpowiadają za kompresje a dolne to zbierające (olejowe), które mogą juz przepuszczać a kompresja może być OK, sprawdzenie kompresji nie postawi jasnej diagnozy

skolopendra
20-09-10, 19:47
niestety .bardzo często pierścienie olejowe ulegają uszkodzeniu .
co skutkuje dobrym wynikiem pomiaru kompresji ,i sporym apetytem na oliwę

konar
20-09-10, 21:42
wiele sie dowiedzialem, hmm co do czesci jednak chyba zainwestuje w uszczelniacze oem, kupie do tego pierscionki npr, a uszczelka pod glowicem hmm zobacze jak tam fundusze, a jak sprawdzic cisnienie na pompie olejowej ?

Yotomeczek86
20-09-10, 22:30
radze uszczelkę oem, dozbieraj kasę bo mniej Ciebie to będzie kosztować za jednym razem :)

Adi506
21-09-10, 01:40
Nie ma co oszczedzac->ja zrobilem po kupnie auta kapitalke glowicy(uszczelniacze,zawory,szlif itd) wymienilem uszczelke pod glowica pasek pompe -wszystko OEM a mechanik zeby mnie juz oszczedzic nie wymienil mi pierscieni... No i teraz powyzej 7tys na 2`ojce zostawiam zaslone dymna... Wiec jak masz robic a auto jeszcze jezdzi to odloz troche siana i zrob wszystko tak zeby miec czyste pozniej sumienie i nie wk..... sie tak jak ja ze wladowalem x kasy,wszystko oryginal a za jakis czas czeka mnie zrzucanie glowicy przy czym dojdzie kolejna robocizna i UPG za 2 paki pojdzie do kosza bo dolem tloki nie wyjda zeby wymienic pierscionki:/

konar
21-09-10, 13:03
no wlasnie u mnie jest tak ze od 5 tys obrotow troche podymi, no wlasnie koszta takiego remontu sa duze, tyle ze za robocizne nie bede musial placic. A gdzie czesci dostane taniej? szukac tu na forum czy moze uderzyc do serwisu hondy? ale jak sobie podlicze to troche mi wyjdzie? a ile Cie kolego czesci kosztowaly? i czy zmieniales uszczelki na kolektorach?

skolopendra
21-09-10, 16:33
zapytaj kolegi:
PeJot

będzie miał wszystkie części

Damianos1200
22-09-10, 00:34
ja ci powiem jak w tej D16Y7 wyszło tam były wymieniane wszystkie pierścienie, panewki do tego poszedł komplet nowych zaworów uszczelniaczy nowe uszczelki nowy rozrząd łącznie z pompą wody paski klinowe łącznie części wyszły w granicach 2000-2500zł. pierścienie poszły npr panewki glyco uszczelki elringa paski mitsuboshi, bosch, uszczelniacze OEM , zawory poszły jakis zamiennik nie pamietam dokładnie z jdmshop, napinacz ruville, pompa wody GMB. Do tego było sprawdzenie ciśnienia pompa oleju z czystej pewności jakby było słabe ciśnienie to praca by poszła na marne i dlatego ja bym to tez sprawdził czy warto taki remont robić.Autodata podawała przy tym silniku 2,7 bara przy 3000obr/min. Do dnia dzisiejszego silniczek ładnie i cicho pracuje i nie bierze grama oleju. Co zrobisz to decyzja należy do ciebie.