PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy i porady...



luulcak
21-11-06, 18:32
Witam

Jestem zupelnie nowy i prosze o pomoc...
civic 3d 1,5 93 rok, mam od niedawna ii nie wiem czy tak ma byc, do 3000 jezdzi bardzo ladnie, natomiast powyzej no powiedzmy powyzej 3500 nie ma juz mocy, tylko wyje....
....drugi problem jade, odpuszczam gaz...hamuje silnikiem, i kiedy wlacze sprzeglo, potrafi sie zadusic a nawet zgasnac, oborty spadaja do 0 prawie, przy wciskaniu sprzegla normalnie np przy zmianie biegu jest wszytko ok...co to moze byc??


bardzo dziekuje za pomoc


pozdrawiam
łukasz

[ Dodano: Wto 21 Lis, 2006 ]
nikt?.... nic??????

Furious
22-11-06, 12:46
jade, odpuszczam gaz...hamuje silnikiem, i kiedy wlacze sprzeglo, potrafi sie zadusic a nawet zgasnac

przy wciskaniu sprzegla normalnie np przy zmianie biegu jest wszytko ok
jak dla mnie te dwie sytuacje sa identyczne, wiec nie wiem o co kaman



do 3000 jezdzi bardzo ladnie, natomiast powyzej no powiedzmy powyzej 3500 nie ma juz mocy, tylko wyje....
swiece, filtry, zaplon... wszystko moze byc

Jaki masz silnik? oznaczenei?

luulcak
22-11-06, 21:03
chodzilo o to ze dzieje sie to w momencie kiedy hamuje silnikiem, ale ok moze to nie ma znaczenia...

...co do typu silnika, kurcze... nie wiem gdzie tego szukac, w dowodzie mam civic 1,5 16V, nr zaczynaja sie a JHMEG43400S, ale nie wiem czy o to chodzi...

...co do przyczyn no wlasnie wszystko moze byc ale od czego zaczac zeby moze jesli sie da nie wpedzic sie w koszty.....


...sma nie wim, ale dziekuje za wszelkie sugestie i pomoc....

tomiek
22-11-06, 21:34
...co do typu silnika, kurcze... nie wiem gdzie tego szukac, w dowodzie mam civic 1,5 16V, nr zaczynaja sie a JHMEG43400S, ale nie wiem czy o to chodzi...
Nie o to. To jest VIN, czyli numer seryjny po którym widzisz min. że to HB z silnikiem 1,5
Numer masz wybity na silniku, bodajże z lewej strony na wysokości kolektora wylotowego... Poszukaj...

luulcak
23-11-06, 22:21
ok, poszukam i dam znac.

rAku*
24-11-06, 00:41
Wpadnij do nas na spota to ci co nieco pomozemy z furka, odpowiemy na wiele pytan i wogole :)