PDA

Zobacz pełną wersję : skrzypienie w kierownicy



szymon1777
06-04-05, 19:17
cos mi skrzypi w kierownicy kiedy skrecam nawet jak jade prosto i na malych wybojach tez skrzypi i nie mam pojecia co to jest :? ?

siemaR
06-04-05, 19:46
dużo rzeczy może skrzypieć - posluchaj mniej wiecej skad dochodzi te skrzypienie - i nie w czasie jazdy - tylko poruszaj kiera na postoju - i namierzysz skrzypienie. Może być głupia sprawa - może skrzypieć o obudowe kolumny i stacyjki - jak masz regulowana kiere - to ją opuść i ustaw później tak jak była - pokombinuj :D

GoorY
06-04-05, 23:44
wydaje mi sie ze to nie w kierownicy skrzypi :grin: a w ukladzie kierowniczym. jezeli jest to metaliczny dzwiek przy skrecaniu i na wybojach to raczej sworzen.

cihy
07-04-05, 08:05
a mi skrzypiala.... blaszka (ta od klaksonu) trzeba bylo sie troche nakombinowac zeby przestala, a zeby klakson dzialal nadal :P

Dominik_bb
07-04-05, 09:40
ja tez tak miałem i było to od blaszki z klaksonu

szymon1777
07-04-05, 13:48
to jest taki metaliczny dzwiek i napewno to nie jest nic przy klaksonie sprawdze ten sworzen

typeR
07-04-05, 15:53
Miałem to samo, taki metaliczny odgłos. Pomogła wymiana końcowki drążka kier. Sprawdz sobie luzy w przednim zawieszeniu.

vvojtass
19-03-06, 20:01
to sie pozwole podlaczyc do tematu bo ostatnio skrzypienie coraz bardziej mi przeszkadza,a w dodatku tylne glosniki zatrzely cos trzeszczec i sie nieda tego zagluszyc:))
Najpierw bylo metaliczne skrzypienie gdzies kolo lewego przedniego amortyzatora, wiadomo podczas jazdy na nierownosciach itp. jak naciskalem na maske lub wysiadam to tez poskrzypi, teraz lekko zaczela tez prawa strona, co to moze byc, amorki pare mies temu mialem sprawne w 70%, jest usztywniany po niemiecku moze przez to sie rozchwial, pomozcie bo mnie juz to dobija i wstyd mi jezdzic, skrzypi niczym polonez bleeeeee

sered
20-03-06, 01:04
U mnie jest podobnie. Objawy dokladnie takie jak opisales i tez z checia dowiem sie co to moze byc.

TOMI 3D
20-03-06, 08:15
Najpierw bylo metaliczne skrzypienie gdzies kolo lewego przedniego amortyzatora, wiadomo podczas jazdy na nierownosciach itp. jak naciskalem na maske lub wysiadam to tez poskrzypi, teraz lekko zaczela tez prawa strona, co to moze byc,

Oto odpowiedzi :evil: :



jezeli jest to metaliczny dzwiek przy skrecaniu i na wybojach to raczej sworzen.



Miałem to samo, taki metaliczny odgłos. Pomogła wymiana końcowki drążka kier. Sprawdz sobie luzy w przednim zawieszeniu

Dodam jeszcze od siebie , że u mnie też skrzypiało przy skręcaniu i na wybojach. Był to sworzeń w lewym dolnym przednim wachaczu. Po wymianie przestało skrzypieć.

NORMAN
20-03-06, 10:33
Mialem to samo w accordzie i wlasnie byl to sworzen.moze tez byc lozysko na macpersonie zatarte.Jezeli lozysko to przy skrecaniu odczuwal bys delikatne przeskakiwanie kierownicy.Nie szla by plynnie tylko tak jak by przeskakiwala.Tez moze skrzypiec.

Leeo
20-03-06, 12:43
A wlasnie, jeszcze chyba jak plyn od wspomagania jest za stary albo jest go za malo, to tak dziwnie skrzypi. U mnie np. prawdopodobnie poprzedni wlasciciel zmieszal plyny do wspomagania, bo jak mi sie nagrzeje silnik mocno, np przy wielokrotnym mierzeniu sie gtechem, to potem przy skretach mam takie skrzypy, ktory przypominaja odglos, wydobywajacy sie podczas max skretu kol na wspomaganiu.

vvojtass
18-04-06, 14:43
bylem dzis u mechanika w zwiazku z tym skrzypieniem i zadnych luzow w zawieszeniu nie znalazl, zasugerowal mi tylko ze to moga skrzypiec sprezyny w zwiazku z tym ze sa progresywne i jedna prawie lezy na drugiej,moga sie ocierac i to powoduje skrzypienie, hmmm no niewiem co o tym myslec

mozes
25-04-06, 20:47
Ja też parę dni temu byłem u mechnika żeby sprawdził mi luzy na zawiszeniu i powidział, że wszystko jest ok (na szarpaczach) a jak jadę po nierównościach to jest takie łomotanie z przodu a jak mam skręcone koła to napier.... jeszcze bardziej. Pytanie do Was czy to sworznie wahaczy dolnych, końcówki drążków czy drążki od przekładni. Poradzcie coś.
Honda civic EG 8 - sedan 1992r