PDA

Zobacz pełną wersję : faluja obroty ubywa plynu chlodniczego



chomikawr
16-09-10, 19:27
siemanko... nie znalazlem nic co mogloby mi jakos pomoc jesli przeoczylem to prosze o przeniesienie... sprawa wyglada tak

posiadam silnik d16z9 (czyli d16z6) miesiac po kapitalnym remoncie... wiec myslalem ze wszystko bedzie dobrze ale juz zaczelo mnie to denerwowac, poniewaz gdy silnik jest zimny, nie rozgrzany np rano przy odpaleniu faluja obroty az do momentu gdy silnik sie rozgrzeje... ustaje i jest wszystko wporzadku... do tego ubywa plynu chlodniczego ze zbiorniczka po dluzszym nie dolewaniu ubywa go rowniez z chlodnicy... nie widze zadnych wyciekow pod samochodem takze nigdzie nie cieknie z chlodnicy. ostatnio tez wsypalem te opilki aluminium ktore maja uszczelniac chlodnice myslalem ze cos to da i jednak jest bez zmiany... dodam tez ze jak sie jezdzi w miare powoli bez palowania np na trasie to plyn ubywa ale nie znacznie ale jak po miescie polata sie troszke ostrzej to ubywa szybciej... prosze pomocy! a i silniczek krokowy byl przeczyszczony polezal troszke w benzynie ekstrakcyjnej i dalej nie ma zmian... nie wiem czy wazne ale dolot powietrza mam na stozku z power rura. na odmie jest filterek maly zalozony i wyjscie z power rury do odmy jest zaslepione... moze ma to jakies znaczenie... dobra bo juz sie rozpisalem.


prosze o pomoc i jakies podpowiedzi

Yotomeczek86
16-09-10, 19:47
Wywalona uszczelka pod głowicą.

Jeśli założyłeś inną niż oem to może właśnie być tego wina.

chomikawr
16-09-10, 22:44
ale to bylo zaraz po remoncie tez

Yotomeczek86
16-09-10, 22:47
Przecież może być źle dokręcona głowica (za lekko, za mocno itp.) Mogła też pęknąć przy dokręcaniu... Trzeba to dokładnie sprawdzić.

chomikawr
16-09-10, 22:55
ok dziekuje... a powiedz mi czy przez silniczek krokowy to sie nie moze dziac? bo ktos mi mowil ze jest chlodzony plynem chlodniczym i przez niego gdzies nie moze uciekac?

PeJot
16-09-10, 23:13
A co się niby dzieje z płynem chłodniczym, jak nie leje się do cylindrów :confused:

chomikawr
16-09-10, 23:28
powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz bo nie znam sie na tym w ogole... czy jak bede chcial wymienic ta uszczelke pod glowica to czy cos jeszcze wtedy trzeba wymieniac ??

PeJot
17-09-10, 00:30
Masz silnik po remoncie to powinien już być wymieniony cały komplet uszczelek.

Tak więc jeszcze raz głowica powinna pojechać do zabielenia (minimalnego planowania), sprawdzenie stanu szpilek głowicy i ewentualny zakup nowego kompletu, nowa uszczelka pod głowicę _OEM_ i jeździsz ...

chomikawr
17-09-10, 01:02
a musi byc planowana ponownie?

Yotomeczek86
17-09-10, 01:23
Tak, za każdym razem gdy jest ściągana. Pojedź do warsztatu gdzie remont robiłeś i niech to robią...

chomikawr
17-09-10, 01:47
nie juz tam nie pojade... bo znowu beda docierac na ostro...

chomikawr
17-09-10, 06:56
a powiedzcie mi czy uszczelka elring jest dobra? bo bede mial chyba problem ze znalezieniem oema

karas
17-09-10, 09:27
dlaczego problem?? w Chełmie i Warszawie nie ma ASO??

pablo_020
17-09-10, 09:40
w Chełmie raczej niema :) ale w Warszawie nawet kilka

Yotomeczek86
17-09-10, 10:13
Zapytaj kolegów PeJot i Arturfv500, oni mają dobre ceny i oczywiście części OEM.

PeJot
17-09-10, 11:38
ArturVF500 i 81Saren powinni mieć jeszcze jakieś uszczelki OEM Z6/Y8 z importu.

A co do Elring'a to ich uszczelki pod głowicę są wyjątkowo kiepskie, wystarczy poczytać archiwum CKPL ...

taz666
17-09-10, 15:38
ok dziekuje... a powiedz mi czy przez silniczek krokowy to sie nie moze dziac? bo ktos mi mowil ze jest chlodzony plynem chlodniczym i przez niego gdzies nie moze uciekac?

Nie jest chłodzony płynem chłodniczym, ten ktoś Cię oszukał. Płyn przez niego przepływa ale nie pełni funkcji chłodzenia...

Zmień lepiej warsztat, głowicę pewnie dokręcali na czuja a nie prz użyciu klucza dynamometrycznego. Lub tak jak ktoś wcześniej napisał uszczelka z dupy. Jak nie chcesz mieć problemów uszczelka OEM, każdy Ci to radzi, wiedzą co mówią.

chomikawr
17-09-10, 16:26
dobra chlopaki wielkie dzieki za pomoc przyczyna juz odnaleziona... pompa wody cieknie... glowica byla dokrecana kluczem dynamometrycznym jakimis tam fazami czy cos tam :P jednak napsioczylem na mechanikow a nie ich wina :P no poza tym ze mogl wymienic pompe wody odrazu a myslal ze jest dobra bo nie miala luzów. glowica oczywiscie byla planowana ... jutro przyjdzie pompa wody i bedzie montowana zobaczymy czy problem zniknie

skolopendra
17-09-10, 17:10
tylko kup nie najtańszą tą pompę :rolleyes:

chomikawr
17-09-10, 17:33
spokojnie ;) nie robilem po to remontu na dobrych czesciach by wsadzac teraz jeden element z pupy wziety;)