PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie radia z deski rozdzielczej do konsoli na dol! Jak to zrobic?!



sssikor
16-09-10, 10:10
Siema. Chcialbym przeniesc radio z deski rozdzielczej na dol.
Czy ktos juz to robil? I czy seryjna dlugosc kabli od radia starczy na dół, czy trzeba dorabiac?
Moze sa do tego jakies tutoriale/fotostory. Jesli ktos to robil to dajcie znac :)
z gory dzieki :D

http://img245.imageshack.us/img245/1045/schenat.jpg

kenny
16-09-10, 11:15
Ja tak robiłem w dwóch autach. Nie ma wiele roboty - kilka śrubek, wiązka starcza, radio ładnie pasuje.

GT-R
16-09-10, 15:42
Podepnę się pod temat i zapytam co w takim razie można zrobić na górze ? zamiast radia.

skolopendra
16-09-10, 15:46
Podepnę się pod temat i zapytam co w takim razie można zrobić na górze ? zamiast radia.

możesz zrobić konsolę v-tec controller

kenny
16-09-10, 16:02
guzik z S2000

poszukaj w Nasze Hondy mojego starego EK4, tam tak zrobiłem

airman
16-09-10, 19:11
Niektórzy montują cup holdery, a inni np. dodatkowe wskaźniki :D

sssikor
16-09-10, 20:49
Rzeczywiscie gladko poszlo :D 20-30 minut roboty, ogarniecie kabli i po sprawie :)
radio weszlo mi bez koszyka i trzyma sie bardzo dobrze, trzeba bylo minimalnej sily uzyc, ale weszlo :P
na gorze poki co jest ta poleczka, ktora byla na dole, ale ze jest niespasowana to albo lekko porzezbie tam, zeby bylo profi albo z czasem zawitaja tam zegary :D
wielkie dzieki wszystkim za wskazowki i nizej daje foto :D

http://img237.imageshack.us/img237/1486/konsola.jpg

matizinho1992
16-09-10, 21:22
Siema,dzisiaj przyjżałem się Twojemu tematu.... i postanowiłem też to zrobić...zajeło mi to troche więcej czasu,ale zamonowałem z kieszenia ;)))) jutro postaram się wrzucić foto ; P

sssikor
16-09-10, 21:41
No widzisz :D
nic trudnego :) myslalem, ze bedzie gorzej :P
a co do kieszeni na gorze to wymyslilem, ze zaszpachluje ladnie dookola i bedzie juz tak na stale, bo i tak musze to wreszcie na czarno przemalowac :)

slop
16-09-10, 21:47
jak wam sie to radyjko trzyma tam na dole? siedzi twardo tak jak w miejscu na gorze? jak jakis ćwok sprobuje sie do niego dobrac to nie bedzie mial latwiej zeby wyciagnac niz jakby siedzialo na gorze?

dzialos82
16-09-10, 22:11
..ten manewr chyba nie poprawia obslugi radia:(

kenny
16-09-10, 22:24
A jak często musisz coś w radiu zmienić? Moja obsługa radia polega na włożeniu panelu i wybraniu jednej z dwóch stacji lub płyty i koniec. Nie gmeram w nim co chwila, więc nie musi być pod ręką.

sssikor
16-09-10, 22:44
Ja mam wlozone tylko bez koszyka, wiec jak bedzie chcial podjebac to pod***** :)
A obsluga... no mniej wygodniej niz na gorze :P nie da sie ukryc :D

misiek707
17-09-10, 11:53
Moim zdaniem ani to praktyczne ani ładne... Nie wiem po co to robicie... Taka dziura u góry w desce kiczowato wygląda, już nie wspomnę o jakichś zegarach.... czy innych pierdołach.

taz666
17-09-10, 14:30
Moim zdaniem ani to praktyczne ani ładne... Nie wiem po co to robicie... Taka dziura u góry w desce kiczowato wygląda, już nie wspomnę o jakichś zegarach.... czy innych pierdołach.

Te zegary i inne pierdoły czasem ratują przed uszkodzeniem silnika. Poza tym jak jest dobrze i z głową zrobione to wygląda OK- vide temat Dyla: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?26745-EJ9-B18C4-Dylu

matizinho1992
17-09-10, 17:43
Mi nikt nie ****ie bo mam z kieszenią ;) ten plastik nie jest idealnie dopasowany ; ) ale 15 sekund nożykiem załatwia sprawe i wszystko pasuje. A z odłączeniem i wyciągnięciem auta nie jest problem... są wyjmaki ;) obsługa fakt.. mało praktyczna,ale wygląd radia kozacki.... tylko ta luka na górze męczy..więc biore się do roboty.Pozdro

Budziniak
17-09-10, 20:47
Ja mam taka ładną zaślepkę w miejsce radia z napisem Honda. Oczywiście OE. Jutro jak uporam się z tylnymi światłami to i to ogarnę. Skoro Wam to zajęło 30 minut to i ja dam radę

kubu89
29-11-11, 13:32
Ja się podczepie pod temat i mam pytanie gdzie taka zaślepke można dorwać? wolałbym raczej taką jednolitą bez żadnych napisów. pozdro

kenny
29-11-11, 13:49
Norauto, Feuvert, allegro

sssikor
29-11-11, 13:59
Ja teraz zamiast zaslepki itp mam oem schowek z klapka z 5 gena (ten co byl na kasety/plyty w konsoli)

spychu
29-11-11, 14:34
Nie ma jednolitych, taka, która pasuje idealnie to tylko OEM Hondowska z ASO.

sssikor
04-12-11, 01:09
Mi sie udalo dorwac na szrocie w zasadzie :) bo to komis i byla zarznieta ej2 ;) kupilem caly ten schowek w *****istym stanie za 30 zl

Budziniak
04-12-11, 09:47
Mi sie udalo dorwac na szrocie w zasadzie bo to komis i byla zarznieta ej2 kupilem caly ten schowek w *****istym stanie za 30 zl
nie różni się kolorem zbytnio ?

Pawel_JBL
04-12-11, 10:24
Jak dla mnie to bez sensu zaslepiac to i dawac radio na dół, nie praktyczne, patrzysz w radio nie widzisz drogi pomyslcie czasem, ;)

Krists
04-12-11, 10:26
to ma sens wyłącznie wtedy gdy na góre idą gajgery

kjmuszek
04-12-11, 10:32
Dokładnie , na wskaźniki bym poświęcił radio :) A na dół ja osobiście wsadziłem sobie CB i wszystko bardzo dobrze gra

spychu
04-12-11, 12:05
Jak dla mnie to bez sensu zaslepiac to i dawac radio na dół, nie praktyczne, patrzysz w radio nie widzisz drogi pomyslcie czasem, ;)
A ile czasu podczas jazdy patrzysz na radio ? Fakt patrzysz non stop i non stop musisz dotykać radia jeśli nie potrafisz nagrać normalnej płyty wpadającej w swoje gusta muzyczne, żeby ją włożyć i żeby grała :)

Jeździłeś z radiem na dole, że uważasz to za niepraktyczne ? :)

Ja uważam to za bardzo praktyczne, chociażby dlatego, że radia kompletnie tam nie widać i żadna kur.... nie wywali Ci szyby. Jeżdżę tak już 3 lata i nie mam z tym najmniejszych problemów, nie muszę również podczas jazdy patrzeć na radio a jego obsługa w tym miejscu wbrew niektórym opinią , nie jest kłopotliwa ale prosta i intuicyjna

Budziniak
04-12-11, 22:40
nie jest kłopotliwa ale prosta i intuicyjna dokładnie tak jak pisze Spychu. Moim zdaniem jest nawet wygodniej niż na górze bo obsługujesz radio nie podnosząc dłoni z gałki zmiany biegów...jeden palec wystarczy. Dodatkowo po pewnym czasie da radę nawet equalizer regulować bez patrzenia na radio czy przeszukiwanie katalogów z Mp3-kami.

to ma sens wyłącznie wtedy gdy na góre idą gajgery
też tak uważam i dlatego takowe założyłem :D


patrzysz w radio nie widzisz drogi pomyslcie czasem, a jak jest na górze to patrząc na radio również odrywasz wzrok od drogi no chyba ze masz oczy jak kameleon.

woocasch
04-12-11, 22:45
też zastanawiam się nad przeniesieniem radia na dół a w jego miejsce chcę włożyć cup - holder :D