PDA

Zobacz pełną wersję : d13b2 brak mocy i dławienie



galar
19-11-06, 14:06
witam mam hanie z 93r d13b2 {z góry oznajmiam ze korzystałem z opcji szukaj:-)] mam taki problem dzis rano odpaliłem bez problemu samochod wszysko bylo ok pojechałem do znajomego w drodze powrotnej auto nagle zaczelo sie dławic i szarpac tak jakby brakowało mu benzyny podjechałem na stacje zatankowałem i mogliłem sie aby dojechac do domu .Tu po ogledzinach mama takie obiawy auto pali bez zarzutów nic nie szarpie nie strzela ale gdy dodaje gazu raz wchodzi na obroty raz nie nieraz gdy go przytrzymam na jakis 4000 silnik pracuje równo a pózniej jakby mu odcinali paliwo strzela i zamula go co prowadzi do zgasnienci problemu tego nie ma gdy pedał jest w podłodze a i przy ruszaniu musze dodac gazu (sa takie obiawy przy ruszaniu jakbyscie staneli pod stromym podjazdem i chcieli ruszyc wiecej gazu to idzie a jak mniej to prawie gasnie0ja mam takie obiawy przy ruszaniu na płaskiej powiezchni czy to moze byc filtr paliwa? i gdzie on jest?i czy jest tylko 1? bo koło zbiornika mam taki mały i w komorze silnika niedaleko ponizej akumulatora jest tez cos w kształcie filtra odcjodzi o tego kilka węzyków 3 lub 4 czy to tez filtr czy jakas pucha do podcisnienia?a i mam jeszcze jeden problem nie moge odkrecic jednej świecy nie chce przez siłe trzy wymieniłem a tej w warunkach omowych nie moge tej najblizszej od strony ppaska rozrzadu (a moze ta mi poleciała swieca) ale na wolnych obrotach ładnie chodzi i ładnie pali .Z góry dziekuje

SACZI
19-11-06, 14:21
galar, sprawdź na początek te filtry.
Jeżeli chodzi o świecę, to nie słyszałem o innej metodze jej wykręcania jak kluczem.
Jak sześciokant zrobi się okrągły, to musisz demontować głowicę i "rozwiercić" świecę, ale stawiam, że to przypadek ekstremalny.

marcin EZG
19-11-06, 14:43
dokladnie zacznij od podstaw,filtry,swiece a potem dalej kable ,kopulka .gaznik
no i powodzenia przy odkrecaniu "tej "swiecy:)

galar
19-11-06, 15:07
dokladnie zacznij od podstaw,filtry,swiece a potem dalej kable ,kopulka .gaznik
no i powodzenia przy odkrecaniu "tej "swiecy:)dzieki ta swiece to chyba przyspawali klucz az mi sie ukrecil;-) ide odkrecic filtr paliwa ten koło zbiornia abym mogl jakos pojechac jutro do sklepu po nowy moze uda mi sie go choc troszeczke przeczyscic aby jakos chodził do jutra

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2006 ]
sprawdziłem filtr paliwa jest ok . juz sam nie wiem

UkiNH
19-11-06, 16:32
ze świecami miałem podobnie wszystkie 4 ledwo odkręciłem po siłowaniu sie z 10 minut z jedną, ale to normalne ze świecami jak sie ich dłużej nie odkręca, a ja autko niedawno kupiłem i przypuszczam że nikt tego wcześniej nie ruszał,
a apropo tego dławienia do też mam czasami podobnom sytuacje tak raz w miesiącu mi sie zdarza coś takiego i jej daje wtedy w dupe tak 5 tyś obrotów i jeżdże tak z 15 minut i jest ok na dłuższy czas ale tak jak mówie za ok miesiąc znó to samo:/ moje podejżenia padają na przepustnice może tam jest jakiś syf, jak będe miał więcej czasu do się zabiore za czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego (tylko właśnie czy w d13b2 jest silniczek krokowy?) bo szczerze mówiąc to niewiem bo go tam niezlokalizowałem jeszcze:]

galar
19-11-06, 17:56
sam sie naprawił stanałem troche pod górke aby lepiej mi byłoposzukac klucza który upadl podczas sprawdzania filtra paliwa i wiecie co gdy odpaliłem znow samochód jak reka odiał moze mam syf w baku ale to sprawdze jak wyjerzdze troche zupy:-) gaznik tez pojade wyczyscic bo nie chce miec takich niespodzianek jak pojade w dłuższa trase

marcin EZG
19-11-06, 19:44
D13B2 nie ma silniczka krokowego:)

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2006 ]
Galar jak jestes z łodzi to podjedz z gaznikiem do kolesia na ulicy rumunskiej,jest tam wielki szyld wiec trafisz spokojnie
Rumunska to jest ulica łaczaca pojezierską z limanowskiego
polecam!!

galar
20-11-06, 06:21
dzieki skorzystam z tego gaznikowca bo chyba przyda sie mojej hani płukanie przełyku:-)

marcin EZG
20-11-06, 15:49
moj przełyk plukal i naprawde dalo rezultaty:):):) koles gaznikowiec cudotworca

jogal
21-11-06, 00:17
w d13b2 jest silniczek krokowy!!! Znajduje się po prawej stronie puchy od filtra na kolektorze ssącym, przykręcony dwoma śrubami. Podłączone są do niego dwa kabelki i przewód gumowy łączący go z obudową filtra.

wojtus1199
21-11-06, 09:04
mam pytanko:D moj d13b2 słabo sie wkręca na obroty znacyz tak. ja 2 biegu idzie ok od 50-80 nawet całkiem całkiem a potem lipa nic wiecej ledwie do 90 dobije i tyle. czy plukanie gaźnika moze pomóc? Bo wyglada to tak jak by mu brakowało paliwa albo zatykało cos wydech. Mozna to samemu zrobic?

jogal
21-11-06, 09:13
a sprawdzałeś czy masz dobry ten aparat zapłonowy??

wojtus1199
21-11-06, 09:24
fuck jeszcze nie, ale wole wiedziec co mogło by byc jeszcze.

Lee-Hu
21-11-06, 10:41
Witam jestem nowy i mam podobny problem. Auto nie chcę się wkręcać i czasami przy odpalaniu ma wysokie obroty.Po moich oględzinach stwierdziłem że coś z podciśnieniem jest nie tak.Tam jest taka membrana, która za pomocą podciśnienia steruje i otwiera 2gą przepustnice.Dodam że auto nie jest moje tylko naprawiam koledze i wiem że przy tym aucie już było parunastu mechaników.Dlatego mam prośbę czy ma ktoś schematy tych wężyków gdzie co i jak jest podłączone w tej czarnej puszcze????Za pomoc z góry dziękuje.

marcin EZG
21-11-06, 15:50
ma silniczek krokowy?? hmm:):)):

galar
22-11-06, 09:13
no i wykrakałem znowu sie dławi świece wymienione ,filtr paliwa takze,kable wysokiego napiecia dobre byłem u elektryka i sprawdzał aparat odkreciła sie sróbka od palca ale na szcazescie nic nie zrobiła ulokowała sie w bezpiecznym miejscu oczywiscie została dokrecona i został sprawdzony zapłon (jest idealny) dzis jade do gaznikowca na 13 na rumunska tam gdzie mi polecił marcin ezg mam nadzieje ze to jej pomoze na te bolaczki.a jak nie to jeszcze sprawdze silniczek krokowy podobno jest w d13b2 wczoraj szukałem na forum znajduje sie gdzies obok gaznika zobacze moze namówie gaznikowca aby go tez przeczyscił no nic do usłyszena.

jogal
22-11-06, 10:39
Czy po usunięciu awarii w aparacie zapłonowym ustąpiło?? Bo u mnie jak się śrubka odkręciła to niby też nic nie zrobiła, ale jak się później okazało to mi pokrzywiła takie łopatki od przyspieszania i dalej chodził mułowato. Całkowicie wyeliminowało sprawę dopiero zakupienie innego aparatu zapłonowego( co prawda z 4 generacji civica ale silnik ten sam). Teraz autko przyspiesza bez problemów i ma ponizej 11s do 100 km/h kończąc na drugim biegu około 8000obr/min.

dudek83
22-11-06, 11:59
tez trafilem taki problem z moim silnikiem,ale jak sie okazalo to byla wina naszych polskich "paliw"ale czesci zadnych nie wymienialem, cale paliwo wyczyscilem ze zbiornika paliwa,filtr tez ale tylko ten przy zbiorniku zalałem 98 z koncernowej stacji i jak narazie smiga bez zarzutu.oczywiscie ze po syfiastym paliwie mogly zanieczyscic ci sie inne elementy ukladu zasilania np.gaznik jak wrucisz od tego gaznikowca z rumunskiej to daj znac o rezultatach.

galar
22-11-06, 14:37
juz wrociłem i wszystko ustapiło przeczyscił gaznik i jest ok koszt(50zł) satysfakcja z jazdy niezastąpiona:-) a co do tego aparatu to nie wiem niby na 2 dojdzie mi do 90 jedni mowia ze to mało inni ze nie, obrotomierza nie posiadam jeszcze wiec trudno mi powiedziec ile mam obrotów na tej 2 przy 90km/h moze cos jest jeszcze nie tak ale chodzi bez zarzutów jak wpadnie mi troche kasy to wymienie kable a jest jakis sposób aby dokładnie sprawdzic aparat ? byłem u elektryka i niby sprawdzał lampą i zapłon jest idealny ale nikt nie jest nieomylny czyz nie? a pytałem sie tego gaznikowca i w d13b2 nie ma silniczka krokowego.
podsumowujac : wymiana filtra paliwa -10zł + koszt filtra 12 zł
sprawdzenie zapłonu kabli i świec (30zł)
czyszczenie gaznika 50zł

marcin EZG
22-11-06, 15:34
ha mowilem ze 1.3 nie ma silniczka krokowego
:)
90km/h na 2 biegu to dobry wynik w sumie dalej nie ciagnalem-mam litosc dla mojej haneczki
a gdzie czysciles ten gaznik, tam gdzie ci mowile mczy inny adres?

coala_16
22-11-06, 18:04
Na 100% ma silniczek krokowy - chyba że nie wiem co ja tydzień temu czyściłem :D
Pozdrawiam

marcin EZG
22-11-06, 18:47
to ja juz nic niewiem heheh

jogal
22-11-06, 20:39
zmieńcie fachowców :). Silniczek jest tak jak mówie po prawej stronie poniżej puchy od filtra na kolektorze dolotowym, nazywa się EACV. Co do aparatu to napisałem, że wystarczy zdjąć kopułke i zobaczyć czy palec rozdzielacza jest przykręcony, czy przypadkiem się nie odkręciła śrubka od niego. Należy też sprawdzić czy palec bez dużych oporów(dwie sprężynki wracają jego pierwotne położenie) da się przekręcić o około 1/4 obrotu(chyba w prawą stronę). Jeśli nie ma luzu to nie będzie działał układ przyspieszania zapłonu i na wysokich obrotach będzie mułowaty...

dudek83
22-11-06, 21:48
tez mam d13b2 z instalacja LPG ale nawet na gazie przy 2 biegu łape ponad 110 km/h,raz nawet jak we włoszech byłem to na ich gazie 120 na 2 złapał(i to z 4 osobami na pokładzie +walizki).takze nie wiem,moze wasze 1.3 sa jakies inne co...

jamal
22-11-06, 22:31
silniczek krokowy jest :] i na 2 biegu idzie dojsc do 120km/h to jest jakies +/- 9tys obrotow :D

galar
23-11-06, 07:56
ha mowilem ze 1.3 nie ma silniczka krokowego
:)
90km/h na 2 biegu to dobry wynik w sumie dalej nie ciagnalem-mam litosc dla mojej haneczki
a gdzie czysciles ten gaznik, tam gdzie ci mowile mczy inny adres? tam gdzie mówiłes na rumuńskiej nalezy ci sie flaszka;-) przy najblizszej okazji ja sie spotkamy.To ja tez juz nie wiem ale wsumie to fachowiec od gażników wiec przymróżę oko ze sie moze nieznac:-)a co do 2 biegu to pomecze ja jak załoze obrotomierz wtedy bedzie to bezpieczniejsze dla silnika bo na ucho to chłop w szpitalu umarł:-)

marcin EZG
23-11-06, 16:06
ja tez bardziej przystaje przy tym ze jednak gaznikowiec ma lepsze pojecie o gaznikui jak mowi ze niema to niema heh
z ta flaszka to bez przesady,wazne ze hondzia odżyła:)

jogal
23-11-06, 18:05
No dobra macie dowód:
http://img62.imageshack.us/img62/8480/krokowybq5.th.jpg (http://img62.imageshack.us/my.php?image=krokowybq5.jpg)

Co to jest według Was??
Ja tam żadnym fachowcom nie ufam bo może na maluchach to się oni i znają ale napewno nie na Hondach. Zresztą nie ma się co dziwić, mają zbyt mało praktyki ponieważ Hondy się nie psują :)

marcin EZG
23-11-06, 18:41
zareczam cie ze koles o ktorym tutaj mowie nie zajmuje sie maluchami i zareczam cie ze ten koles "pokonal" przeciwnosci jakie stawial moj gaznik hehe
a tak powaznie kurcze to widac jak koles sie zabiera za prace ktora ma zrobic ,akurat stalem chwile przy moim sprzecie i obserwowalem ( na rece sie nie gapilem) naprawde profeska.kuma czacze
postawilem mu auto o 8 rano o 12 zadzwonil i mowi ze bedzie żyła ze mozna przyjsc po odbior
Bylem wczesniej u jednego znajomego co to sie zna ,zdjał koles puche filtra i wymiękł jak zobaczył las wężyków podcisnieniowych heheale chociaz nie udawal ze wie o co chodzi,Chwała mu za to :)

jogal
23-11-06, 21:56
No to ja już nie wim jak ten fachowiec Ci czyścił ten gażnik, ale żeby nie zauważył silniczka krokowego?? Może nawet puchy od filtra nie ściągał :). Czasem wystarczy tylko posprawdzać wszystkie wężyki od podciśnień. Nasze Hanie są w takim wieku, że różne rzeczy się z nimi dzieją. Ja zawsze patrzę "fachowcom" na ręce. Cieszę się, że Wam dobrze samochody jeżdzą. A tak z ciekawości to jakie macie przyspieszenie do 100?? Moją osiągam poniżej 11 s (odblokowana przepustnica, prawie przelotowy wydech) Mierzone stoperem.

pitt
24-11-06, 15:54
panowie.. to co jest na zdjęciu ogólnie nazywacie silniczkiem krokowym a tak dokładniej to sie nazywa Zawór powietrza dodatkowego.... reguluje on dopływem powietrza na wolnych obrotach...

jakie to proste co nie,...

marcin EZG
24-11-06, 16:00
ja nei nazywam tego silniczkiem krokowym:)ylko staram sie przekonac kolege ze pan fachowiec od gaznika raczej jest kompetentny i wie co mowi

wojtus1199
24-11-06, 18:09
sprawdziłem dzis aparat zapłonowy, palec mozna przesunąć o ok 1/8 obrotu, moze troche mniej. wszystko raczej dokręcone. powinien miec wiecej luzu??

jogal
24-11-06, 18:35
Polecam dla nie wtajemniczonych:
http://www.altech.com.pl/wbt/_poradnik/IAC.htm
według mnie to nasz "silniczek krokowy" spełnia te same zadania co silniczek krokowy w samchodach na wtryskach. Jeżeli masz jakiś tam luz to raczej dobrze. Sprawdź jeszcze przewody podciśnieniowe dochodzące do aparatu... Zapłon trzeba też ustawić za pomocą lampy stroboskopowej, najlepiej w jakimś warsztacie. Można też sprawdzić rozrząd...

wojtus1199
24-11-06, 21:04
jak mam sprawdzic te przewody?

marcin EZG
24-11-06, 22:52
noo tp spelnia taka sama role co silniczek krokowy tylko sie inaczej zwie
krakowskim targiem doszlismy do konsensusu...:)

Tomek__121
11-12-06, 23:08
Witam,takie pytanko-jesli ktos z Was posiada D15B2-załóżmy ze mam sprawny samochodzik z 92r-do ilu tys.obr. powinienem spokojnie krecic silnik????

dudek83
12-12-06, 08:37
co do tych obrotów,to troche nie rozumiem pytania,czy rozchodzi sie o to ile powinien złapac obrotów powiedzmy na postoju dając gaz do podłogi,czy o to jaki górny zakres obrotów należy przestrzegac podczas jazdy(czyli na ile go można wkręcać)ogólnie to łapac powinien około 7,5-8,5 tys.sprecyzuj pytanie.POZDRAWIAM

hondafan00
04-11-07, 14:39
oto nieszczęsny silnik krokowy w D13B2

http://img151.imagevenue.com/loc720/th_80614_po_czyszczeniu1_122_720lo.jpg (http://img151.imagevenue.com/img.php?loc=loc720&image=80614_po_czyszczeniu1_122_720lo.jpg)