PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w wyborze rozrządu Civic coupe 1.5 SLI



Mateusz_TBG
13-09-10, 23:21
Witam.

Wróciłem właśnie od mechanika, to częsci które mi zaproponował:

Pasek Conto 49zł
Rolka nap. SKF 77zł
Pompa wody Hepu 138zł

Filtr powietrza Filtnon lub Filtron (nie moge się doczytać) 28zł
Filtr Oleju tej samej firmy 17zł
Filtr Paliwa- 37zł.


Oceńcie czy warto brać te części, czy nie są to jakieś tandety.

Za robociznę wyjdzie niecałe 200zł + koszt części.

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

mogę liczyć na jakąś pomoc? jutro chcę kupić lub zamówić części muszę wiedzieć co biorę

jasiek09
13-09-10, 23:24
filtron z tego co pamietam nie ma zaworu zwrotnego wiec nie polecam jako filtr oleju.co do rozrządu to były już takie pytania i tematy dlatego nikomu się nie chce pisac

DeX19
14-09-10, 00:16
Zastosuj Pasek Mitsuboshi, Rolke napinającą GMB, Pompa wody moze być Hepu, do tego filtr Oleju OEM hondy w ASO koszt 55zł w Rzeszowskim. A druga sprawa Mateusz mogłeś kontynuować to w tamtym temacie który załozyłeś, a nie zakładać nowy do każdej że tak określe "pierdółki" :) taka mała uwaga Kolego.

Pablo18Kce
14-09-10, 00:34
Jeśli mogę, to z doświadczenia dorzucę swoje 3 grosze odnośnie filtra oleju.
Nie bierz filtra marki Filtron, ponieważ jest to polski shit. Osobiście polecam zamienniki: Mann, Nipparts, K&N lub Bosh.
Co do samego oleju silnikowego (bo skoro mowa o filtrze to pewnie sam olej też będziesz zmieniał) to na forum przelała już się rzeka tematów. Najodpowiedniejszy będzie chyba Motul, chociaż osobiście polecam też Fuchs TITAN SYN MC SAE (w moim przypadku 10W40)

Pozdrawiam
Paweł

Mateusz_TBG
14-09-10, 10:49
Kontynuowałem wcześniejszy, nawet podbiłem w ciągu jednego dnia lecz nikt mi tam nie odpisał.

W takim razie zapytam o firmy które mi poleciliście.

Homie
14-09-10, 11:20
ja sam wymieniam rozrząd i to co dostałem z polecenia
Pompa wody GMB > naprawdę dobra ;)
napinacz - ruville
pasek rozrządu - conti
filtr oleju - Knecht'a
filtr paliwa - Knecht'a
powiem że za wszystko mało nie zapłaciłem ale masz pewnosc że nic Ci się nie stanie ;) zobaczymy jak bd. w moim przypadku bo różne opinie się słyszy.

Mateusz_TBG
14-09-10, 17:29
Więc ceny u nas tak:

Pasek Conti 49zł
Rolka GMB 74zł
Pompa Hepu 116zł Pompa GMB 120zł
Filtr Pow Mann 38zł
Oleju mann 30zł
Paliwa Bosh 68zł :O


Pytanie, czy wymieniać filtr paliwa?

dimo
14-09-10, 18:31
wymien, to kosztuje grosze.

Mateusz_TBG
15-09-10, 01:35
no nie takie grosze jak dla kogoś kto sam zarobiłna auto, kilka związanych z nim wydatków a teraz kończy szkołę.

Filtr Paliwa to koszt ok 70zł, czy to takie ważne?

dimo
15-09-10, 12:54
za 40-50 pln kupisz filtr paliwa... więc to chyba nie jest duzo.. 50 pln to tylko +- 10 litrow wachy:o ale rozumiem Cię, też sam utrzymuję auto i studiuję w trybie dziennym.
a czy to ważne? raczej tak, chyba wiesz do czego służy filtr.. ja bym dla świętego spokoju wymienił, jak nie teraz to w bliskiej przyszlości.

Mateusz_TBG
15-09-10, 17:51
Ok zamówiony cały komplet, jutro ma być