PDA

Zobacz pełną wersję : Praca silnika , elektryka , i ciekawostki... chłopaki dobrej woli napiszcie ^^



bomba2009
13-09-10, 17:14
.1.ile powinien palić civic 1.5 16V LPG przy "dobrym "ustawieniu gazu przez zakład??? spalanie średnio/ trasa 120km/h /no i ostra jazda . 11.5l / 8.5-9l / 15L.
.2. restartujacy sie zegar do 1h za każdym przekreceniem kluczyka nie chce mi sie ustawiać ;/
.3.w podszybiu liczac od strony szyby mam 4 wejścia na bezpieczniki z czego posiadam 3włożone ... w 2gim wejściu powinien być bezpiecznik??? bo nawet 30 A pali....;/
.4.Problem z parujacymi szybami - nawet przy dmuchawie na maxa.
.5. od 120km/h gwizdanie auta... przy przyspieszeniu , to nie tłumnik tylko coś od silnika.....stożek?
.6. Na rozgrzanym silniku.....najbardziej słyszalne na 1,2 biegu ...cykanie....( jak by jakiś zegar chodził...-porównywalnie cykanie z pralki Frani z czasowego) w zależności od obrotów tym cze4stotliwość inna ;(
.7. osłabniecie auta -co prawda na 4 biegu 6000obrotów 170km/h ale to było wszystko co dało sie wyciaagnać....;( odcinki nie było...

no i uzbierało sie


Chłopaki dobrej woli pomóżcie

skolopendra
13-09-10, 17:39
.1.ile powinien palić civic 1.5 16V LPG przy "dobrym "ustawieniu gazu przez zakład??? spalanie średnio/ trasa 120km/h /no i ostra jazda . 11.5l / 8.5-9l / 15L.


strasznie głupie pytanie:rolleyes: praktycznie nie ma na nie odpowiedzi

ad.2

sprawdź bezpiecznik 7,5A .pod maską
ad3

masz zwarcie ,wsadź gwoździa a spalisz niedługo elektrykę
ad4

zmień filtr przeciwpyłowy, ile go posiadasz?
ad5

może to być stożek
ad6
wyreguluj zawory,
ad7
oczekujesz cudów od tego zagazowanego silnika :cool:

bomba2009
13-09-10, 18:30
cudów nie oczekuje ale opini osób którzy z takimi przypadkami sie zdarzyli . A teoria a praktyka co innego każdy mechanik tak powie....i głupie komentarze darował byś sobie . schemat miałem bezpieczników ale na rysunku są 3.....i nie wiem jaki tam był bezpiecznik od najmniejszego palił sie.... wiec pytam "doświadczonych " forumowiczów ..;))a może tam wogule nie było nigdy...

Mierzej
13-09-10, 18:41
na gazie zazwyczaj nie masz odcinki.... ten samochód poprostu więcej nie pojedzie, to jego max i tyle.

na resztę odpowiedzi masz ;)

jakbyś wiedział to zdanie ludzi, którzy na serio coś wiedzą (najlepszy przykład skolopendra) miałbyś w dupie <<< nie dziw się, że się teraz nikomu odpowiedzieć nie chcę...

bomba2009
13-09-10, 18:48
jeślii sie nie chce to wogule niech nic nie pisze....widze że tu na forum nie warto być miłym....ale nie mam kompleksów dominowania nad kimś....a co do odcinki to nie było tego problemu.... nawet ck -krk łapałem na 5biegu..... a spalanie było w przedziale 8-11L.... i coś sie popieprzyło... ze wszystkim.....

majchas
13-09-10, 23:00
mialem ten sam silnik seryjnie... gaz II gen. Spalanie w miescie max 11L, trasa spokojnie 110-120 kmph ok 6,5-8L (8 to przy 4 osobach). Ogolnie nie spalila wiecej niz 11,5L.
Odcinki na gazie nie mam. Osiagalem 190 kmph na lpg (ale troche prostej do tego potrzeba). Sprobuj moze wyregulowac zawory (ale to juz kolega wyzej doradzil), wyreguluj gaz (moze u kogos innego), sprawdz bledy. Co do parujacych szyb to jesli nie masz filtra przeciwpylkowego to porzadnie wytrzep i odkurz auto, bo od brudu moze wilgoc trzymac. Tyle ode mnie :)

Brenq
14-09-10, 01:42
Co do pierwszego pytania, niewiem, nie znam sie, ale powiem Ci ze albo jazda albo ekonomia.
2) przyczyna tego prawdopodobnie jest bezpiecznik 7.5 A (backup), o ile dobrze pamietam dzieki niemu utrzymywane sa pewne ustawienia komputera, i być moze dlatego coś Ci chrzani sie z tym spalaniem.
3) jak dla mnie to skoro jest miejsce na bezpiecznik to powinien on tam być. Skoro pali bezpiecznik to poszukaj od czego jest ten bezpiecznik i zlokalizuj zwarcie.
4) parujace szyby, albo jak tu panowie wspomnieli filtr albo woda gdzieś Ci sie leje do srodka i paruje. Zobacz czy gdzieś wykładzina wewnatrz nie jest mokra.
5) Wydaje mi sie gdyby to był stożek byłoby to zależne od obrotów a nie od predkości. Musisz scharakteryzowac ten dzwiek bardziej, Byc moze jakas uszczelka swiszczy, cos gdzies nie styka. Samochod po dzwonie czy bezwypadek?
6) regulacja zaworów pomoze
7) Osłabniecie znaczy że wcześniej chodziła lepiej?? Czy poprostu nie jestes zadowolony z osiagów? Zobacz ile wyciagnie na benzynie. Na 4biegu powinna pojsc wyzej niz 6000obr. Moze było lekko pod gorke:) Tylko przygotuj sobie spory odcinek drogi bo przyspieszenie do 190 troche zajmuje:)

A tak na marginesie powiem Ci ze To naprawde porzadne forum. Nie potrzebnie sie unosisz. Ja tez jestem tu nowy i powiem Ci ze tym ludziom należy sie troche szacunku bo oni naprawde zeby zjedli na tych samochodach. Bardziej fachowej wiedzy nie znajdziesz. Powodzenia

bomba2009
14-09-10, 19:22
Ja też zjadam nie tylkio zęby ale i nerwy .... faktycznie kolega miał racje na parowanie szyb przyczyniły sie mokre miejsca . Robiłem samodiagnostyke wg. wskazań forum kontrolka check sie raz zapaliła i zgasła.... to samo sie dzieje po załaczeniu zapłonu...przypomne ...zapala sie różnych sytuacjach , pod górka , przy redukcji a czasami nawet i przy jexdzie z górki.... pali mi bezpiecznik :


http://yfrog.com/n9asdehj -link który wszystkie inne ok .....zegar sie kasue jak dawniej . Auto nie było po wypadku , tylko dawniej panewki miał wymieniane i wał - za mojej kadencji był nie raz przegrzany a po wymienie uszczelki tak sie zaczeło , to słabniecie i te gwizdy ja stawiam na skrzynie- bo jedynka i wsteczny czasami blokuje, a nadodatek dziwne są szarpniecia ) jak by sprzegło, lub poduszki pod skrzynia...brak mi w3eny...... jade sie odprężyć i pograć w bilard. Jeśli mi sie nie uda uratować to kupie sfapa 1.6.....