PDA

Zobacz pełną wersję : podswietlenie zegarow



Bacus___19
12-09-10, 11:42
Witam montowałem u siebie ostatnio nowe radio i po tym zniknęło mi podświetlenie zegarów nawiewu i zaginęły mi światła pozycyjne podświetlenie tablicy nie ma tez sygnału jak otworzy sie drzwi ze światła a nie zostały wyłączone bezpieczniki wszystkie ok zna ktos przyczynne??

jacente
12-09-10, 12:15
A jak odepniesz radio to usterka się naprawia?

piotrek88
12-09-10, 12:58
albo odpiela ci sie wtyczka albo sie modl zeby to nie byla krotka wiazka kabinowa

ktora mogla sie nadjarac przez zle podlaczenie kabli

pawulon_
12-09-10, 13:11
módlmy się

Bacus___19
12-09-10, 14:34
a gdzie ta wiązka sie znajduje?? radio podłączałem sprawdzając miernikiem poprzedni właściciel zostawił przewody tak odcięte i zaizolowane a ja szukałem pradawnego i znalazłem

Adi506
12-09-10, 19:12
Sprawdz jeszcze raz WSZYSTKIE bezpieczniki bo z tego co pamietam od podswietlenia zegarow i swiatel pozycyjnych jest jeden bezpiecznik

Bacus___19
12-09-10, 21:28
no spróbuje ogarnąć je jeszcze raz.

Pablo18Kce
13-09-10, 11:58
masz tu wykaz bezpieczników dla D15B2 przetłumaczone na polski i opisane jaka wartość bezpiecznika w dano miejsce przychodzi. Może pomoże.

http://www.civic5g.yoyo.pl/bezpieczniki.php

Pozdrawiam
Paweł

bobikos
13-09-10, 14:40
o ile pamiętam to w oryginalnej kostce hondy jest przewód na którym po włączeniu świateł pojawia się +12V. Zdarza się że przy zastosowaniu przejściówek na iso i dalej na radio ten sygnał trafia w nie odpowiednie złącze radia i może spowodować zwarcie. Sprawdź bezpiecznik od świateł pozycyjnych, jeśli go wymienisz i znowu się przepali to znajdź w przejściówce ten przewód, przetnij i zaizoluj. Przy poprawnej funkcji tego sygnału i obsłudze go przez radio, powinno ono się ściemniać jego podświetlenie po włączeniu świateł (tak jak np. zegarek w samochodzie)

nie doczytałem że miałeś uciętą kostkę... w takim razie przewód od podświetlenia zwiera Ci do masy gdzieś. Zaizoluj go.

Bacus___19
14-09-10, 20:59
sprawsze jeszcze raz te przewody odłacze i zaizoluje wszystkie i doprowadze prad w jakis inny sposob do radia kostka nie wiem jak była ucieta poprostu pęk kabli był zaizolowany.moze jest tak ze niby mam mase na radiu a po właczeniu swiateł płynie tam 12V sprawdze to.bezpieczniki sprawdzałem nie znalazlem przepalonego.sytuacja jest teraz taka ze mam tylko po właczeniu swiateł pozycyjnych lewe tylne swiatło.