PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana oleju



martinox1
17-11-06, 10:56
Witam! Kupiłem Civic i chcę wymienić olej, ale dowiedziałem się od jednego kolesia że pod kurkiem w misie olejowej jest jakaś podkładka. Czy trzeba wymieniać ją razem z olejem??? Z czego jest ona wykonana???

Piotrek Klag
17-11-06, 12:04
Witam! Kupiłem Civic i chcę wymienić olej, ale dowiedziałem się od jednego kolesia że pod kurkiem w misie olejowej jest jakaś podkładka. Czy trzeba wymieniać ją razem z olejem??? Z czego jest ona wykonana???
chyba filtr oleju ? jak tak to trzeba nie ma innej opcji.

rafalb33
17-11-06, 12:15
NIE ma podkladki zadnej, przynajmniej u mnie nie bylo.Wymienialem juz dwa razy i nic nie cieknie.

gracjan_76
17-11-06, 13:03
NIE ma podkladki zadnej, przynajmniej u mnie nie bylo.Wymienialem juz dwa razy i nic nie cieknie.

Podkładka jest i to ze stopu lekkiego (coś w rodzaju aluminium). Jeśli nie ma wycieków rozgrzanego oleju to można jej nie zmieniać.
W ASO pewnie by zmienili i policzyli za podkładkę 7 PLN ;).

rafalb33
17-11-06, 15:45
To u mnie widzocznie ukradli.Juz dwa razy zmienialem i sama sruba jest. A ani kropelki nie pusci.Takze jak jest ta podlkadka to z nia tym bardziej nie powinno cieknac, nawet jak jest stara

Dybson
17-11-06, 17:07
powinna byc miedziana podkladka, ktora oczywisce z czasem...mogla zaginac ;)

Ogór
18-11-06, 13:41
Ja miałem miedzianą podkładkę i za każdym razem ją wymieniam . Ma za zadanie się zgniatać przy dokręcaniu. Podkładnki kosztuja 4 zł za 3 sztuki więc.... :)

Dzida
18-11-06, 13:44
Ja zanabyłem 6 sztuk za 6 zeta w feu vercie i zmieniam przy kazdej wymianie :) U mnie bez podkładki się poci :)

Lcfr
18-11-06, 23:32
powinno sie ja wymienic

ale... nie majac takowej pod reka wielokrotnie wiele osób (w tym ja takze) stosuje stara
i okolo 2 wymian filtra dziala nie cieknąc.....


mozna juz tez w awaryjnych przypadkach potraktowac obrzeżę silikonem (tak aby jego czastki nie dostaly sie do gwintu/oleju i to zabezpieczy przed wyciekiem...

murgrabia
19-11-06, 00:39
no ludzie nie przesadzajcie z wymianą oleju nie róbcie takiej afery,jak jest uszczelka to dobrze jak nie ma to zaklejcie korek silikonem jak by w razie ciekło,ale nie powinno. Ale przecież przy zakupie filtra uszczelkę miedzianą się dostaje za free.

SACZI
19-11-06, 14:33
Ale przecież przy zakupie filtra uszczelkę miedzianą się dostaje za free
Że co?
Przy zakupie jakiego filtra dostajesz uszczelkę?
Chodzi o filtr oleju?
Ja nic o tym nie wiem...
Widocznie się czay zmieniły.

marcin EZG
19-11-06, 15:45
ło jezu załóż podladke dla swietego spokoju i bedzie miodzio

LemonR
19-11-06, 16:40
W ASO pewnie by zmienili i policzyli za podkładkę 7 PLN ;).

W ASO kosztuje 2,40.

Ogór
20-11-06, 09:37
Ludzie ale nie skaczcie tak na siebie :) Gość się spytal żeby ktoś mu pomógl a wy sobie dogryzacie wiecej luzu :D

gracjan_76
21-11-06, 19:55
W ASO pewnie by zmienili i policzyli za podkładkę 7 PLN ;).

W ASO kosztuje 2,40.

Są ASO i ASOiątka, jak równi i równiejsi :570: