PDA

Zobacz pełną wersję : nr lakieru



adanus
05-04-05, 01:22
potrzebuje znać nr lakieru z hondy civic 3 dzwiowej 6gen

chodzi o kolor taki jak miał sienkiewiczna cifie. ten niebiesko-fioletowy
będe go nakładał na moją perełkę z małymi dodatkami.

coś takiego (chyba)
http://img105.exs.cx/img105/8953/dsc022800ya.jpg

hcc
05-04-05, 08:15
tez mam pytanie o nr lakiery... sorkiadanus ze w twoim temacie ale nie chce otwierac nowego :) chodzi mi o kod lakieru ktorego nazwa brzmi
"Lime Green Metalic" i pochodzi z hondy S2000.... w salonie na Malowniczej ten kolor ma podpos B-19M ( chyba, ale nie wiem czy na tej podstawie zrobie taki kolor w mieszalni)

omnipower
05-04-05, 22:40
Z tego co się orientuje to nie było na żadnym seryjnym aucie takiego koloru. Jest bardzo nietypowy, bo jest z domieszką fioletowej perły, przez co jeszcze trudniej osiągnąć dokładnie taki efekt jak na foto. Najlepsza metoda do już gotowe receptury, a nie tworzenie nowych (chyba że masz dobre wtyki w mieszalni). Gotowe receptury dostaniesz na każdych fiszkach (paletach z kolorami) w każdej mieszalni, więc będziesz musiał z tego coś tam wybrać. Niestety koszt takiego lakieru jest całkiem spory, wydaje mi się, że wyjdzie w komplecie ponad 200zł za 1litr :(

Natomiast "Lime Green Metalic" podobny jak jest w hondzie widziałem na fiszkach firmy standox, o ile mnie pamięć nie zawodzi był to kolor z motocykli suzuki, lakier jak dla mnie jest kosmiczny, bo ma nieziemską głębię i bardzo drobne ziarno, efekt na aucie jest powalający, tak samo jak cena, w komplecie ponad 250zł za litr :(
Oczywiście można znaleść gdzieś taniej jak np w AAP, novol itp, ale jestemn zdania, że jak to ma się prezentować ładnie na aucie i żeby miało ręce i nogi to lepiej szukać w renomowanych mieszalniach, na podkładach oraz klarach (lakierach bezbarwnych) również nie polecam oszczędzać, bo po pewnym czasie tanie wychodzi znacznie drożej. Co do tego zielono-żłótego jest jeszcze jeden mankament, mianowice kolor ten ma bardzo słabe krycie i w rzeczywistości wyjdzie znacznie więcej niż przy innych kolorach, bo trzeba nałożyć znacznie więcej warstw (o ile dobrze pamiętam było ich ok 5!!!!) poza tym jest to bardzo specyficzny kolor i w przypadku gdybyś kupił go za mało i zabrakło by Ci np 100ml wówczas zaczynają się schody, bo kolor (nawet z tej samej mieszalni) może się znacznie różnić od tego co wcześniej zakupiłeś. Samo malowanie również pozostawiłbym rofesłonalistom, którzy znają się dobrze na fachu, jeśli oddasz laikom, wierz mi, że na jednej poprawdze to się nie skończy, tak to już jest z takimi kolorami, że wszystkie, które są fajne kosztują i do znacznie

Pati
05-04-05, 22:48
ten niebieski to seryjny popularny kolor civica Si 99-00 w us. zapytaj na jakims hamerykanskim forumie.
hcc: na podstawie kodu powinna mieszalnia dobrac kolor.

elmer
05-04-05, 22:52
Jakbym mial malowac na niebieski to zdecydowanie bylby to Mica blue (kolor z palety Subaru).

omnipower
05-04-05, 22:53
kolor może i dorobą, ale odcień może się na tyle różnić, że będzie znacznie odbiegać od pożądanego efektu.
Poza tym obydwa lakiery posiadają nieco droższe komponenty od popularnych na naszym rynku, przez co ich cena może być bardzo duża (biorąc pod uwagę całe auto)

elmer
05-04-05, 23:02
A jesli chodzi o ten niebieski z pierwszej fotki, to jest:
B95P Electron Blue Pearl

omnipower
05-04-05, 23:08
A jesli chodzi o ten niebieski z pierwszej fotki, to jest:
B95P Electron Blue Pearl
Nalezy jednak dodać, że nie w każdej mieszalni jest ten sam kod, więc jak będą szukac koloru w mieszalni zwróć uwagę, żeby szukali w fiszkach hony, czasami jest tak, że ten sam lakier występuje pod innym kodem, więc jest trochę zabawy :D

hcc
06-04-05, 08:48
dzieki Omnipower za info, widze ze znasz sie na rzeczy :) dzisiaj jade do mieszalni, jak juz cos kupie to sie pochwale :)

adanus
06-04-05, 10:43
Jakbym mial malowac na niebieski to zdecydowanie bylby to Mica blue (kolor z palety Subaru).

tak chce te dwa kolory wymieszać :twisted: i zobaczyć co powstanie :razz:

B95P Electron Blue Pearl czy to jest ten sam lakier co na civicu sienkiego.
napewno był to lakier eryjny na tym aucie bo widziałem już niejednego civica z tym kolorem

CMQ
06-04-05, 11:31
Adanus, na 99% jestem pewny że jest to jak mówisz seryjny kolor a i numer się zgadza wedlug mnie. Skoczę w wolnej chwili na lakiernię obok i pogrzebię w fiszkach.

P.S. Wyrosly Ci miluchne cycusie :lol:

adanus
07-04-05, 23:07
dzięki.

o własnie się dowiedziałem że ITR nabył civica od piotra
Witek czy mógłbyś mi spisać z tabliczki nr kodu tego lakieru plisssss :razz:

itr
07-04-05, 23:38
Prosisz masz -> B-90P

BTW. ten civic w 1 poscie ma inny kolor - to seryjny kolor civa Si z USA - to "typowo" niebieski w porownaniu z moim ale b. ladny. Moj jest jakby 2 odcieniowy - zalezy od swiatla i bardziej fioletowy.

adanus
08-04-05, 00:16
dzięki o to mi chodziło
a z fotką to nieznalazłem bardziej podobnego
ten twój kolor jest ładniejszy nio i jest orginalny z cifka a kto wie co powstanie jak połącze go z kolorem blue z subaru?

Witek w P.W. zadałem ci jeszcze jedno pytanko??? :roll: :?

itr
08-04-05, 09:54
zadaj ponownie bo ja msge kasuje a moglem pominac

omnipower
08-04-05, 12:41
a kto wie co powstanie jak połącze go z kolorem blue z subaru?
ja bym tego nie robił, mieszanie kolorów to ciężka sprawa, nawet renomowane mieszalnie mają z tym problemy, a przez takie eksperymenty powstają nowe receptury, a najważniejszą rzeczą w tym wszystkim jest odpowiedni dobór proporcji, no i oczywiście zapisanie tego wszystkiego po to żeby nie było problemów z dobraniem koloru.
Najlepiej będzie jak zadasz wszystkie te pytania w mieszalni, bo oni się na tym powinni dobrze znać
P.S.
odradzam tanie jakiery i tanich lakierników ;)
bo tanie drogo kosztuje

przemir
08-04-05, 12:50
[ mieszanie kolorów to ciężka sprawa, nawet renomowane mieszalnie mają z tym problemy,
to znaczy ze nie sa renomowane znaczy tanie wino tez jest renomowane w pewnych kregach - w moich kregach zadna mieszalnia ni ema problemu z mieszaniem.

a tanie czasem wychodzi tanie a czasem drogie a drogie zawsze wychodzi drogie - ja ryzykuje :D inaczej polowy w aucie bym nie zrobil ze wzgledu na bariere zasobnosci portfela

omnipower
08-04-05, 13:14
W przypadku lakierów nie ma tak dużej różnicy w cenach, tym bardziej jak załatwimy sprawę inaczej, czyli oddajemy auto do lakiernika, który zaopatruje się w lepszej mieszalni, lepsze mieszalnie oferują im duże upusty, nawet o ponad 30% (sama mieszalnia ma marżę czasami powyżej 200%) więc cena końcowa nie ulegnie zasadniczej zmianie, poza tym nie tracimy czasu na chodzenie po mieszalniach, najepiej jest dobrać kolor i powiedzieć, że to dla jakiś firmy, która jest ich klientem. Możena też wkręcić że bierze się dla owej firmy lakier, to mieszalnia nawet fakture wystawi, oczywiście z rabatem :D
tylko odradzam ponowne pokazywanie się w tej mieszalni, ale to tylko przykład jak można zrobić za dmniejsze pieniądze dużo epiej niż w normalnych warunkach, trzeba trochę pokombinować i pogółwkować to bariery finansowe nieco się zacierają.

Można jeszcze dogadać się z pracownikami laierni, mam znajomego, który wyszstkie materiały załatwiał mi za pół ceny w porównaniu do produktów słabszych firm, tak więc trzeba kombinować :D albo mieć dużo $