PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o łożyska w skrzyni...D16Z6 Vgen.



Mattmax
16-11-06, 18:53
Panowie 8) mam pare pytań do Was :D otóz jesli skrzynia wyje to z tego co wyczytałem są to łożyska...rzekomo dwa łożyska głowne??(na wałku sprzegłowym- jesli sie myle prosze mnie poprawić :P )!Mógłby mi ktos to wytłumaczyć?? :P :mrgreen: z tego co wyczytałem,podobno są to 2 łożyska i uszczelniacz do wymiany tak? na :roll:
Otóż moje pytanie dotyczy tego czy warto to wymienić czy np.lepiej kupuic używaną skrzynie?z drugiej strony boje sie ze używka zacznie znowu wyć np.po przejechaniu 5-10 tys.:]
Mysle ze łożyska to nie jest jakis strasznie wielki koszt(oprócz ASO bo tam cena jest zaporowa :x )
Chciałbym zapytac gdzie mozna takowe łózyska kupic?(prócz ASO) i czy móglby mi ktos podać numery tych łożysk(nie chodzi mi o numery katalogowe ASO H0NDA)
na każdym łożysku jest wybity typ i numer łożyska...jesli ktos miałby takowe pod ręką byłbym bardzo wdzięczny za informacje:)Za jakie kolkwiek odp.na moj post także :grin:
Za zbyt małą precyje przepraszam :wink:
Pozdrawiam

PS.chodziło mi o skrzynie manualną

Lcfr
16-11-06, 19:09
uzytkownik carlose chyba sprzedaje jakies łozyska do skrzyni...
zapytaj co i jak...
a co do wymiany-pytanie: ile rzeczy umiesz sam ogarnac...(włozenie/wyjecie/rozłozenie/wtmiana/złozenie)

Mattmax
16-11-06, 19:27
wyjęcie + włożenie...co do rozłożenia skrzyni to lepiej nie:) :mrgreen: mam zamiar wyjąc skrzynie,zawiezc do mechanika i niech on sie zajmie wymianą łożysk!Owszem,Carlose ma chyba 6-gena D16Y7 a nie wiem czy tam była skrzynia S20 i czy te łożyska podpasują?
Moja niewiedza na ten temat mnie przytłacza... :wink: w moim miescie cieżko znależć klocki hamulcowe na tył("bo tarcz nie było w civicu napewno...tylko bębny" :D ) a co dopiero łożyska do skrzyni :| :grin: ) dlatego prosze WAS :mrgreen: o jakies informacji,porady etc.itp.itd. 8)
pozdrawiam

carlose
16-11-06, 23:08
Carlose ma chyba 6-gena D16Y7
d16y2 :) teoretycznie tosamo co z6 ale głowy nie dam uciąć że łożyska są takie same, ale raczej tak :)

Sławek
17-11-06, 08:00
Tutaj masz troche o skrzyni i łożyskach :arrow: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8823
Może ci się przyda.

Mattmax
17-11-06, 20:38
moze by sie któryś z Panów od hybrydowych skrzyń wypowiedział :D ???bede wdzieczny...przeciez to dla Was chleb powszedni :P pozdrawiam

Wyczytałem to...

Obydwa rodzaje skrzyń występują w dwóch wariantach łożyskowania, roznice polegaja na średnicy zewnętrznej łożysk i tym samym średnicy otworow ustalających w obudowie, Skrzynie z tzw dużymi łożyskami w 6generacji posiadaly silniki D15Z6, D15Z7, D16Y4, D16Y5, D16Y8, D16Y9, w piątej generacji silniki D16, reszta silnikow była wyposażona w skrzynie z "małymi " łożyskami, rodzaj zastosowanych łożysk wpływa na wytrzymałość i trwałość skrzyni, Jeśli decydujemy się zbudować hybrydowa skrzyni zdecydowanie lepiej jest to zrobic opierając się na skrzyni z dużymi łożyskami, NIE MOŻNA przełożyć łożysk do innego rodzaju skrzyni, jednak można przełożyć kompletny zestaw przełożeń i dyfer.
Czyli wyglada na to ze łożyska od Carlose nie podejdą do D16xx?? Mogłby sie ktos wypowiedziec na ten temat??
I w koncu jakie to mają być łożyska(typ,numer)??? :neutral:

rem36
18-11-06, 11:28
łozyska od skrzyni carlosa beda pasowaly, potrzeba ci lozyska ze skrzyni typu b000, jesli skrzynia poza tym jest w dobrym stanie tzn, nie ma luzu na "lewarku",luzu na dyfrze, synchra ogarniaja, to warto je wymienic i miec spokoj. Co do numerow to jesli trafie jakos do garazu i bede pamietam to spisze i tu zamieszcze.

carlose
18-11-06, 12:37
łozyska od skrzyni carlosa beda pasowaly,
więc jak coś czekam na privie :lol:

emg
18-11-06, 13:36
ja do skrzyni B16 kupowałem nówki NTN (oryginały) w sklepie mniej więcej 90-100zł/szt

Mattmax
18-11-06, 13:45
dobrze...biegi wchodza,przy duzym obciązeniu i wysokich obrotach także-nie zgrzyta,chrupie itd. :grin: z tym jest wszystko ok.wsteczny wchodzi zawsze bez problemów!olej wymieniany systematycznie!jednak mam luz na lewarku,tzn.od jakiegos czasu moge sobie mieszac lewarkiem jak diabeł hu...m w kotle :wink: zużycie którego elementu jest tego przyczyną???lub elementów???(chciałbym ogarnąc to wszystko za jednym zamachem)
(bo to jest przypadłosc chyba w wielu autach np.w drugim aucie passat 2001r lewarek tez juz zaczyna miec luzy)
Rem36 bede wdzieczny za podanie numerów tych łożysk... :)
a Carlose do Ciebie to sie chyba niedługo odezwe :mrgreen:

Z góry dziekuje za wszystkie odp.dotychczasowe i przyszłe :)

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2006 ]
no i temat chyba umarł... :evil: a ja jestem nadal w kropce i zyje w niewiedzy ale cóz... ;) jednak nadal prosze o jakies wypowiedzi,wskasówki etc.pozdrawiam