PDA

Zobacz pełną wersję : 100zl = 100km ;-(



Adi506
08-09-10, 00:47
Witam

Wiem ze temat przerabiany x razy ale w szukajce widze problemy ze spalaniem na poziomie 10-12l a w moim przypadku wychodzi 21:/

Silnik po malym remoncie
uszczelki
remont glowicy /zawory uszczelniacze zaworowe itp
Wymieniona uszczelka od y7
sprawdzony i wyplukany dol
wymieniony rozrzad
pompa wody
wszystkie oleje i plyny oprocz hamulcowego bo boje sie odpowietrzania abs`u

Wszystkie uszczelki OEM honda,pompa Nissan,pasek Mitshuboshi...

Z okazji walki ze spalaniem wymienilem
filtr powietrza
filtr paliwa
sonde lambda(chociaz nie pokazywala bledu)
poprawilem wszystkie masy
okazalo sie ze mam walniety czujnik polozenia pierwszego cylidra wiec wymienilem caly aparat zaplonowy na taki bez zadnych luzow +nowa kopulka i palec
swiece i przewody ok
zawory ustawione
zaplon ok
Trzech mechanikow sprawdzalo ustawienie rozrzadu(chociaz pali po 3/4obr wiec bylo to malo prawdopodobne)

Ostatnim pomyslem jaki przychodzi mi do glowy jest silniczek krokowy(ktory z reszta juz dwa razy czyscilem ale nic to nie dalo) bo auto czesto faluje i lubi na swiatlach trzymac 1,5tys ale nie wydaje mi sie zeby to mialo az TAKIE znaczenie...
ostatnio 2dni jezdzilem z kompem ob D15B7 i spalanie bylo podobne tylko nie wiadomo dlaczego byly stabilniejsze obroty)


Mechanicy rozkladaja rece a ja nie mam juz sily...

Moze wy macie na to jakas solucje?

sane
08-09-10, 00:50
nie sprawdziłeś najważniejszego - wtryskiwaczy ;]
przy takim spalaniu to pewnie leją jak z cebra...

Adi506
08-09-10, 01:08
No wlasnie tez je podejrzewalem ale nie wie jak je sprawdzic:/
A jak bede tak dalej kupowal czesci na zasadzie a moze to to to sie zrujnuje...
w sumie to juz sie zrujnowalem bo mialem robic blacharke a teraz doszlo do tego ze na aucie dalej ruda siedzi a ja zarabiam na podejrzenia usterek bo diagnostyka nic wskazuje...

Mozna je jakos wykrecic i sprawdzic czy to kolejna czesc z serii kup wymien zrob reset zalej auto a pozniej ewentualnie siebie ze zlosci ze znowu utopiles pare zlotych?

sane
08-09-10, 10:44
można sprawdzić... sprawdza się je ciśnieniowo... w dobrych zakładach powinni to ogarnąć, bo przysłowiowy Pan Heniek raczej nie będzie dysponował takim sprzętem w szopie ;)

W zasadzie to zostają tylko wtryskiwacze - wszystko pozostałe wymieniłeś i nic nie mogło mieć takiego wpływu na spalanie jak lejące jak wiadro wtryski...
Dodatkowy objaw - falowanie obrotów to również wina wtryskiwaczy...

Adi506
08-09-10, 15:25
Na forum vectry wyczytalem ze wtryski mozna wykrecic i przed zaplonem sprawdzic czy ciekna a na rozruszniku czy sie zamykaja i nie kapia-> Moze w ten sposob?
Bo w jakims "dobrym zakladzie" za sprawdzenie zaplace 100 a na allegro cala listwe z wtryskami do D16Z6 mozna za 80 znalezc...

skolopendra
08-09-10, 15:33
Dodatkowy objaw - falowanie obrotów to również wina wtryskiwaczy...

dokładnie ,a świece powinny czarne być

Adi506
09-09-10, 12:00
Wtryski wymienione ->Falowanie ustalo->spalanie nie...

dab1
09-09-10, 13:04
Może zobacz coś z kompem z ustawieniami - daj komuś co się na tym zna niech Ci ustawi mieszankę o mieszankę uboższą o 10% przy wybranym zakresie obrotów i zobaczysz co będzie sie działo.

Adi506
09-09-10, 14:33
ostatnio 2dni jezdzilem z kompem ob D15B7 i spalanie bylo podobne tylko nie wiadomo dlaczego byly stabilniejsze obroty)

Czyli to nie wina kompa...

Czytalem o jakims czujniku temperatury dla komputera->to ten w glowicy pod aparatem zaplonowym?
Bo wentylator sie normalnie zalacza(czujnik w oslonie termostatu) a temp na zegarach wskazuje normalnie i teraz nie wiem czy ten czujnik pod aparatem jest od temp ktora pokazuje wskaznik czy to czujnik dla komputera-a moze to czujnik od tego i od tego to wtedy go wyklucze bo wskazowka dziala....??

sane
09-09-10, 14:35
takie spalanie to wtryskiwacze, na 99% nic innego

lozek
09-09-10, 15:22
napisał, że wymieniał...

sane
09-09-10, 15:26
aha, faktycznie... przeoczyłem tego posta

jacente
09-09-10, 16:14
Chyba została już tylko wymiana silnika :D

Adi506
09-09-10, 17:29
Czyli koniec pomyslow?

PeJot
09-09-10, 18:09
Spróbuj może wymienić czujnik temperatury dla ECU (ten z wtyczką ) i dorwij gdzieś sprawny Map sensor.

Teoretycznie ECU powinien sygnalizować usterkę takich czujników jak Map, TPS, czujnik temp., sondy itp. ale w praktyce różnie to bywa ...

Adi506
09-09-10, 18:34
No wlasnie a ktory to jest ten dla ecu bo wskaznik pokazuje dobrze?

Bogdan19
09-09-10, 18:43
jedno żyłowy jest do wskaźnika na zegarach. dwu żyłowy jest od ecu.

pwl
09-09-10, 20:41
A dziurki w baku nie ma?

Adi506
09-09-10, 21:39
To spalanie bylo by adekwantne do czasu jazdy i postoju a czasami po2-3dni stoi a pali tyle samo:/

Jutro wymienie jeszcze ten czujnik zrobie reset i...
...i dam znac:(

Bogdan19
09-09-10, 21:46
ja kiedyś tak miałem w swoim b7 ze wyskakiwały mi błędy. usunąłem usterki odpiąłem klemy zresetowałem i dalej były błędy. jak odpiąłem kompa w celu sprawdzenia czy coś nie jest spalone. wszystko w kompie było ok, włożyłem go z powrotem i błędów brak, nie wiem czym to było spowodowane ale po odpięciu ecu było po problemie.

Adi506
09-09-10, 23:27
Ecu odpinalem-nawet na 2 dni jak zakladalem inny komputer zeby sprawdzic czy to nie jego wina...

DSB
10-09-10, 00:23
A jak kompresja na cylindrach po remoncie???

Adi506
10-09-10, 01:16
Akurat o to sie nie martwie bo remont robili znajomi fachowcy w dziedzinie hondy bo nie oddal bym auta w obce rece-a kompresja taka ze jak chlopaki ustawiali zawory po remoncie to nie mogli zakrecic kolem na 5`tce a z glowicy tylko syki bylo slychac bo maja takiego fachowca od glowic ze wyciaga wieksze kompresje od fabrycznych;-) +ciensza metalowa uszczelka pod glowice od y7 ktora tez delikatnie podbija kompresje w Z6...poza tym nie mial by mocy a bez v-tec`a potrafi jakiegos napinacza w becie coupe zjesc jak na innym kompie jezdzilem...

Adi506
11-09-10, 14:23
Wymienilem czujnik i...
...i zgadnijcie co...
...i dupa...

Dzisiaj jeszcze wymienilem sonde bo tamta nie dosc ze byla z jakiegos D14 to jeszcze zawsze jest mozliwosc ze przy wykrecaniu ktos ja gdzies puknol stuknol itp.
A ta wykrecilem z angielskiego aerodecka D16W6->niby nie powinno to miec jakiegos wiekszego wplywu no ale jedni mowia ze byle 4`ro przewodowa,inni ze powinna byc z 1.6 bo mapy w kompie sa pod nia robione...ale wymienilem juz wszystko takze szukam *******...

Jak to nie pomoze to w poniedzialek zaczne szukac map sensor`a... ehhh

Mierzej
11-09-10, 14:56
a jestes pewnien ze to paliwo gdzieś nie ucieka? może wężyk gdzieś już za pompą jest do bani?

Adi506
11-09-10, 18:21
To by bylo czuc wache albo chociaz kropelka by spadla na ziemie a sprawdzalem nie raz ze na suchym stala przy resecie,pozniej jezdzilem do tylu i do przodu i NIIIC...

lopi83
11-09-10, 19:14
moze przewod paliwowy powrotny jest dziurawy

Adi506
11-09-10, 22:55
hmmm

No jutro wjade na kanal i obadam temat:D

Ale bym sie wk... jak bym od 2`och miesiecy wylewal zupe na ulice:P

Adi506
15-09-10, 00:19
No i sprawdzilem->nic nie cieknie / nic nie kapie / nic nie smierdzi:/

Jakie to dziwne ze czlowiek szuka w swoim samochodzie zepsutych rzeczy i sie denerwuje jak wszysko dziala...

Dzialam dalej:
->Map sensor niby ma 5 na jednym przewodzie , 4,7V na drugim i mase... ale czy dziala?
->Juz druga sonda tym razem od D16W6 - napiecie na grzalce i masa jest...

...any other ideas??...

Adi506
15-09-10, 19:33
Czyli nic?? ;(

jasiek09
15-09-10, 20:55
map też może bruździć, możesz go podmienić lub sprawdzić wg manuala, czujnik temp powietrza także odpowiada za skład mieszanki

lozek
15-09-10, 22:01
map też może bruździć, możesz go podmienić lub sprawdzić wg manuala, czujnik temp powietrza także odpowiada za skład mieszanki

ale nie aż tak by samochód tyle palił...

jasiek09
15-09-10, 22:48
można łatwo sprawdzić czy zmienia się rezystancja w zależności od temp, jeśli założmy włożyłbyś rezystor symulujący -40 stopni lub uszkodzony czujnik by tyle wskazywał przypuszczam że by tyle palił...

Adi506
15-09-10, 23:28
No jutro na 80% bede mial sprawny map sensor to go wymienie...
A gdzie jest ten czujnik temperatury powietrza?

jasiek09
16-09-10, 08:52
biała wtyczka na kolektorze ssącym w z6 jest chyba jak w b7 z tyłu

PeJot
16-09-10, 20:07
Ale komputer mocno zwiększa dawkowania paliwa gdy zimny jest silnik.

Czyli korzysta z czujnika z wtyczką wkręconego w blok ...

jasiek09
16-09-10, 20:22
Ale komputer mocno zwiększa dawkowania paliwa gdy zimny jest silnik.

Czyli korzysta z czujnika z wtyczką wkręconego w blok ...

o jakim czujniku wkręconym w blok mówisz ?

skolopendra
16-09-10, 20:34
o jakim czujniku wkręconym w blok mówisz ?

temp cieczy

jasiek09
16-09-10, 20:37
ja mam tylko w głowicy :(;)

PeJot
16-09-10, 21:26
A w zimie podwaja Ci się spalanie benzyny ? :p

Mierzej
16-09-10, 21:35
zimą jakbyś non stop jechał na ssaniu to kto wie

Adi506
17-09-10, 02:10
To jest jeszcze jakis czujnik temp poza tymi dwoma w glowicy pod aparatem i jednym na obudowie termostatu?

PeJot
17-09-10, 10:44
Na obudowie termostatu masz termowłącznik wentylatora chłodnicy.

Poniżej aparatu masz dwa czujniki temperatury silnika/płynu (ten z większą wtyczką jest dla ECU) i jest jeszcze jeden czujnik temperatury w dolocie - wkręcony w kolektor ssący.

W pierwszej kolejności sprawdź czujnik temp. silnika ...

jasiek09
17-09-10, 12:20
A w zimie podwaja Ci się spalanie benzyny ? :p

w zimie powietrze ogrzewa się od kolektora

Mierzej
20-09-10, 21:38
i jak poszukiwania przyczyny?

Adi506
20-09-10, 21:53
Czekam na map sensor i czujnik temp w kolektorze-bo wentylator sie wlacza takze chyba bez sensu wymieniac ten w obudowie termostatu co?

jasiek09
20-09-10, 22:11
tak bo to tylko termowłącznik

Adi506
21-09-10, 01:51
No tak myslalem...
Czekam na czujniki i na pewno dam znac;-)

Adi506
06-10-10, 14:10
Map sensor wymieniony...
W tym czasie zalozylem nowa chlodnice i swieczki NGK BKR7E-11...

I teraz kolejny problem-nie moge wymienic czujnika temp powietrza bo w d16z6 ktos sobie wymyslil umieszczac go nie z boku czy z wiezchu a na samym koncu kolektora z tylu i to na SRUBKI... no dobrze ze go nie przynitowali... juz drugi dzien walcze...jedna sruba poscila a druga nie wytrzymala napiecia i mam piekne koleczko zamiast krzyzyka....

Ktos to robil i ma dla mnie jakas zlota rade jak to teraz sciagnac??
Tylko tak bez sciagania kolektora of course;)

aha...spalanie po wmianie sensora bez wiekszych zmian...

jasiek09
06-10-10, 15:28
naprawdę dobry śrubokręt i pójdzie

skolopendra
07-10-10, 09:46
teraz sciagnac??

po co, prościej zmierzyć jego rezystancje ,przy obecnej tep na zewnątrz powinna wyn ok 3,5K(Ω)

Adi506
07-10-10, 18:35
no zadnym srubokretem ani drgnie...a na zimnym silniku ma 3,27k...czyli jest dobry?

skolopendra
07-10-10, 18:38
czyli jest dobry?
wygląda że tak ,zapal silnik i sprawdź rezystancje ,jeśli zmieniać się będzie ,jest ok

Adi506
08-10-10, 12:37
Podjechalem do znajomych na warsztat i ruszylismy ta srubke przecinakiem;)
Nie bawilem sie juz w pomiary tylko wymienilem ten czujnik , zrobilem reset i dzisiaj sie okaze czy cos sie zmienilo....
bo juz nikt nie ma pomyslow...

majdan
08-10-10, 13:00
Daj znać, ciekaw jestem

Adi506
08-10-10, 19:20
dalej nic... Nie mam juz sily...

bobikos
08-10-10, 19:35
kolego a ja radziłbym Ci jeszcze usiąść z miernikiem i sprawdzać rezystancję czujników ale na wtyczce do komputera, może gdzieś jakiś przewód przełamany, może gdzieś coś do masy zwiera a komputer nie wyłapuje. Sprawdź masę i zasilanie na kompie, może coś nie tak jest...
Poza poświęconym czasem nie kosztuje to nic.

jasiek09
08-10-10, 19:54
mi przychodzi do głowy jeszcze jedna rzecz, regulator ciśnienia paliwa.....

PeJot
08-10-10, 20:39
A zapłon ustawiliście zgodnie z manualem, przy spiętej zworce diagnostycznej i na pokrycie się znaku na bloku i kole ?

Adi506
09-10-10, 15:12
bobikos:No dzisiaj posprawdzam tylko nie wiem jak do konca ma to wygladac z tym sprawdzaniem rezystancji... mam wyciagac wtyczki i sprawdzac rezystancje na wtyczkach?? i jaka ma wychodzic ta rezystancja? No i co jak czujnik ma 3 piny?
Aha i jak ma wygladac sprawdzenie masy i plusa na komputerze? Wiem ze masa do komputera przykrecona jest do obudowy termostatu bo ja ladnie poprawialem i lutowalem bo juz taka wytarta byla i sie na drucikach trzymala...ale jak sprawdzic plus jak komputer przeciez dziala?

jasiek09: Czy od regulatora cisnienia paliwa az tak by sie podnioslo spalanie? przeciez to wtryski przepuszczaja paliwo-a jak wczoraj odlaczalem powrot przy baku zeby sprawdzic czy nie jest jakis zatkany czy cos to paliwo normalnie do butelki sie lalo?? No i jezeli jednak moze mniec taki wplyw to czy musze miec na podmiane regulator strikte do d16z6 czy moze byc jakis inny?? (czy moze jest uniwersalny jak np. map sensor)

PeJot:Zaplon byl ustawiany wedlug znakow na kole i bloku z lampa stroboskopowa ale zworki nie spinalismy- ale to chyba nie robi takiej roznicy co??

xandu
09-10-10, 17:42
PeJot:Zaplon byl ustawiany wedlug znakow na kole i bloku z lampa stroboskopowa ale zworki nie spinalismy- ale to chyba nie robi takiej roznicy co??
zdecydowanie to robi roznice

PeJot
09-10-10, 19:12
PeJot:Zaplon byl ustawiany wedlug znakow na kole i bloku z lampa stroboskopowa ale zworki nie spinalismy- ale to chyba nie robi takiej roznicy co??

Jest taka różnica, że bez zwierania kombinujesz żeby ustawić wyprzedzenie zapłonu +16 stopni patrząc oczywiście na znaki a po zwarciu złącza masz prościej bo znak na kole ma się pokryć ze znakiem na silniku i ustawienie będzie precyzyjne.

A tak może masz teraz opóźniony zapłon i dlatego pali jak smok ?

jasiek09
10-10-10, 08:37
heh możesz kręcić kopułką do okoła świata i nie uzyskasz takiego spalania, czasami bez zworki wychodzi tak samo jak ze zworką zależy jak auto ma ustawione obroty na biegu jałowym a czasami wyjdzie błąd te 1-2 stopnie...
mapy w civicach są przemienne tylko różnią się podłączeniem podciśnienia, a regulator ciśnienia bym podmnienił dla spokoju już skoro itak wymieniłeś pół auta

pwl
10-10-10, 10:51
W Hondach ponoć robi różnicę spięcie tej zworki. Piszę ponoć, bo nigdy nie ustawiałem u siebie :cool:

jasiek09
10-10-10, 11:52
kilka razy ustawiałem bez zworki bo nie było nic pod reką i później podczas kontroli ze zworką było to samo

Adi506
12-11-10, 13:30
Wymienilem regulator i ku mojemu zaskoczeniu...
...nic sie nie zmienilo...

Nie mam juz ani sily ani pomyslow...

Moze jest jakis chetny magik ze szczecina zeby podjac sie naprawy mojego smoka??
[bo na solocar mnie nie stac:/]

Tiga
12-11-10, 15:04
http://www.wonderbart.com/images/08/jan/throttlebodysize.jpg
A grzebales cos w tym zaworze pod przepustnica?
Moze twoje auto caly czas jezdzi na ssaniu, w tym zaworku jest regulacja, ja bym tam zajrzal na twoim miejscu.

Saiti
12-11-10, 15:18
Ale ssanie to nie jest dwukrotnie większa dawka paliwa.

Adi506
13-11-10, 12:50
No wlasnie- a nie chce tego rozbierac bo jeszcze to zle zloze i jeszcze sobie roboty dorobie:/

Aha-dzisiaj wystapil mi kolejny objaw i nie wiem czy to tak sie zdarza czy mi sie uwalil wtrysk->sprawa wyglada tak ze dzisiaj przy ruszaniu z miejsca lekko ja przeciagnalem na nie dokonca rozgrzanym silniku i nagle cos na chwile jakby przerwalo tak jakby paliwa zabraklo zapalil sie check i jechal dalej...
Po zgaszeniu check sie juz nie pali ale na samodiagnostyce wyskoczyl mi blad numer 16 czyli wtryskiwacz lub jego obwod tylko w opisie ktory mam w opisie tego bledu w nawiasie jest (d15b2) a ja mam d16z6...

Co to moze byc?

Damianos1200
13-11-10, 13:20
a sprawdzałeś pompę paliwa i przewody przy niej ?? może w pompce jeste też przyczyna

Adi506
13-11-10, 19:34
Pompe wymienilem- nie wiem po co ale w piwnicy znalazlem pompe od mojego bylego d15b2 to przelozylem dla pewnosci...
Blad dzisiaj skasowalem i na odpalonym silniku nic nie wyskakuje, odlaczalem po kolei wtryski-osluchiwalem je stetoskopem jak pracuja, sprawdzalem sonde-na jalowym ma 0,9 i spada przy gazowaniu no i zabralem sie za sciaganie przepustnicy zeby wyczyscic ja i przy okazji FITV ale zrobilo sie juz ciemno takze jutro dokoncze.

A i zatykalem dzisiaj te otwory w przepustnicy:

->przy zatkaniu lewej gornej dziurki obroty spadaja
->przy zatkaniu lewej dolnej dziurki palca wciaga ale nie robi to zadnej roznicy
->jak zatkam obydwie obroty spadaja prawie do zera

aha i przy odlaczaniu map sensor`a silnik gasnie, a przed wymiana map`a jak go odlaczalem to obroty na chwile spadaly ale zaraz wracaly do normy:/

PeJot
13-11-10, 21:30
A tak wogóle w czasie jazdy nie masz szarpania, zamulania i innych objawów świadczących, że coś jest nie tak ?

Ile ostatnio pali ?

Może wydech przed sondą jest nieszczelny i dmucha przy uszczelce głowica-kolektor lub przy połączeniu kolektor-portki (są pierścienie uszczelniające ?) ?

Adi506
13-11-10, 22:57
No czasami tak jakby delikatnie przerywa przy zmianjie biegu ale szarpaniem bym tego nie nazwal...
A co do zamulania to demon szybkosci to nie jest no ale jak dostaje ponad dwa razy tyle paliwa ile potrzebuje to trudno sie dziwic...

hmmm -na pewno mam lekki przedmuch przy srodkowym ale to chyba nie robi roznicy...

No i wiem ze jedna skrajna szpilka miedzy kolektorem a glowica po lewej stronie sie zerwala ale nie slychac zeby cos tam dmuchalo...
co prawda czuje spaliny powyzej 7tys. ale jakby dmuchalo przy kolektorze to chyba bylo by to slychac nie?

PeJot
13-11-10, 23:53
Przy kolektorze to przyłóż rękę, przegazuj i wtedy okaże się czy dmucha - wątpię żebyś coś usłyszał z kabiny ;)

Jak przedmuch masz za sonda to poza smrodkiem nic raczej nie robi ...

Ralfi
14-11-10, 01:19
A czy kolega jest pewny ze nie ma np. zamienionych wtyczek od map sensora i polozenia przepustnicy? Sprobuj zamienic te wtyczki i daj znac czy w ogole odpali i czy bedzie chodzilo.

Adi506
14-11-10, 01:37
Nie no sprawdzalem z glowa pod maska i gazowalem przepustnica no ale jeszcze jutro dokladnie sprawdze....

Co do wtyczek jestem pewny...

siwycivic
14-11-10, 06:38
za 100 zł to ja na gazie robie 600 km

xandu
14-11-10, 07:52
za 100 zł to ja na gazie robie 600 km

chyba troche przesadziłes... ponizej 7 litrow gazu Ci spala?

Ralfi
14-11-10, 20:57
Co to wnosi do tematu? A tak dla pewnosci sprawdz kolory przewodow na wtyczce od map-sensora. Powinny miec kolory:
1.bialy
2.zolto-zielony lub zolto-czerwony
3.zielono-niebieski lub zielono-bialy

Adi506
15-11-10, 02:04
Auto kupilem z instalacja gazowa, na gazie nie jezdzilem ale szybko okazalo sie ze jest padnieta uszczelka pod glowica wiec oddalem je do w dobre rece... no ale co sie okazalo gaz swoje zrobil i wydalem trzy razy tyle ile mialem w planach zeby doprowadzic silnik do ladu... a pisze to bo pierwsze co zrobilem po odbiorze auta to odciecie wszystkiego co laczylo moja hanie z tym diabelskim wynalazkiem:P i jeszcze do dzisiaj przy kostce czujnika polozenia przepustnicy wisi kawaleczek kabelka z napisem TPS... wiec raczej nie jest zamieniony bo jak poprzednik jezdzil z rok czy dwa na gazie to instalacja chodzila wiec raczej tego gazownicy nie pozamieniali;-)

PS.To co szczecinscy hondziaze sie boja mojej hani??

Adi506
18-11-10, 01:43
Czyli ze NIKT?? ;-(

Saiti
18-11-10, 11:11
Powiem Ci szczerze, że Twoje auto jest ciężkim przypadkiem. Rozumiem, 12-13 litrów, to jakiś czujnik mógł paść. Ale aż tyle - to naprawdę jeden z głównych obwodów musiał wysiąść. Jeśli nie map, jeśli wtryski nie leją to jestem w czarnej pupie, żeby Ci pomóc. Może sam komp jest uszkodzony?

WaSSIL
18-11-10, 15:12
współczuję bo myślałem że temat już został ogarnięty

sane
18-11-10, 16:13
Powiem Ci szczerze, że Twoje auto jest ciężkim przypadkiem. Rozumiem, 12-13 litrów, to jakiś czujnik mógł paść. Ale aż tyle - to naprawdę jeden z głównych obwodów musiał wysiąść. Jeśli nie map, jeśli wtryski nie leją to jestem w czarnej pupie, żeby Ci pomóc. Może sam komp jest uszkodzony?

Komp był wymieniany z tego co pisał i bez zmian.

te spalanie to jakiś hardkor - wszystko wymienione i dalej nie wiadomo ocb...

Adi506
18-11-10, 16:36
No podpinalem kompa od D15B7 i poza brakiem vtec`a zmian nie bylo...

Teraz jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze wszystkie czesci poza uszczelkami,filtrami i swiecami byly uzywane i moze cos co wymienilem bylo uwalone...
...no i bledow dalej brak...

Wczoraj zamowilem w aso uszczelke pod przepustnice-powinna byc na jutro to dokladnie wyczyszcze przepustnice,kanaly,jeszcze raz krokowy i fitv za jednym razem...
...w sobote zrobie 69`ty reset i zobaczymy...

...zalamka...

WaSSIL
18-11-10, 17:22
lewego powietrza ci nigdzie nie ciągnie ?? zwłaszcza nieszczelność za przepustnicą warto sprawdzić

PeJot
18-11-10, 20:55
Zdejmiesz przepustnicę to mogą jeszcze wyjść ciekawe rzeczy typu nie domykający się motyl np.przez wytarte ścianki przepustnicy i zużycie motyla albo przez źle wyregulowaną linkę - zobaczymy.

Wyczyścisz ją, ew.podregulujesz, zapodasz nową uszczelkę, skalibrujesz TPS'a (styki D21 i D11 ECU lub kabel czerwony i zielony przy czujniku - 0,5V zamknięta / ok. 4,5V otwarta), wyregulujesz wolne obroty.

Pewnie ucieka podciśnienie to komp karmi silnik paliwem ...

Ralfi
18-11-10, 21:33
gdyby tak podlaczyc kompa przerobionego pod strojenie i ze zlaczem do dataloggingu moznaby bylo podejrzec parametry pracy silnika...

subbler
19-11-10, 16:01
Mam jedno pytanie - czy spalanie jest jednakowe na krótkich odcinkach lub w trybie miejskim co na trasie dłuższej ze jednostajną jazdą. Bo miałem identyczny problem i tak samo jak ty niepotrzebnie wymieniałem wszystko po kolei.
Tylko że umnie problem był taki, że w mieście jarał jak u ciebie, a na trasie wzorcowe 6-7l.

PeJot
21-11-10, 19:17
A ja Ci Adi506 jeszcze przypominam żebyś sprawdził czy nie dmucha na połączeniu kolektora wydechowego z portkami (możesz dodatkowo jakąś szmatę włożyć w wydech itp.).

Mierzej
22-11-10, 08:16
Mam jedno pytanie - czy spalanie jest jednakowe na krótkich odcinkach lub w trybie miejskim co na trasie dłuższej ze jednostajną jazdą. Bo miałem identyczny problem i tak samo jak ty niepotrzebnie wymieniałem wszystko po kolei.
Tylko że umnie problem był taki, że w mieście jarał jak u ciebie, a na trasie wzorcowe 6-7l.


napisz jak go rozwiazałeś, jak nie Adiemu to innym pomożesz

subbler
22-11-10, 13:12
Rozwiązanie wyszło przy okazji zlotu, za free była diagnostyka komputerowa i zczytywanie z czunikow wszystkich wartości live.
Juz wspomniał o tym już jeden z kolegów wcześniej że to może być problem - u mnie winny był źle ustawiony czujnik TPS - Czujnik położenia przepustnicy - taki zanitowany plastik, ale można go poluzować przez nacięcie nitów i wykręcenie ich żeby sobie nim poobracać, lub gumowy młotek i delikatne puknięcia w obudowę :D
W moim przypadku na zamkniętej przepustnicy komp dostawał wartość napięcia jak dla przepustnicy otwartej...i lał takie dawki paliwa, a dla otwartej przepustnicy to już zupełnie przelewał. Więc w mieście przy częstych zmianach położenia przepustnicy benzyna lała się na potęgę, a na trasie gdy przepustnica była w jednym tylko położeniu komp korygował sobie przy pomocy lambdy dawkę paliwa i spalanie było ok.
U mnie pomogło wyregulowanie tego czujnika do wartości z manuala - już dokładnie nie pamiętam ile V. Żeby zrobić to dobrze, trzeba podpiąć się pod kompa od diagnostyki albo miernikiem pod jakieś 2 piny przy kompie - też do znalezienia w manualu.
Dzięki temu spalanie wróciło do akceptowalnego poziomu w miejskich warunkach.

Adi506
21-03-11, 21:30
Aha zapomnialem odpisac ze sprawdzilem i wartosci na czujniku TPS- ksiazkowe...

Moze inaczej-> wie ktos moze czy w szczecinie ktos ogarnia zczytywanie z czunikow wszystkich wartości na zywo -> bo mam juz dosyc domyslow i nerwow a to jest juz chyba moj jedyny ratunek...

Takasshi
22-03-11, 11:02
to może udaj się z nią do jakiegoś magika .. :rolleyes:

PS: ja chyba to samo bd musial zrobic

Adi506
23-03-11, 19:45
Tak tylko trzeba znalezc magika ktory to ogranie a nikt sie jakos do tego nie pali...

Mam rozumiec ze nikt nie ma do tego sprzetu w szczecinie?