PDA

Zobacz pełn± wersję : ¦mierdzi przy szybszej jeżdzie



Mobi
04-04-05, 17:18
Witam.
Chłopaki pomózcie,co to może być mam D15b2 i jak mocniej dam po garach to mi często póżniej smierdzi troche w aucie ,nie wiem jak opisać to inaczej ale tylko wtedy ¶iędzieje jak ostrzej przy¶pieszam,a jak normalnie to nie(sprzęgło jest prawie nowe) jak kto¶ ma jaki¶ pomysł co to jest to prosze o rade,co zobaczyć na co zwrócić uwage itp.

LIO
04-04-05, 17:24
jak mocniej dam po garach to mi często póżniej smierdzi troche w aucie ,nie wiem jak opisać to inaczej ale tylko wtedy ¶iędzieje jak ostrzej przy¶pieszam
moze poprostu boisz sie predkosci


na co zwrócić uwage
na pieluche ;)

Sorki, ale tak mnie naszlo jak zobaczylem temat.

Opisz troszke dokladniej, skad ten smród. Czy jak jedziesz ze stala duza predkoscia, bez przyspieszania to tez, czy nie... ?

TENCIO
04-04-05, 17:25
jak dynamicznie jezdzisz to pewnie musisz agresywniej uzywac hamulcy...

jamal
04-04-05, 18:24
ja tak mialem jak scigalem sie w k-ce :D to ze skrzyzowania do skrzyzowania i puzniej smierdzialo jak nieiwem co ale bardziej na zewnatrz :wink: ale w pewnym momencie naciskajac na hamulec tak jak by go niebylo :| od tej pory scigam sie uwaznie :wink:

Amadeus
04-04-05, 18:50
Napisz dokladnie jaki to smrod : spaliny czy zapach spalenizny albo spalonej gumy.

Ralf
04-04-05, 18:53
sprzeglo to bys poznał bo wali niesamowicie. Ja tez kiedys sie zastanawialem dlaczego mi smierdzi bryka jak wyprowadzam do garazu no i najbardziej smierdziały koła -a nie mozliwe ze codziennie cos rozjerzdzalem :lol: wiec heble Ci smierdza. p.s. jesli Honda to mały OLEJorzłop to moze zapach przepalanego oleju :wink:

Mobi
04-04-05, 20:32
Dzięki za odzew,postaram ¶ię na jutro wam powiedzieć jaki rodzaj smrodku to jest,ale tak jak mi ¶ię wydaje to tak jakby tak± lekkaprzypalenizn± lub spaliny ale nie będe wprowadzał w bład

"Honda to mały OLEJorzłop to moze zapach przepalanego oleju " a czym to może być spowodowane,ale nie s±dze bo aż tak by waniało?.Na jutro ¶ię opkre¶le z tym smrodem

mufaz
04-04-05, 20:51
Jak biore od matki opla astre,jak jej dam to tez smierdzi,i to wcale nie hamulce,,,,,,,,,,,smierdzi siarkowodor z wypalonego katalizatora,dziwie sie,ze nie wpadliscie na to :D kazdy kierowca zamulonego autka,jak sie podnieci raz na rok czuje ten zapach wypalonego kata,,a rodzaj zapachu..zgnile jaja,jezeli taki u Ciebie wystepuje to wypalony kat.

GoorY
04-04-05, 21:33
...smierdzi siarkowodor z wypalonego katalizatora...
...rodzaj zapachu..zgnile jaja...
tak. to prawda.
a moze najechales na worek foliowy i ci sie przykleil do wydechu i capi ? :roll:

polkar
04-04-05, 21:52
Mojej kumpeli też ¶mierdziało w aucie...
Okazało się, że latem zapomniała wyj±ć zakupy z bagażnika...

lukiasz
04-04-05, 22:15
u mnie zawsze jest na odwrot jak wolno jade i puszcze b±ka to wtedy smierdzi ale jak dam w palnik i otworze szyby to już jest cool :D

a tak szczerze to jezeli to jest smród zgniłymi jajami to jest to na bank katalizator lub ¶rodkowy :wink:

LIO
04-04-05, 22:20
a tak szczerze to jezeli to jest smród zgniłymi jajami to jest to na bank katalizator lub ¶rodkowy
albo nieumyte jajka poprostu ;)

a z tym bakiem to dobrze wydedukowales :D

Mobi
04-04-05, 23:44
...smierdzi siarkowodor z wypalonego katalizatora...
...rodzaj zapachu..zgnile jaja...
tak. to prawda.
a moze najechales na worek foliowy i ci sie przykleil do wydechu i capi ? :roll:
wiecie chłopaki ze macie chyba racje bo tak wali.To co w takim przypadku robić,wywalić kata,ale póżniej co z przegl±dem?
A co wstawic rurke ,czy może jaki¶ tłumik przelotowy,czy co bo nie wiem co będzie korzystniejsze,bo końcowy mam pusty?

Ralf
04-04-05, 23:50
moja rada- WYWAL KATA. niektórzy twierdza ze nie poprawia osiagów a ja wiem ze jego brak pozytywnie wpłyn±ł na moj± 4gen 1.6 :grin: a przegl±dy to jak juz sobie załatwisz :wink:

duchu
05-04-05, 17:20
...smierdzi siarkowodor z wypalonego katalizatora...
...rodzaj zapachu..zgnile jaja...
tak. to prawda.

wiecie chłopaki ze macie chyba racje bo tak wali.To co w takim przypadku robić,wywalić kata,ale póżniej co z przegl±dem?
A co wstawic rurke ,czy może jaki¶ tłumik przelotowy,czy co bo nie wiem co będzie korzystniejsze,bo końcowy mam pusty?


joł

daj mi się przejechać to po¶mirdzi tylko jeszcze przez chwilę i potem na rok znowu będziesz miał spox :D :D

baza
05-04-05, 19:35
Ja też jak w moim D16Z6 czasem przypier.... to po zwolnieniu czyje inny zapach.
Nie mogę tego nazwać smrodem bo ten zapach mi poprostu leży jest taki
"męski"( zaczynam już pomału gadać jak gej :D ).
To taka olejowo paliwowa woń.
Mi się podoba :grin:

Wielki
05-04-05, 21:03
u mnie jest tak ze jak mocno piluje to potrafi smierdziec (dla mnie pachnie :P ) ale tylko przy otwartym oknie bo jest ciag do kabiny ...
v-tec smierdzi jak sie go piluje bo ma natrysk oleju na denko tloka ktory sie spala jak jest rozgrzany i potrafi smierdziec
ps. jesli cos mylnolem poprawcie pozdr. :wink:

AdamCIV
05-04-05, 21:20
Nie wiem z którego roku masz silnik DOHC VTEC, ale z tego co wiem to iVT nie maj± natrysku oleju na denko tłoka :roll:
A co do smrodku to ostatnio też co nie co czuję jak mam lekko uchylon± szybę i dam w palnik. Jest to smród spalin.

Mobi
05-04-05, 23:21
[quote="duchu"]daj mi się przejechać to po¶mirdzi tylko jeszcze przez chwilę i potem na rok znowu będziesz miał spox [/quote bardzo ¶mieszne ,bardzoale tak poważnie to chyba kata wyrzuce skoro mówicie że to przez niego i tyle.Rurke wstawie i już.

duchu
06-04-05, 19:23
bardzo ¶mieszne ,bardzoale tak poważnie to chyba kata wyrzuce skoro mówicie że to przez niego i tyle.Rurke wstawie i już.


no no kata wywale i dowód rejestracyjny pożegnam przy pierwszem spotkaniu z niebieskim poldkiem albo lublinem

lukiasz
06-04-05, 22:12
nie wywalaj kata jest taki sprytny patent na to :)

jedz do dobrego tłumikarza i niech go wyjmie rozetnie od gory zeby nie bylo widac spawow niech wydlubie srodek a nawet wtawi rure i zaspawa zeby z widoku kata bylo widac, lub kup sportowy katalizator :)

merfi
07-04-05, 12:06
Nie wiem z którego roku masz silnik DOHC VTEC, ale z tego co wiem to iVT nie maj± natrysku oleju na denko tłoka :roll:
A co do smrodku to ostatnio też co nie co czuję jak mam lekko uchylon± szybę i dam w palnik. Jest to smród spalin.


Kazdy Vtec ma natryski na denko tloka z serii b16....

lukiasz
07-04-05, 12:14
Nie wiem z którego roku masz silnik DOHC VTEC, ale z tego co wiem to iVT nie maj± natrysku oleju na denko tłoka :roll:
A co do smrodku to ostatnio też co nie co czuję jak mam lekko uchylon± szybę i dam w palnik. Jest to smród spalin.


Kazdy Vtec ma natryski na denko tloka z serii b16....

z b16a1 bym sie zastanawial bo 100% nie dam, trzeba by gdzies poszukac

merfi
07-04-05, 12:33
ale ja mowie bo wiem to na 100% wiec nie pisz ze ty nie wiesz. :) bo robisz zamieszanie.
rozbieralem widzialem i ma natryski.
pozdro.

8)

lukiasz
07-04-05, 13:19
ale ja mowie bo wiem to na 100% wiec nie pisz ze ty nie wiesz. :) bo robisz zamieszanie.
rozbieralem widzialem i ma natryski.
pozdro.

8)

masz fotki :)??

merfi
07-04-05, 13:25
mam ale nie dolu tylko gory.

merfi
07-04-05, 13:26
mam ale nie dolu tylko gory.

merfi
07-04-05, 13:30
nie wywalaj kata jest taki sprytny patent na to :)

jedz do dobrego tłumikarza i niech go wyjmie rozetnie od gory zeby nie bylo widac spawow niech wydlubie srodek a nawet wtawi rure i zaspawa zeby z widoku kata bylo widac, lub kup sportowy katalizator :)

jesli w dowodzie rejestracyjnym nie pisze nic typu kat.
to nie ma problemu zeby sie przejmowac.

W tych rocznikach nikt nie patrzy na analize spalin, tym bardziej ze euro 2 nie jest wymagane w tej chwili

Bono
08-04-05, 15:25
co do smrodu, to mi od wczoraj wali co¶ z przednich kół!! wystarczy,ze sie chwile wolno przejade, a przednie felgi robi± sie dosyć ciepłe, i zaczyna pachnieć takim słodkim zapaszkiem!! co to może być???

merfi
08-04-05, 17:03
klocki :)
a moze ci sie wytapia smar z przegubow? ;)

Bono
08-04-05, 17:20
:) co do przegbów to mam popekane osłony, wczorak na przegl±dzie sprawdzałem....a klocki ponoć nowe:)jak mówił ten niemiec co od niego kupowałem:)

LIO
08-04-05, 17:58
co do przegbów to mam popekane osłony
no to jezdzij dalej, najlepiej po szutrowo-piaszczystych drogach :D Powodzenia.

Bono
08-04-05, 18:12
hehe, naszczęscie u nas tu panuje niedostatek takich dróg:) nie długo rozkręcam autko i biore sie za remoncik;)

Dominik_bb
08-04-05, 18:45
pociesze was z tego co mi wiadomo jezeli pierwsza rejstracja samochodu w kraju była przed czerwcem 1994r to kata nie musi byc mozna go wywalic :!: :!: :!:

Bono
08-04-05, 19:05
mało pocieszaj±ce 8)

Mobi
09-04-05, 00:53
pociesze was z tego co mi wiadomo jezeli pierwsza rejstracja samochodu w kraju była przed czerwcem 1994r to kata nie musi byc mozna go wywalic :!: :!: :!:
mnie to nie ratuje gdyż autko od tamtego roku dopiero w polsce więc ¶ię nie łapie.A z katem zrobie tak jak mówicie pojade do go¶cia i niech go rozcina i wyjmuje z niego wszystko i wstawi rure,no i na przegladzie ¶ię nie dowal± ,albo ale to mało realne kupie kata ,ale chyba nie i to już koniec nad tym tematem,chyba ze kto¶ co¶ ma jeszcze ciekawego do powiedzenia ,jak nie to można chyba zakończyć temat.

Bono
09-04-05, 12:06
ps. co do smrodu, czy to może być od tego ,że mam dziurke w tłumiku ¶rodkowym?mam kata, i ten zapaszek to może gor±ce spaliny po kacie :?: :roll:

merfi
09-04-05, 23:40
ja mam w miejsce katalizatowa wstawiona rurke na kryzach tak, ze moge bez problemu zamieniac kiedy chce na kata.

takiej samej dlugosci co kat jest rurka. 8)

szpulek
10-04-05, 12:41
ja stawiam na kata.. co do wywalania to wezcie to pod uwage, ze w niektorych silnikach kat obniza, a w niektorych podwyzsza mozliwosci.. wiec lepiej sie rpzejechac na hamownie i sie zmierzyc z i bez.. wtedy klub bedize wiedzial :D
pzdr

Moris
26-01-06, 15:35
witam wszystkich. W mojej Honi mam to samo - jak sie mocniej pocisnie to czuc charakterystyczny zapach - "ala rozgrzana guma: :D . Uderzam ze jest to mixzapachowy klockow, sprzegla, paska i innych elementow ktore podczas ostrej jazdy sa szczegolnie obciazane. Rozgrzewaja sie i stad ten zapach. Przyklad: jak kiedys dorwalem 3 letnia Marea 1.6 16V to zapach byl chyba identyczny :twisted: chyba bo to bylo to z 5 lat temu :P
Pozdr

QrakPL
26-01-06, 22:02
Jak felga robi się ciepła i ¶mierci gum± to prawdopodobnie klocki nie puszczaj±

jaqb
29-01-06, 11:33
zuzyty kat smierdzi jak stare jajko...no i wiadomo zamula ostro auto