PDA

Zobacz pełną wersję : hanka niechce palic :(



michal288
06-09-10, 12:14
Witam
Wczoraj przydazylo mi sie cos takiego, wsiadajac do samochodu przekreciłem stacyjke w stan zapłonu normalnie kontrolki sie zapalily i jak juz chciałem ją odpalic to nagle wszystko zgaslo i zero prądu w całym samochodzie.
Przyjechał znajomy podłaczylismy pod kable i prad sie pojawil chwile próbowalismy podładowac powiedzmy akumulator i próbowalismy odpalic przy podłaczonych kablach, i nic kontrolki co prawda juz swiecily itp. ale jeszcze nie mógł zakrecic tylko takie "pstryk...." i nic . a jak odłączylismy kable po jakis 10 min ładowania odrazu prądu nie bylo.

Potem scholowali mnie do domu i sobie hanna stała i wieczorem poszedlem sprawdzic prad sie pojawil, kontrolki zaczely swiecic ale nie chciala odpalic tylko takie charekterystyczne "pstrykanie z okolic komputera" noi spad maski i takie dziwne jeszcze brzeczenie ;///
Dzisiaj rano znow prądu nie bylo...:(

Co to może byc pomóżcie jakos .... bede bardzo wdzieczny dodam tylko ze teraz jeżdze VI gen coupe d16y8 .

jasiek09
06-09-10, 13:56
posprawdzaj wszystkie połączenia, masy, czy klemy na akumulatorze nie są luźne, zmierz napięcie na akumulatorze przy próbie rozruchu

karmel
06-09-10, 14:56
Sprawdź przewód masowy który iidzie do skrzyni, u mnie po swapie zapomniałem przykręcić to przekaźnik pompy paliwa brzęczał jak głupi, no i standartowo przeczyść klemy na aku.:o

skolopendra
06-09-10, 14:56
i przewody na rozruszniku

trancemusic
06-09-10, 15:17
moze to aku walnal
a to pykanie to z rozrusznika
sproboj podmienic aku

michal288
06-09-10, 20:32
aku sprawny tylko slychac takie podczas próby odpalenia pstrykanie z okolic kompa, i kontrolki sa jakby troche przygaszone i rozrusznik wydaje tylko takie lekki dzwiek takie "pstrykniecie" i nic wiecej.;///

jasiek09
06-09-10, 21:45
jeśli sprawdziłeś aku i przewody i jest ok to ja obstawiam że to już kwestia rozrusznika(szczotki albo włącznik), możesz spróbować go obstukać czymś drewnianym czasami pomaga jeśli szczotki się zawiesiły lub włącznik nie domaga

michal288
07-09-10, 14:39
dzisiaj podłaczyłem nowy aku i jest ok .... :) dziekuje wszystkim za pomoc:)

WaSSIL
07-09-10, 14:43
wiedziałem że to aku skoro kontrolki były lekko przygaszone ale dopiero teraz ten topic czytam :p

majson
10-09-10, 15:36
U mnie jest taka sama historia ale juz wykluczylem aku bo kupilem nowy i nic. chyba rozrusznik bo nawet z popychu nie chce odpalic. Chyba ze macie inne propozycje?? wiecie moze czy bedzie pasowal rozrusznik od d15/16 do d14??? roznia sie troche budowa i nie wiem czy wkladac.

pwl
10-09-10, 17:04
Jak odpalasz z popychu to nie wykorzystujesz rozrusznika, więc nie wiem jak takie odpalanie może wskazać na jego usterkę.

majson
10-09-10, 17:24
kupilem nowa kleme na minus, zmienie, oczyszcze uziemienie i zobaczymy. Wezme naladowany aku przy okazji.

jerzynew
10-09-10, 22:23
akumulator niesprawny. jesli zamontujesz nowy sprawdz czy ma dobry prad ladowania bo jak zrobi ci opad mas to na gwarancje nawet nie wezma (elektrolit bedzie na ciemno zabarwiony)

majson
11-09-10, 15:10
wina klemy byla. dzis zmieniona na nowa i przy okzaji oczyscilem wszystkie kable i srubki i jest jak nalezy.

Tobjas
16-09-10, 09:39
kurde ja tez tak mam ze hania nie chce odpalac czasami. Bywa tak ze smiga caly tydzien a tu nagle ja cos zaboli i nie chce odpalic. Wszystkie kontrolki sie swieca normalnie a on nawet nie ma sily przekrecic i kontrolki gasna. I tak w kolko. Dopiero z popychu praktycznie z metra odpala. Nie wiem czy to aku ;[ bo nie chce wymieniac jezeli jest dobry i to nie jego wina ;[

WaSSIL
16-09-10, 15:23
Jak odpalasz z popychu to nie wykorzystujesz rozrusznika, więc nie wiem jak takie odpalanie może wskazać na jego usterkę.
w dodatku takie odpalanie na popych szkodzi katalizatorowi, więc raczej bym tego więcej nie próbował. No chyba że go nie masz:o