PDA

Zobacz pełną wersję : Obudowa tunelu



Konrad84
15-11-06, 11:33
Witam,

Usiłuje zdjąć w/w obudowę żeby wymienić żarówki podświetlające sterowanie nawiewem, ale pojawił się pewien problem. Otóż gdy wymieniałem kiedyś środkowy tłumik nie została założona metalowa osłona nad tłumikiem (w aso stwierdzili że nie potrzebna).

Jak ktoś zdejmował tą obudowę to wie że nad tą metalową osłoną nad środkowym tłumikiem są śrubki mocujące obudowę (te pod ręcznym).

Omawiane śrubki tak się zapiekły, że nie ma możliwości ich odkręcenia (używałem wszystkiego będąc pod autem - WD40, odrdzewiacz, nafta itp.).
Myślałem o rozwierceniu łepków śrub, ale jak później wkręce nowe śruby gdy stare będą cały czas w tym miejscu?

Jakieś sugestie?

Civic '99
15-11-06, 15:48
ja u siebie mialem ten sam problem :)

z tego co pamietam to śrubokręt pneumatyczny dał radę ale troche czasu się zeszło z wykręcaniem

Konrad84
15-11-06, 15:56
A gdyby wkręcić końcówkę krzyżakową w wiertarkę i sprupować ?

[ Dodano: Sro 15 Lis, 2006 ]
Gdzie dolot kupiłeś?

Civic '99
15-11-06, 17:04
A gdyby wkręcić końcówkę krzyżakową w wiertarkę i sprupować ?


mozesz sprobować ale jest duze prawdopodobienstwo ze zetniesz wglebienia na srubokert i juz potem bedziesz musial rozwiercać

a co do dolotu to robilem sam / kibel rura z marketu 8 PLN oraz kolanko z norauto 24 PLN oraz troche farby w sprayu /

Konrad84
15-11-06, 20:18
no właśnie już jedna główka jest w kiepskim stanie po ostatnich próbach.

Z czego jest ta rura że 8 pln? gdzie ją kupiłeś? kolanko ile? - 100 pytań do :)
Może jeszcze w tym miesiącu zrobie :D

TrOuBLE
15-11-06, 20:20
Kurde, dokładnie taki sam problem miałem ostatnio.
Zakupiłem sobie podłokietnik i poszedłem odkręcić te 2 niepozorne śrubki, aby go zamontować. Miałem bardzo słaby śrubokręt i szybko te śruby zjechałem (a nie odkręciły się ani troche). Zadzwoniłem do swojego mechanika (pracuje od 9 lat w ASO Hondy) i dowiedziałem się, że z tymi śrubami od lat jest problem. Że odkręcić je to ogrome wyzwanie. Pomęczył się biedny z 30 minut i nie odkręcił (a też psikał je od dołu i nie pomogło nic). Postanowiłem poświęcić ten tunel co mam teraz (bo i tak zamiast niego wejdzie podłokietnik) i wyłupaliśmy te plastiki w tym tunelu koło tych śrub, żeby go można było zdjąć. Wtedy był troche lepszy dostęp do tych śrub i jakimiś mega (w sensie wypasionymi) szczypcami (czy coś w tym stylu) po 1.5h męczenia udało się odkręcić jedną śrubę.

mruwuwua
15-11-06, 20:46
no to widze ze standard to jest, ja jakis miech temu takze probowalem to odkrecic, nawet na goraco nie dalo rady, te sruby to kaplica, zamontowane na stale :(

Konrad84
16-11-06, 13:20
No właśnie, niestety podłokietnik już mam więc szkoda kasy. Jade jutro na wymiane rozrządu do ASO, to chyba zgłosze żeby mi te żarówki wymienili :D
Mam nadzieje, że nie policzą jak za zboże.

kamorek
16-11-06, 14:08
rozwierć śróby do końca i nagwintuj na nowo :) słuszne rozwiązanie , ale chyba jedyne w 100% działające :)

Konrad84
16-11-06, 14:55
Jeżeli mi krzykną w ASO wysoką cenę to tak zrobie, gwintować nie trzeba bo to śróbka z nakrętką.

TrOuBLE
16-11-06, 17:44
Jade jutro na wymiane rozrządu do ASO, to chyba zgłosze żeby mi te żarówki wymienili :D

Daj znać jak sobie z tym poradzili :D

Konrad84
16-11-06, 23:57
hehe nieomieszkam.
Chyba dam mechanikowi ze dwie dychy, żebi mi po złości rozrządu źle nie ustawił :grin:

TeeS1975
17-11-06, 04:48
Z czego jest ta rura że 8 pln? gdzie ją kupiłeś? kolanko ile? - 100 pytań do n
ziom zwykła kibel rura średnica 75mm (każdy sklep z armaturą) do tego kolanko 120 stopni srednica ~67 mm ((np. NORAUTO -24,99pln ) mimo takiej róznicy da się założyć jedno na drugie bez większego problemu)

Konrad84
17-11-06, 14:34
Aha, dzięki - a to PCV się nie odkształca od temperatury?
Zostawiłem auto w ASO, ale niestety nie zleciłem wymiany żarówek, gdyż krzykneli za samo zdjęcie tunelu 180 zł. :shock: Za żarówki pewnie by wzieli jeszcze z 50 zł.
Czeka mnie sobota z wiertarką.

TrOuBLE
17-11-06, 17:54
Zostawiłem auto w ASO, ale niestety nie zleciłem wymiany żarówek, gdyż krzykneli za samo zdjęcie tunelu 180 zł. :shock:
O jaaa. Nieźle. Chyba już nie raz mieli potyczke z tymi śrubami;)

Konrad84
17-11-06, 21:00
Wiedzieli o co chodzi. To właśnie przez te śróbki tyle kosztuje. Robocza godzina 120 zł, a z tym sie schodzi półtorej + koszt żarówek :?

Civic '99
17-11-06, 21:32
niezle sobie chłopaki liczą za wymianę żaówki :)

Konrad a kiedy pokażesz swoje autko i kiedy przyjedziesz na jakiegos naszego spota ????

Konrad84
17-11-06, 22:06
niezle sobie chłopaki liczą za wymianę żaówki :)

Niestety, mam nadzieje że uda mi się to dłubnąć w niedzielę.



Tak się składa, że jutro jade zrobić zdjęcia, ale wstawie je dopiero w poniedziałek.

Na spocie będe w środę. Istnieje możliwość pożyczenia klucza do świec na pare minut na spocie? Odwdzięcze się piwkiem.

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2006 ]
Znaczy się od kogoś ten klucz - bo nie napisałem :idea:

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2006 ]
Zobacznie na temat "konsola środkowa". Kiepski jest ?

Civic '99
17-11-06, 22:14
co do klucza do swiec to napisz TU -> http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=8477&postdays=0&postorder=asc&start=1820

Konrad84
17-11-06, 22:18
Wiem, wiem, dzięki. Ja tylko teoretycznie pytałem. Nie chce jeszcze pytać oficjalnie bo nie wiem czy będą PLN-y na świece. Będe wiedział w poniedziałek.

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2006 ]
(praca handlowca) :?

Civic '99
17-11-06, 22:24
ale nie zasmiecajmy niepotrzebnie tematu / jesli chcesz sie podpytac o dolot czy coś innego to wal w temat o 5D lub na PW /

Konrad84
17-11-06, 22:27
spx

[ Dodano: Nie 19 Lis, 2006 ]
Chyba wiem jak to ugryźć.
Skoro mam dwa wyjścia: rozwiercić od góry, albo zdjąć środkowy tłumik i uciąć pordzewiałe śruby diaksem od dołu, to spróbuje je uciąć brzeszczotem bez zdejmowania tłumika. Reszta śruby powinna pójść od góry :idea:

Napisze jak zrobie.

Pozdro