PDA

Zobacz pełną wersję : Spasowanie przodu civic 6 gen.



misiek707
04-09-10, 00:43
Witam. Lewa lampa jest u mnie zle spasowana do zderzaka. Kieds auto mialo lekka przygode i cos tam musi byc zle podgiete bo odstaje na rogu przy blotniku od zderzaka...

Dodatkowo po bokach mam szczelinki w miejscach styku zderzaka z blotnikiem. Tzn nie przylega na calej powierzchni jednakowo....

Jakies wskazowki porady, jak gdzie co poprawic , popodnosic.

Pytania moze banalne ale moze ktos cos moze juz poprawial takiego.

:D

Od czego zacząć sspasowanie od nowa przodu po rozkreceniu. itp

Brenq
04-09-10, 03:00
nie jestem moze profesjonalisą (czyt. balacharzem) wiec traktuj to jako wskazówke ale z przymrózeniem oka:) Moze zacznij od czego czy zderzak jest poprostu dokrecony. Po odkreceniu nadkola jest śruba która łączy zderzak z blotnikiem, moze jest niedokrecona i zderzak lekko odstaje. Ewentualnie spróbuj zdjąc zderzak i założyc ponownie, moze cos ktos zle poskładał. Jesli to nic nie da to byc moze pogiety jest pas przedni;/

xandu
04-09-10, 05:21
pod lampami po zdjeciu zderzaka zobaczysz takie 'podstawki' na ktorych leży zderzak, ich regulacja napewno załatwi pasowanie kolo lampy. i sprawdz tak jak kolega wyzej pisze czy po bokach dokrecone.

misiek707
04-09-10, 08:31
hehe nie mowcie mi o takich rzeczach jak dokrecanie... bo ja to wiem po prostu u mnie jest cos popierniczone z prawej strony. Zakladam calhy po liftingowy przod od nowa. czesc po czesci i pytam co do czego po koleji jak pasowac. Np. czy maska najpierw czy lampy z blotnikami itp.

GT-R
04-09-10, 09:00
Najpierw błotniki potem lampy do błotników, zderzak i nadkola i na końcu maska ;) Jakiś specjalnych regulacji nie ma w Ej9, także jeżeli będziesz robił wszystko dobrze a nadal nie będzie chciało się spasować to możliwe że masz czołówkę krzywą lub coś w tym stylu.

bednar_ek35
04-09-10, 10:06
Tak jak kolega Michał napisał,pod lampami na przednim pasie masz takie blaszane podstawki pod zderzak w kształcie łyżwy,bardzo możliwe ze z lewej strony jest ona troszke pogięta i dlatego zderzak nie dolega idealnie na całej długości(u mnie przynajmniej tak jest i muszę ją wymienić)Jeżeli lampa odstaje ci na rogu,sprzwdz połączenie błotnika z podłużnicą,mniej więcej za kierunkowskazem w lampie masz taki krótki łącznik metalowy ok 10cm długości,może on jest jest podgięty i ściąga błotnik do podłużnicy.

DjHammer
04-09-10, 15:02
ZLE ZLE ZLE ZLE!! NIE DORADZAJCIE MU TAK !!
Przede wszystkim skoro autko miało przygodę to kolaga musi sprawdzić wszystkie wymiary wzmocnienia czołowego bo najprawdopodobniej sa przestawione itd....

Po strzale tak ustawia sie samochód z przodu

http://a.imageshack.us/img339/8246/zdjcie080d.jpg (http://img339.imageshack.us/i/zdjcie080d.jpg/)

Patrz to co jest na zdjęciu i pomierz
1 przede wszystkim najważniejszy jest pomiar na skos linie zółte i czerwone jak jest zle to masz juz czołowe do pociągnięcia :cool::cool::cool::cool: to jest pierwsza rzecz od jakiej sie zaczyna jak sie auto naprawia i nie pisze o pierdołach ze cos nie trzyma itd wymiary w jedna i druga strone muszą byc takie same odchylenie 1mm
Robi sie to tak ze wybierasz sobie jakis stały pewny punkt np sruby amortyzatora i srube na czołowym i mierzysz w 1 i druga strone

2 jak bedzie dobrze to sprawdz jeszcze linie niebieskie jak nie to ciagniesz czołowe :):cool:

3jak to ustawisz to sprawdzasz wysokosć czołowego od podłożnic po obu stronach ma byc tyle samo linie zielone te małe zielone wysokość od położenia np podłożnic do mocowania zderzaka

później sprawdzasz szczeliny miedzy maska a blotnikami , miedzy drzwiami a błotnikami zakładasz lampy Ustawiasz ŚLIZGI POD ZDERZAK sprawdzasz jak gra z maska i reszta zderzak jak jest nie takk to regulujesz lezeli brakuje błotnika to jeb go z gory przez klocek z drzewa opuści sie
- sprawdź położenie maski na górze przy szybie czy czasem nie wystaje za błotniki tam jest taki łuk powinno byc łagodne przejscie z błotnikiem

kolega nic nie pisał ze była poważna przygoda ale na skos wypadało by jeszcze sprawdzić podłożnice na samym początku bo czasami nie widac a okazuje sie ze jedna wymiary sie niezgadzaja tez na skos

duzo by tu jeszcze pisac bo innych zeczy jest w hu........j ale tak po krótce trzeba znac toche sztuczek i robic przy tym bo nie chce mi sie wiecej opisywac :D

Brenq
05-09-10, 02:32
A może by tak ustalić pewne punkty i zmierzyć jakiegoś zdrowego civica. tak poprostu zeby było wiadomo ile maja wynosic te wymiary?

DjHammer
05-09-10, 02:46
w manualu sa podane ale z tego co pamiętam nie było na skos a wymiary na odległosc od do nic ci nie dadzą bo moga sie zgadzać a przekątne pokazuja dopiero czy jest przestawione czy nie

ta technika naprawiałem juz troche samochodów i jeszcze jakos mnie nie zawiodła. tak ustawia kazdy doświadczony blacharz który ma pojecie o robocie bo kazdy samochód ma inne wymary

misiek707
05-09-10, 21:21
Dzięki za podpowiedzi :) Teraz nie mam czasu ale jak przestanie u mnie lać to podpatrze co gdzie jak wymiary i wam napisze. Oby dało się wszystko poustawiać ;/ Maska z błotnikami się ładnie zgrywa, ale zderzak i prawa lampa nie zbyt. Oby dało się to poustawiać bo wkur... mnie te szpary

DjHammer
05-09-10, 22:33
jezeli uzyte były jakies zamienniki to tez przez to moze sie niezgadzac :)

misiek707
06-09-10, 00:20
To jest tak, ze ja zakladam sobie teraz wszystkie czesci z poliftingowego 6 gena. Blotniki, maska zderzak jest oryginal ale lampy zamiennik niby DEPO mowili ze to dobra firma ale chybanie do konca...

z prawej storny cos jest skrzywione bo juz przed przeszczepem przodu lampa odstawala...

Teraz zalozylem wsystko na szybko i widac mocniej to ze odstaje. Za pare dni zciagam wszytko i zakladam od nowa bo musze te blotniki od srodka zakonserwowac i auto pod blotnikami dlatego zalozylem temat by wszystko porzadnie poustawiac :)

pzdr

DjHammer
06-09-10, 11:07
lampy sa kasakra sam sie kiedys nadziałem.... tylko orginał musi byc uzywka

misiek707
06-09-10, 21:18
Czyli mozliwe ze nawet dobry oryginal DEPO moze byc jakis pokrzywiony z defektami i przez to ciezko bedzie spasowac lampy do reszty??

Podsumowujac to czy najpierw spasowac maske do blotnikow i zderzak do blotnikow i maski a lampy na sam koniec ustawiac??

blazernh
18-11-11, 00:25
ZLE ZLE ZLE ZLE!! NIE DORADZAJCIE MU TAK !!
Przede wszystkim skoro autko miało przygodę to kolaga musi sprawdzić wszystkie wymiary wzmocnienia czołowego bo najprawdopodobniej sa przestawione itd....

Po strzale tak ustawia sie samochód z przodu

http://a.imageshack.us/img339/8246/zdjcie080d.jpg (http://img339.imageshack.us/i/zdjcie080d.jpg/)

Patrz to co jest na zdjęciu i pomierz
1 przede wszystkim najważniejszy jest pomiar na skos linie zółte i czerwone jak jest zle to masz juz czołowe do pociągnięcia :cool::cool::cool::cool: to jest pierwsza rzecz od jakiej sie zaczyna jak sie auto naprawia i nie pisze o pierdołach ze cos nie trzyma itd wymiary w jedna i druga strone muszą byc takie same odchylenie 1mm
Robi sie to tak ze wybierasz sobie jakis stały pewny punkt np sruby amortyzatora i srube na czołowym i mierzysz w 1 i druga strone

2 jak bedzie dobrze to sprawdz jeszcze linie niebieskie jak nie to ciagniesz czołowe :):cool:

3jak to ustawisz to sprawdzasz wysokosć czołowego od podłożnic po obu stronach ma byc tyle samo linie zielone te małe zielone wysokość od położenia np podłożnic do mocowania zderzaka

później sprawdzasz szczeliny miedzy maska a blotnikami , miedzy drzwiami a błotnikami zakładasz lampy Ustawiasz ŚLIZGI POD ZDERZAK sprawdzasz jak gra z maska i reszta zderzak jak jest nie takk to regulujesz lezeli brakuje błotnika to jeb go z gory przez klocek z drzewa opuści sie
- sprawdź położenie maski na górze przy szybie czy czasem nie wystaje za błotniki tam jest taki łuk powinno byc łagodne przejscie z błotnikiem

kolega nic nie pisał ze była poważna przygoda ale na skos wypadało by jeszcze sprawdzić podłożnice na samym początku bo czasami nie widac a okazuje sie ze jedna wymiary sie niezgadzaja tez na skos

duzo by tu jeszcze pisac bo innych zeczy jest w hu........j ale tak po krótce trzeba znac toche sztuczek i robic przy tym bo nie chce mi sie wiecej opisywac :D
Można odświeżyć to zdjęcie abym mógł zrobić pomiary ? U mnie też po jednej stronie nie dolega zderzak do błotnika ;p