PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Hondy VI generacji V-Tec



arturostrong
03-09-10, 01:15
Witam. Mianowicie rozmyslam nad kupnem VI generacji V-tec, nie siedze w V-tec i ciezko mi ocenic ktory model lepszy myslalem nad 1.5 115 konnym...mianowicie chcial bym wiedziec jak to wyglada z awaryjnosccia tego modelu oraz z czesciami do tego typu silnika, czy tez skrzyni...gdyby sie cos czasem stalo....Bo nie chce pakowac sie w drogie czesci, mialem juz jedna przygode i to mi wystarczy !!

Lister
03-09-10, 14:03
first of all lets talk about VTEC is NOT
VTEC is NOT "V-tec", "V-TEC", "V-tech", "V-TECH", "VTECH", "V-TEK", "vtech", "vtec", "vortech", "Vtec", or "Vtech". It's CAPITAL VTEC. No dashes, no lower case, no extra letters, no anything other than the correct and only spelling of VTEC. If you cannot respect the technology and simply use the correct spelling, you do not deserve what it gives you

ygor
03-09-10, 14:54
first of all lets talk about VTEC is NOT
VTEC is NOT "V-tec", "V-TEC", "V-tech", "V-TECH", "VTECH", "V-TEK", "vtech", "vtec", "vortech", "Vtec", or "Vtech". It's CAPITAL VTEC. No dashes, no lower case, no extra letters, no anything other than the correct and only spelling of VTEC. If you cannot respect the technology and simply use the correct spelling, you do not deserve what it gives you

to po pierwsze , po drugie jestes juz troche na forum , mogles poszukac - jest temat do tego :

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?11737-Jaki-silnik-wybrac-Pom%F3%BFcie-w-wyborze!-%28Poradnik%29

a czesci zasadniczo w D serii wszystkie podobnie , czyli spokojnie da sie zniesc

arturostrong
04-09-10, 01:46
Bardzo malo tutaj siedzialem dlatego nie rozgladalem sie co gdzie lezy.... ale dzieki za pomoc, a wracajac do tematu zainteresowal mnie D15Z6 ten 114 km bo ten 125 konny moze byc dosc zajechany...Powiedz mi jeszcze taki silnik ze skrzynia kompletny na montaż ile moze kosztowac? ale martwi mnie to "pomimo 25 koni wiecej, ze względu na długą skrzynię, jest niewiele szybszy od D14" hmmm to chujo....:\ naprawde tak to wyglada?...i pytanie do D16Y7 "Silnik dostępny w 3d/4d w Ameryce Północnej, lub w coupe w europie." silnik dostepny w 3d/4d mianowicie o co chodzi?

Brenq
04-09-10, 03:40
Wg mnie naprawde rożnica w przyspieszeniu jest niewielka pomiedzy D14A4 a D15Z6, napewno nie tyle ile oczekujesz z róznicy 25KM. Gdybym miał Ci to zobrazowac, to jak wyciagniesz wszystko z bagaznika + tylne siedzenie + plastiki z tyłu w 90 konnym D14 to wg mnie przyspiesza jak D15:) Ale z D15 napewno wiecej mozna wycisnać. Silniki kosztuja mniej wiecej 900 - 1500zł (za silniki bez osprzetu) do mniej wiecej 1800 -1900 za kompletne) + oczywiście montaż.
D16Y7 seryjnie wystepował tylko w coupe jesli chodzi o Europe. Mowimy o serii, bo swapów do 3d pewnie duzo.

Budziniak
04-09-10, 10:44
Jeżeli uważacie że 2 długości auta to mała różnica to spoko. Jeździłem d14 i kurcze no nie jest to szybkie co nie znaczy że wolne jest :)
Ja mam d15z6 i nadal tą długą skrzynię i uwierzcie że wystarczy nauczyć się jeździć tym silnikiem i da się nim poszaleć.
Arturo kupuj d15z6 i wsadź krótszą skrzynię i wtedy będziesz zapindalał

radar333
04-09-10, 10:56
Tak, jak koleś nie wie co to jest "3d/4d" to już widzę jak wsadza tą skrzynię...

I uświadomcie go że d15z6 to nie VTEC tylko VTEC-E

Budziniak
04-09-10, 11:55
nie ma co go uświadamiać bo wszystko jest na forum


Tak, jak koleś nie wie co to jest "3d/4d" to już widzę jak wsadza tą skrzynię...

Warsztaty istnieją również w Poznaniu

arturostrong
06-09-10, 21:55
No tak zawsze znajda sie tacy pomocni jak radar ... Poprostu nie kazdy sie zna na autach i silnikach jak wy...a to ze ktos chce sie dowiedziec czegos i jakos nachalny nie jest...to wy juz macie problem...Zawsze slychac na forum bylo...ale jak masz problem odpowiadac to po co sie tu udzielasz wogole? dziekuje za pomoc reszcie...

Mozna cos jeszcze zapytac czy juz zabronione? :)

Duff-1964
06-09-10, 22:15
Nie trzeba, bo to jest VTEC. VTEC-E ma 90 KM i to jest np. D15Z3.

arturostrong
07-09-10, 19:49
chcialem tylko zapytac ile kosztuje taki kompletny silnik ktory ma 90 Km, chcialem porownac z V-tec

arturostrong
08-09-10, 19:07
a gdzie moja odp?;p czy mi cos przegladarka szwankuje

a jest jednak ;p cos 2 strona nie chciala wejsc...chyba dlatego

radar333
08-09-10, 23:00
Ok, odnośnie twojego pierwszego posta. Odpowiedź: Hondy silniki i skrzynie się RACZEJ nie psują, nie będziesz miał "przygody". Jak coś będzie nie tak to będzie ci się to sygnalizować dużo wcześniej a raczej nie powinno się stać na raz.

arturostrong
09-09-10, 18:22
"Raczej" to tylko sprzet mechaniczny !! zawsze moze sie rozwalic...a nie chce pchac sie w drogie czesci skrzyn czy silnikow, mialem juz przygode z silnikiem od integry, masakra !!

A cene moge poznac 90 konnej wersji?

mayor28
09-09-10, 19:23
witam a moze prawdziwy rarytas czyli 1.6 Vti bede chyba sie przymiezal do wystawienia go jest to pelna seria 160 koni nic nie modzone jedynie kocowka wydechu poczytaj sobie o tych modelach a spalanie napewno nie przestraszy cie spokojnie robie 8 l bez wariactw i gwarantuje ze nie jest zajechana i nie pije oleju litrami jak cos to kontak na priv
Pozdr

arturostrong
10-09-10, 19:14
powiem ci nic w vti, mialem silnik z integry 1.8 180 km....fakt silnik nie do zajechania...ale tak nim *******alalem ze az sroby popekaly i silnik mi spadl ;p a i skrzynia w dupe dostala, a wes teraz skrzynie znajdz albo kup ;p tyle kosztuje jak i nie wiecej jak caly komplet vtec 115 km ;p