PDA

Zobacz pełną wersję : Co do sprawdzenia/wymiany/regulacji w Civicu przy 160 tyś km?



exterytorialny
02-09-10, 17:08
Jak w temacie ;) Mam Civica 3D z 1998 roku i właśnie mija mu 160 tyś. Instrukcję mam po niemiecku i nie bardzo się w niej mogę rozczytać :confused: Silnik to D14A3 z wywaloną zwężką. Autkiem od zakupu zrobiłem 22 tyś i w tym okresie wymieniłem jedynie dwa razy olej no i na początku rozrząd. Wszystko ładnie gra i trąbi i chciałbym żeby tak było :cool:

pwl
02-09-10, 17:28
Jeździj dalej, kontroluj wszystko na bieżąco, a nie z powodu jakiegoś przebiegu i tyle.

Budziniak
02-09-10, 17:42
160 tysięcy ?! Stary z takim przebiegiem w tym silniku to Ty lepiej już szukaj drugiego silnika. Średnio przy 150 tysiącach zaczynając siadać przyczłapki i nie trzyma tężyzny.

Nemereth
02-09-10, 18:59
Nie przesadzaj Budziniak, D serie z większym przebiegiem nadal smigają żwawo ;)

sublove
02-09-10, 19:10
Nie przesadzaj Budziniak, D serie z większym przebiegiem nadal smigają żwawo ;)

http://a.imageshack.us/img835/7654/doublefacepalmg.jpg (http://img835.imageshack.us/i/doublefacepalmg.jpg/)



160 tysięcy ?! Stary z takim przebiegiem w tym silniku to Ty lepiej już szukaj drugiego silnika. Średnio przy 150 tysiącach zaczynając siadać przyczłapki i nie trzyma tężyzny.

Jesteś niepoprawny! Toż to nie ma prawa jeździć przy tym przebiegu synek.

Budziniak
02-09-10, 19:53
Nie przesadzaj Budziniak, D serie z większym przebiegiem nadal smigają żwawo ;)

Wiem stary :D Moja d seria ma 320 tysięcy i nadal dobrze się trzyma

sublove
02-09-10, 20:00
obawiam się, że kolega autor tematu trochę czuje się niepewny.
trzeba mieć odpowiednio zrytą banię, żeby wyłapać co jest poważne a co nie ;)
Ale tak na serio, kolega się niech się nie przejmuje, sprawdza i zmienia płyny/filtry/oleje na czas, a auto będzie służyć wieki...
Nie bez powodu tyle gejuchów z nudów bawi się w tjuningi... bo nic nie chce się psuć, a coś przy aucie trzeba grzebać :cool:

Budziniak
02-09-10, 20:17
Ale tak na serio, kolega się niech się nie przejmuje, sprawdza i zmienia płyny/filtry/oleje na czas, a auto będzie służyć wieki...


Racja. Jak bedziesz dbał to będziesz jeździł. Mój silnik jest ogarniany na czas i dlatego tyle przejechał bez remontu