PDA

Zobacz pełn± wersję : Po zamontowaniu parówy, chcę wyciszyć wydech...



TrAcer90
31-08-10, 19:38
Witam. Chodzi o to, że dzi¶ po zamontowaniu parówy doszedłem do wniosku, że dĽwięk z parówy jest bardzo fajny, lecz niestety zagłusza mi go tłumik :/ Obecnie to przelot seryjny zakończony tłumikiem WM Sport. Pytanie do was, jak to wyciszyć, nie chodzi mi o montaż starego org. tłumika, bo mam w zderzaku wyżłobienie pod WM i stary tłumik Ľle by wygl±dał, a chce zachować również przelot... :/ Zastanawiam się nad montażem ¶rodkowego tłumika (je¶li jest on przelotowy) lub zmiana końcowego na inny przelotowy, tylko niestety nie wiem jaki :/ Również $$ tutaj decyduje. Co poradzicie? Co zrobić? Co kupić? Czy zamontować tłumik ¶rodkowy czy zmienić końcowy na co¶ innego?

skolopendra
31-08-10, 19:42
a ¶rodkowego nie masz?.załóż przelotowy z dusz± puch±

TrAcer90
31-08-10, 19:58
nie mam nic, oprócz końcowego... chodzi ci o zamontowanie ¶rodkowego przelotowego z duż± puch±? możesz co¶ polecić? jaki¶ uniwerslany (może jaki¶ link z allegro zapodasz?) czy z jakiego¶ auta?

skolopendra
31-08-10, 20:07
¶rodek może być seria ,końcowy ma mieć duża puchę

TrAcer90
31-08-10, 20:13
OK, to zostawie ¶rodek tak jak jest czyli przelot, a końcowy znale¶ć przelotowy z duż± puch±.... co¶ poszukam... jak by ci co¶ wpadło na allegro, to będe wdzięczny za podgl±d.

Edit:Eh... Niestety przeszukałem allegro i nie znalazłem tłumika przeltowego z duż± puch± :/ W dobrej cenie...
Może dobrym pomysłem jest to jak mi poradził inny użytkownik, żeby "do seryjnego końcowego dospawać wiaderko ( kocówkę WM ), cisza i elegancja." lecz org. tłumik końcowy nie jest przelotowy i obawiam się, że auto znów zamuli. (Po zamontowaniu WMSport, auto lepiej się zbiera)
Proszę o radę.

TrAcer90
31-08-10, 21:38
(Proszę o usunięcie tego wpisu)

suhy
31-08-10, 22:09
kolektor yebaj ,+ tłumiki 45x12cm rura 55mm
35x15cm rura 55mm niesymetryczny wylot, nierdzewne .( robione na zamówienie) przy spokojnej jeĽdĽie cicho nic nie buczy,nie dzwoni .przy pałowaniu ładny "sportowy" dĽwięk ( nie jęki z pustych rynien z allegro )niecałe 500 z przesyłk± płacę . do tego wypchane wat± do tłumików nie do ociepleń .jak narazie testuj± sie w paru wozach rajdowych od 7 miesięcy i jest oki .

WaSSIL
01-09-10, 01:16
możesz co¶ polecić? jaki¶ uniwerslany (może jaki¶ link z allegro zapodasz?) czy z jakiego¶ auta?

jeste¶ z katowic to odezwij się na priv to ci polecę kolesia z twoich okolic co robi super customy - mam u siebie od niego i jestem mega zadowolony

TrAcer90
01-09-10, 14:50
a jeszcze takie pytanko, czy seryjny tłumik srodkowy to przelot? bo co¶ takiego slyszałem i czy wyciszy to troche ?

FG3
01-09-10, 15:02
przelot

jak masz wydech tylko na koncowym, to na pawno troche wydech wyciszy, ale pewnie nie wiele, bo za wielki to on nie jest.

TrAcer90
01-09-10, 15:12
okej, to szukam dalej...
napisałem @ do m-techa i mgmotosport zobaczy co odpisz±.

skolopendra
01-09-10, 16:50
Edit:Eh... Niestety przeszukałem allegro i nie znalazłem tłumika przeltowego z duż± puch± :/ W dobrej cenie...
Może dobrym pomysłem jest to jak mi poradził inny użytkownik, żeby "do seryjnego końcowego dospawać wiaderko ( kocówkę WM ), cisza i elegancja." lecz org. tłumik końcowy nie jest przelotowy i obawiam się, że auto znów zamuli. (Po zamontowaniu WMSport, auto lepiej się zbiera)
Proszę o radę.

można stosunkowo niedrogo zrobić tłumik na zamówienie.ja tak zrobiłem

WaSSIL
01-09-10, 17:47
można stosunkowo niedrogo zrobić tłumik na zamówienie.ja tak zrobiłem

Cenowo to jakiego s± to rzędu pieni±dze ?? bo od razu można by porównać z custom'owym z jakiego¶ profi warsztatu

skolopendra
01-09-10, 17:58
200 z nierdzewki