PDA

Zobacz pełną wersję : podgrzewanie lusterek 5gen



pirat
12-11-06, 15:24
Witam
zalozylem sobie prawie podgrzewanie lusterek, prawie bo.. chce sie podpiac pod przycisk od ogrzewania szyb, ale nie wiem pod ktoreprzewody, czytajac manuala wymyslilem ze moze pod czarno/zolty oraz niebiesko/zolty. Tyle ze przy takim podlaczeniu swieci sie kontrolka ze jest wcisniety przycisk (pomimo ze nie jest), a czy dziala bodgrzewanie to nie wiem.. bo juz odlaczylem te przeody.
Pod ktore trzeba sie podlaczyc??

MacK
12-11-06, 16:12
podłącz do czarno zielonego już za przekaźnikiem, to co idzie bezpośrednio na szybę

Lcfr
12-11-06, 17:29
dokładnie...
ja sie wpinałem zaraz za przekaznikiem-tam łatwo zobaczyc co i jak (przekaxnik w komorze silnika...)

pirat
12-11-06, 17:39
no nie mowcie ze musze ciagnac przewody z lusterek do komory silnika :shock: nie da rady inaczej?? ;-)
a jesli mam juz przewody przeciagniete do srodka, wszystko ladnie pieknie juz czekaja przy wlaczniku podgrzewania szyby aby je podlaczyc to nie da rady tam sie wpiac? albo juz gdzies w srodku w samochodzie? :)

Lcfr
12-11-06, 18:29
no nie mowcie ze musze ciagnac przewody z lusterek do komory silnika :shock: nie da rady inaczej?? ;-)
a jesli mam juz przewody przeciagniete do srodka, wszystko ladnie pieknie juz czekaja przy wlaczniku podgrzewania szyby aby je podlaczyc to nie da rady tam sie wpiac? albo juz gdzies w srodku w samochodzie? :)

przez przełacznbik idzie tylko mały prad...
wiekszy prąd ("grzejący") idzie od przekaźnika (zreszta po cos jest ten przekażnik???)
no i wg mnie tam to by wypadało podłaczyc.Ja tak jezdzilem przez 3 lata i nic nie padło-nawet bezpiecznik sie 1 raz nie spalił wiec chyba dobrze bylo...

mclimak
12-11-06, 19:22
hmmm tu masz faq do 6 gena... http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=20120

pirat
12-11-06, 22:33
no dobra, to lopatologicznie, gdzie dokladnie szukac tego przekaznika (juz wiem ze pod maska) i pod ktore przewody sie wpiac?? Trzeba ciagnac przewdy pod maske czy mozna podpiac sie pod jakies w srodku auta?

mclimak, widze ze Ty sie wpiales przy przycisku, jak byly tymczasowe mrozy to jak Ci sie spisywalo?

biedrzyk7
12-11-06, 23:04
a może z progu??w progu jest wiązka i w którymś z tych kabelków po przyciśnięciu włącznika do szyby będzie 12V...tak mi się wydaję...potwierdzi ktoś??

mclimak
12-11-06, 23:25
niektorzy mowili by robic przez przekaznik bo tak bezpieczniej itd, natomiast inni mowili ze jezdza od x lat i maja pod przycisk i nic sie nie dzieje a wiec i ja tak zrobilem - wszystko dziala zero problemow. W poprzednim autku zrobilem analogicznie i znow zero problemow od 2 latek...

pirat
12-11-06, 23:38
no dobra, juz wiem gdzie i ktory jest to dokladnie przekaznik, idac dalej, jakos spod maski do tylniej szyby musi sie dostac to napiecie, tzn ze sa w aucie jakies przewody, zapewne pod obiciem podlogi z prawej strony (w progu tak jak napisal biedrzyk) ;-)
teraz dalej rozkminiam ktore to przewody moga byc (kolor)

biedrzyk7
12-11-06, 23:41
jak obczaisz jaki kolor to napisz bo też mi się przyda to podgrzewanie....i napisz którędy prowadzisz kabelek od lusterka do zasilania...

pirat
13-11-06, 00:27
dochodzac po schemacie wnioskuje iz z przekaznika wychodzi czarno/zielony na podgrzewanie tylniej szyby oraz czarny, i trzba sie pod nie podpiac.
Podejzewam ze czarny to jest po prostu masa, wiec moze zlapac z karoserii jednym przewodem od maty podgrzewajacej, np srubki trzymajacej lusterko no i drugi kabelek pod ten nieszczsny czarno/zielony idacy na tyl samochodu.

http://img486.imageshack.us/img486/7918/deffogerpr4.th.jpg (http://img486.imageshack.us/my.php?image=deffogerpr4.jpg)

jesli sie myle prosze mnie poprawic ;-)
zaraz sprawdze ktoredy ida przewody.

[ Dodano: Pon 13 Lis, 2006 00:04 ]
edit
przewody ida lewa strona do/przy bezpiecznikow/ach
z lewej strony (stojac od tylu samochodu), w miejscu gdzie wpina sie przewod w ogrzeanie tylniej szyby jest plus, zas z drugiej minus.
Plus (czarno/zielony przewod) leci sobie przez cala kabine bezposrednio do przekaznika, zas minus idzie najpierw przez puszke bezpiecznikow do przelacznika i dalej na szybke (chyba w ten desen)
Jutro sobie podejze na tylniej szbie te przewodziki, i bede ich szukac po lewej w nogach kierowscy jak by nie bylo tam wychodza wszystkie przewody idace od tylu ;-) i sie tam wepne ;-)

a jak nie to zrobie sobie osobny przycisk i wg. tego schemaciku wepne sie pod czarno/zielony i czarno/zolty (za bezpiecznikami wewnetrznymi) ;-)

[ Dodano: Pon 13 Lis, 2006 11:38 ]
kolejny edit ;-)

jak bym chcial sie wpiac przy przycisku to pod ktore kabelki?

a jak sie wkurze i/lub zwatpie to przeciagne przeowdy na tyl samochodu i podepne sie bezposrednio przy szybie :P teraz mi wpadlo do glowy ze wsumie to juz mam juz jakies przeciagniete, przez poprzedniego wlasciciela, jak sobie do glosniczkow ciagnal takie cienkie :D takze wykozystam je jak juz tam sa :D

biedrzyk7
16-11-06, 17:53
bierzesz miernik... i sprawdzasz każdy kabelek po kolei w lewym progu gdzie jest faza jak wciśniesz włącznik ogrzewania tylnej szyby... chyba najlepiej sprawdzić :)

może ktoś napisać jak doprowadził kable od kabiny do drzwi??tym kanałem co idą kable od głośników czy jak...??

Chipsy2
16-11-06, 19:49
może ktoś napisać jak doprowadził kable od kabiny do drzwi??tym kanałem co idą kable od głośników czy jak...??

Tak dokładnie tak. No chyba że masz jakiś inny lepszy plan. Najlepiej pociągnąć tam gdzie idzie cała reszta.

Zrobiłem to z miesiąc temu ale na podłączenie nie znalazłem jeszcze koncepcji ;/ Ale plan jest taki żeby podłączyć to pod następny włącznik oczywiście po zapłonie. I zastosować jakiś wyłącznik czasowy na jakieś 5-10 minut (powinno wystarczyć) z możliwoście ponownego załączenia po chwili. Ale to tylko plan a co wyjdzie to się okaże.

[ Dodano: 22-11-2006, 21:57 ]
Wyłącznik czasowy już mam przekaźnik też więc troszkę poskładać do kupy i gotowe :) Czas działania/grzania to około 4 minutki 30 sekundek z możliwością natychmiastowego ponownego odpalenia. Może nie całkiem zmieściłem się w planowanym czasie ale co tam :) Najważniejsze żeby działało. Teraz tylko poczekać do soboty na chwilkę wolnego czasu :)