PDA

Zobacz pełn± wersję : demontaż tylnego zderzaka ej9



MARIO_
28-08-10, 23:59
Witam.
Jako, że niestety w moim civicu pojawia się problem znany przez wielu z was (tj. woda w bagażniku), zdecydowałem się działać :)
Przeczytałem tematy, i zacznę pracę od uszczelnienia odpowietrzników pod zderzakiem.
I tu pytanie, jak się demontuje taki zderzak i czy jest z tym jaki¶ problem?
pozdrawiam

artur123
29-08-10, 00:17
0 problemow :D wystarczy ci srobokret krzyzakowy. Okolo 6 srubek na gorze zderzaka jak podniesiesz klape bagaznika bedziesz widzial. no i musisz jeszcze sobie plaskim srubokretem podwazyc aby wyjac te koleczki co sruby sa wkrecone w nie. nastepnie 2 srobki od dolu zderzaka i 2 srubki przy nadkolu 1 z prawej i 1 z lewekj strony... no i ciagniesz zderzak najpierw z jednej strony pod lampa a pozniej z drugiej bo tam takie zaciski trzymaja smialo ciagnij one sie nie urwia :D Tez mialem wode i juz jest si ponad rok ani kropli...

Jeszcze ci podpowiem zebys te odpowietrzniki silikonem oblecial nie zaluj go tam i tak nie bedzie widac;) a lampy zdejmij i sobie dorob nowe uszczelki... Ja znalazlem kawalek gumy o grubosci 2mm i wyci±łem z nich nowe ktore nie przepuszcza wody. Zrobilem tak bo ponoc w aso taka uszczelka mozna powiedziec ze z gabki :D kosztuje kolo 90zl wiec wiadomo dlaczego tak zrobilem :D skrec lampy i nie dawaj juz na nie silikonu te nowe uszczelki ci wystarcza i ciesz sie suchym bagaznikiem...

MARIO_
29-08-10, 00:17
Dzięki :) A tak zapytam sk±d u Ciebie się lało :confused:

A sam silikon nie wystarczy bez dodatkowych uszczelek ? :)

artur123
29-08-10, 00:29
Zawsze leje sie z lamp no i moze z tych odpowietrznikow. Na odpowietrzniki tylko silikon oczywiscie stary zerwij i naloz nowy nie zaluj go... A na lampy zrob nowe uszczelki odrysuj ze starych... i juz bez silikonu same uszczelki w zupelnosci wystarcza. Nie bedziesz mial za to problemow ze zdjeciem kiedys lamp.:D niektorzy zamiast zrobic sobie uszczelki na te lampy smaruja tylko je silikonem a pozniej po jakims czasie beda chcieli zdjac lampe i beda silikon szorowac pol godziny :D Zrob tak jak ci napisalem i bedziesz mial spokój...

aha mi lalo sie z lamp :D

MARIO_
29-08-10, 00:30
Dobra, to jeszcze raz dzięki za pomoc.
Więc jutro rano wstaję i biorę się do roboty, bo już zaczyna się wytwarzać nieprzyjemny zapach w aucie...
A deszczy jako¶ coraz więcej ostatnio.
pozdrawiam :)

Wrona
29-08-10, 05:20
Koledze zle wkleili tylna szybe po sluczce i lalo sie po slupku do bagaznika, wiec tez mozna brac to pod uwage.