PDA

Zobacz pełną wersję : Regeneracja przednich zacisków hamulcowych.



artur123
28-08-10, 22:19
Witam, mam pytanko czy regenerowal juz ktos moze przednie zaciski hamulcowe?? Chodzi mi głównie czy ciezko i jak wyjac tłoczek z zacisku aby powymieniac wszystkie uszczelki i go przesmarowac... Od jakiegos czasu zauważylem ze zacisk sie blokowal i nie luzowal hamulca... Chciałbym sie teraz na dniach wybrac w trase ponad 1600km tak wiec chcialbym zeby wszystko z nimi bylo juz si... I jeszcze jedno pytanko jezeli zacisk odlacze od przewodu z plynem, to pozniej odpowietrzam tylko ta strone czy 4 kola...?

ygor
28-08-10, 22:27
regenerował - gdzieś jest nawet o tym temat ... czy ciezko to zalezy jak sie do tego zabierzesz , oraz jak bardzo masz skorodowany tloczek , a jezeli zacisk sie blokowal to pewnie tak jest. najlepiej wycisnac go ile sie da pedalem hamulca - p[omocnik powoli nacska hamulec a ty obserwujesz ile wychodzi tak zeby jednak nie wypadl do konca, potem zaciskasz elastyczny przewod hamulcowy aby zapobiec wyciekowi plynu (ja robilem to przy uzyciu morsa i szmaty zeby nie pokaleczyc) - dzieki temu odpowietrzysz tylko jedno kolo. oraz odkrecasz przewod od zacisku i mozesz go juz wyjac , potem musisz juz dokonczyc kombinerkami np - tylko musisz uwazac bo tloczek jest dosc scislo pasowany i jak stanie kantem to nie wyciagniesz , wiec powolo po kawalku i rownolegle. jezeli nie uda ci sie recznie , wiem ze niektorzy robia to przy uzyciu kompresora. acha i jezeli zacis ci sie blokuje to istnieje ryzyko ze tloczek bedzie do wymiany

artur123
28-08-10, 22:46
No własnie mam nadzieje ze tloczek jeszcze bedzie sie nadawal do dalszej pracy bo zauwazylem ostatnio ze ta oslonka jego gumowa jest dziurawa poprzednie wlasiciel pewnie tam majstrowal... no i przez nia dostaje sie woda, dzieki ktorek nalot rdzy na tloczek i blokuje go. Mialem juz takie przypadki i zawsze unosilem troche tej uszczelki i do srodka wd40 zeby popuscilo i oleju hydraulicznego i pare razy go wypychalem pedalem hamulca jak piszesz i wciskalem go lyzkami... Ale to byla robota wiadomo zrobic pojezdzic troche i znowu blokowalo, wszystko przez ta uszczelke dziurawa... Wiec nadszedl czas zey zrobic to raz a porzadnie i zeby nie bylo niespodzinek na trasie.... :D wiadomo jak to sie dogadac pozniej w jakims warsztacie jak bede w innym panstwie :D
No i mysle ze w inter carsie ten zestaw naprawczy beda mieli bo to chyba wydatek z 40zl . A moze ktos wie ile tłoczek by kosztowal???

ironman
29-08-10, 17:04
Ygor podpowiedział już jak, ja dodam tylko żeby uzbroić się w cierpliwość w trakcie zakładania uszczelki 'przeciwkurzowej' ja poradziłem sobie sam ale łatwo nie było :) założyłem na pół tłoczka na resztę zaś 'naciągałem' uszczelkę.


OT.

U mnie po regeneracji spowalniacze zaczęły dopiero działać jak należy. Są sprawne do tego stopnia iż w sytuacji awaryjnego hamowania na katowickiej zaczął iść dym z palonej gumy :D.

artur123
29-08-10, 19:06
A ta uszczelke przeciwpylowa to najlepiej zakladac jak wyjety tloczek jest czy jak juz jest wlozony na miejsce???

piroman
29-08-10, 21:18
A ta uszczelke przeciwpylowa to najlepiej zakladac jak wyjety tloczek jest czy jak juz jest wlozony na miejsce???
jak jest wyjęty

gruszkin
29-08-10, 21:59
najlepiej z pomocą kompresotra dmuchac powietrzem tylko podlozyc deseczke bo urwie Ci palce jak juz wyskoczy. Zazwyczaj tłoczki sa skorodowane i nalezy kupić nowe gdyż po wymianie uszczelek na nowe przy starym tłoczku istnieje bardzo wysokie prawdopodobienstwo ze bedzie ciekł i to nie mało.

ygor
30-08-10, 09:25
a jezeli masz to dziurawe x czasu i podlewales tylko wd 40 to podejrzewam ze wzery beda konkretne i bedziesz kupowal nowy tloczek ... ja placilem 27 za zestaw naprawczy (gumki) ok 50-60 za tloczek i chyba z 6 za smar - wszystko kupione w IC , tylko ze do tloczka musisz podac konkretne wymiary (srednica i wysokosc) a to niestety musisz zmierzyc.

co do oslonki kurzowej to ja robilem to z pomocnikiem - najpierw wcisnelismy gumke na miejsce w zacisk , potem na 4 palce rozciagniecie gumki i wcisniecie tloczka - to byl najprostszy sposob bo probowalem kilku

artur123
03-10-10, 11:16
wszystko zrobione zero problemow poza zabawa z ta uszczelka pylowa. wszystko wyczyszczone benzyna wydmuchane cisnieniem i przesmarowane. tloczek mial wzer w poprzek tloczka tak po srodku ale nie byl taki straszny. wszystko zlozone nic nie cieknie i chodzi jak nowka ;)

janekb84
07-10-10, 12:27
Odswieze troche temat.Mam problem z zaciskem przednim lewym,był regenerowany kompletnie przy robieniu swapa na wieksze tarcze tzn.piaskowanie,malowanie proszkowe i wymiana wszystkich gumek itp.Po jakims miesiacu zobaczyłem ze cieknie z niego wiec zaprowadziłem do mechanika bo nie miałem czasu sam tego ogarnac no i wymienił gumki chociaz mówił ze ze stara wszystko było ok nie była nigdzie przycieta itp. złozył wszystko,odpowietrzył i było wszystko dobrze prawie miesiac a teraz znowu cieknie z niego.Ktos wie o co moze chodzic????na moje oko jesli by było zle zlozone to by ciekło odrazu a nie prawie po miesiacu.

Skowron48
07-10-10, 12:59
a jak stan tłoczków?? Nie dziw się jak cieknie bo może przeżarło go :D Jak w tamtym roku zmieniałem tłoczki to dawny był ostro "przegryziony" rudą.

ygor
07-10-10, 13:03
jak kolega sugeruje, rdzawe wżery (nie tylko na tłoczku) mogą przecinać gumki

Skoti
07-10-10, 22:23
ogarniałem temat 3 miesiące temu......3h na jedną strone robiłem. włożenie gumki(zamiennik) graniczy z niemożliwościa....
Ale zasada jest całkowicie jedna. nigdy nie wkładaj tłoczka zanim nie założysz gumki :)

janekb84
07-10-10, 23:01
Tłoczki nie maja wzerow swieca sie jak psu j...;)wszystko złozone jest dobrze bo nie ciekło wczesniej tylko po miesiacu od regeneracji.

ygor
08-10-10, 08:33
a te (że tak powiem ) "szparki na gumki" ? :D są takie nacięcia w zacisku gdzie sie wciska te gumke uszczelniajaca i te oslone kurzowa - z tego co widzialem w tym rowku jest najwiecej rdzy a przy okazji najciezej to wyczyscic

janekb84
08-10-10, 11:05
"Szparki' sa czyste jak najbardziej:Dzmieniłem tłoczek właśnie na nowy dla pewnosci jest troche wyzszy ale srednica ta sama i narazie nie cieknie.pojezdzimy i zobaczymy co z tego bedzie mam nadzieje ze bedzie dobrze.