PDA

Zobacz pełną wersję : help odgłosy dochodzące z tylenego zawieszenia Ma8 5d



bilet44007
11-11-06, 16:24
witam tak jak w temacie skrzypi na tylnim zawieszeniu tak jakby ktos otwierał stare okno skrzypi tak na progach zwalniajcych i na dziurach amortyzatory wporzadku maja 78% byłem na przegladzie troche mnie to denerwuje wiec pisze poradzcie coś może ktoś miał podobny problem dzieki pozdrawiam

Leeo
11-11-06, 18:42
Tuleje gumowo-metalowe na bank.. Podnies autko i zobacz, czy popękały gumy.
Koszt tulejek - zamiennik JC 60zl/sztuka, lepszy zamiennik 120zl. Proponuje lepszy, bo u mnie ten slabszy po roku juz poszedl.

sunseeker1
12-11-06, 00:50
Tuleje gumowo-metalowe na bank.. Podnies autko i zobacz, czy popękały gumy.
Koszt tulejek - zamiennik JC 60zl/sztuka, lepszy zamiennik 120zl. Proponuje lepszy, bo u mnie ten slabszy po roku juz poszedl.

potwierdzam, ja kupiłem tuleje w intercarsie za ok 50zł i już teraz po około 8 miesiącach widze małe pęknięcie.. (a zapewniaja ze fabryczna jakość)

bilet44007
12-11-06, 13:03
witam dzieki za odp czyli lepiej kupic coś lepszego niż wymieniac co chwilke musze wjechac na kanał i zobaczyc czy cos jest popekane oby to było to co piszecie jak powiem w inter carsie ze chce o tuleje metalowo gumowe to chyba bedą wiedziec o co chodzi oki dzieki pozdr :grin:

Leeo
12-11-06, 13:03
trzeba kupic zamiennik w salonie hondy.. te za 120zl.

s3kawek
15-11-06, 12:10
Tuleje gumowo-metalowe na bank.. Podnies autko i zobacz, czy popękały gumy.
Koszt tulejek - zamiennik JC 60zl/sztuka, lepszy zamiennik 120zl. Proponuje lepszy, bo u mnie ten slabszy po roku juz poszedl.

Ja bym z tym bankiem nie był taki pewny. U mnie po wymianie tulei nic sie nie zmienilo. Okazalo sie ze piszczały gumy ograniczające na klapie jak ocierały o o blache. Szczegolnie piszczaly jak sie mokro zrobiło.
Za 2 tuleje kupione w salonie hondy (z logo hondy wiec chyba nie zamienniki (a wlasciciwe co to sa zamienniki)) + wymiana zapłaciłem 360 zł.

bilet44007
15-11-06, 22:35
OKi dzieki słuchajcie jest to rzecz która da sie naprawic wiec jak dojde do tego co to jest to naprawe i napisze dzieki pozdrawiam :D

TeeS1975
16-11-06, 02:58
piszczały gumy ograniczające na klapie jak ocierały o o blache

i co z tym zrobiłeś bo ja to też mam

Leeo
16-11-06, 04:21
Ja bym z tym bankiem nie był taki pewny.

dlatego napisalem, zeby zerknal na tulejki, bo przeciez ladnie widac, czy guma jest peknieta, czy nie, a co do odglosu jaki kolega podawal, to jest bardzo charakterystyczny. Moze w MA8 nie bylo problemu z klapa ;)

s3kawek
16-11-06, 12:23
piszczały gumy ograniczające na klapie jak ocierały o o blache

i co z tym zrobiłeś bo ja to też mam

Posmarowałem całe gumy mazidłem. Zeby guma nie była taka tępa w dotyku tylko sliska wtedy nie bedzie skrzeczec. Mozna tez wykrecić je tyle ile sie da zeby klapa sie ciezej zamykala wtedy nie bedzie sie przemieszczala ale to raz pomagało a innym nie i piszczało.
Spróbuj, to nic nie kosztuje a moze wlasnie to jest problemem.

Rufi3M
24-11-06, 23:51
Panowie po kiego kupujecie oryginały do swoich maszyn, dobry zamiennik jest dużo tańszy a czasem nawet lepszy od oryginału :)
Zresztą okazać się może ze niby zamiennik to to samo co oryginał tylko inny napis jest, zresztą wolę kupić np. dobre tarcze hamulcowe i klocki np ATE lub TEXTARA niż oryginalne Hondy (a moze Honda tez ma ATE), bo jak juz wszyscy wiedzą np. Toyota stosuje hamulce właśnie ATE :), jak rowież Merc (ale to niemieckie gowno ;) ) więc Panowie nie przepłacać !!!!

Civic '99
25-11-06, 00:14
Panowie po kiego kupujecie oryginały do swoich maszyn, dobry zamiennik jest dużo tańszy a czasem nawet lepszy od oryginału n

akurat tu sie nie zgodze bo zamienniki tuleii są do dupy i wytrzymują bardzo krótko wiec lepiej kupic w salonie Hondy no chyba ze wiesz jaka firma to robi i ją znajdzesz na polskim rynku / jak znajdziesz taniej niż w ASO to daj znać

Rufi3M
26-11-06, 18:05
Hej,

Myślę że tuleja FEBI , kosztuje ok 62 zł. , jak mogę taką mieć za 44 zł.
Myślę że tro dobry wybór, moj znajomy kupił wahacz Febiego do Forda i spisuje się bardzo dobrze,

Mystek
26-11-06, 19:08
jesli chodzi o elementy gumowe w zawieszeniu to wszystko inne niz z ASO, to kompletny syf ktory po 3 miesiacach sie sypie ...

Rufi3M
26-11-06, 19:32
jesli chodzi o elementy gumowe w zawieszeniu to wszystko inne niz z ASO, to kompletny syf ktory po 3 miesiacach sie sypie ...

Sprawdzałeś czy mówisz tak bo Ci się wydaje ?

Mystek
26-11-06, 20:25
Potweirdzone przez wielu uzytkownikow, i sam rowniez tego doswiadczylem wiec gownianej chinszczyzny z JC z IC wiecej do auta nie wpakuje ...

Rufi3M
26-11-06, 21:13
Potweirdzone przez wielu uzytkownikow, i sam rowniez tego doswiadczylem wiec gownianej chinszczyzny z JC z IC wiecej do auta nie wpakuje ...

Więc radzie kupić dobre firmowe zamienniki jak FEBI lub np SIDEM, bo to nie chińszczyzna tylko godne uwagi części, a po drugie zapraszam do FOTY :D

Jutro postaram się dowiedzieć jaka firma produkuje tuleje dla Hondy

Leeo
26-11-06, 21:55
Mystek, ja kupilem z JC za 62zl sztuka i mi po 6 miechach polecialy. Maro, nasz klubowicz kupowal z ASO jakis zamiennik za 120zl i mowil, ze trzymaly bardzo dlugo.. Moze ASO ASU nierowne ;)

Mystek
26-11-06, 23:04
w poprzednim aucie z IC polecialy mi po pol roku w obecnym z JC po 3 miechach, wlasnie przesiadam sie na tuleje by ASO :wink:

TeeS1975
27-11-06, 03:12
ASO jakis zamiennik za 120zl


tuleje by ASO

by ASO oryginał kosztuje 145

więc jeżeli cena 120 jest za sztukę to sami pomyślście,
a zresztą jak ktoś chce oszczedzać na życiu to jego wybór :?

Yanko
28-11-06, 17:01
Witam,
Mam kupla kierownika serwisu w ASO, mam też do wymiany tuleje rozmawialiśmy z mechanikiem i kumpel proponował abym wstawił jakieś podróby, mechanior stwierdził, że nie ma co wstawiać "gówna" bo wrócę po 3-6 miechach

Mystek
28-11-06, 23:53
Bo dokladnie tak bedzie ja juz to przerabialem nie raz bo chcialem przyoszczedzic i wiecej tego nie zrobie, czlowiek sie na bledach uczy ...

juniox
03-05-07, 22:45
jedno jest pewne....wszystko zależy od montażu...nawet orginał ci wyleci po trzech miechach jeśli go źle nabijesz i się zkręcą...ja na NOK-ach zrobiłem już 30000

mihal
04-05-07, 01:10
fak ... ciekawe co mowisz. Ja tam sie nie znam ale kupilem oryginaly i wydaje mi sie ze koles niw wpasowal ich dobrze. Kazalem mu zrobic Geometrie (skasowal 100 PLN za to) i powiedzial ze woz jest krzywy . A na 100 % wiem ze jest ok (przed wymianą był sprawdzany w innej stacji) Czy to moze byc przycznyną ?

pozdr.
mihal

juniox
06-05-07, 16:34
myślę,że raczej nie...a widziałeś jak nabijał tuleje? na prasie czy młotkiem prał? a może w ogóle nie wyciągał wahacza?

s3kawek
07-05-07, 10:56
Jest tak jak juniox napisał. Kolosalne znaczenie na trwałość ma sposób montażu. Nie o to chodzi żeby to wpieprzyć w dziure i po sprawie. Znaczenie ma głębokość wbicia cukierka i kąt pod którym został wbity. Jeżeli nie zrobi tego osoba która wie o co chodzi to na gumę będą działały duże siły nie tylko podczas pracy zawieszenia ale przez cały czas więc bardziej bym się skłaniał do stwierdzenia że na trwałość tulei bardziej ma znaczenie fachowe zamontowanie a dopiero na drugim miejscu oryginalność produktu.

Cairo
07-05-07, 17:17
Znowu nie przesadzajcie, że przy wbijaniu cukierka trzeba doktorat pisać. Można wbić młotkiem i też dobrze będzie bez ściągania wahacza. Chodzi o to, żeby się przyłożyć, cukierek ma siedzieć równo, prosto i już.