PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z półsprzegłem



coala_16
11-11-06, 12:55
Witam,
Mam pytanie do wszystkich posiadachy d13b2.
Otóż od roku jak już mam autko troszke mnie dziwi ta sytuacja, mianowice jezeli zapalam autko rano (oczywiście ssanie sobie wchodzi na około 2tyś obrotów) nie ma problemu z półsprzęgłem - tzn. bez gazu powolutku ruszam, w korku na ssaniu też,

Problem pojawia sie jak już ssanie sie wyłączy - tzn obroty spadną na jakieś 850, wtedy po próbie półsprzęgła (na prostej drodze oczywiście) obroty idą do około 300/400 i autem bardzo szarpie, prawie przygasa i ledwo rusza, jak dodam trochę gazu ok. 1/1.5tyś obortów wszystko jest ok

Mam pytanie czy to narmalna sytuacja, czy coś mam rozregulowane, bądź coś ze sprzęgłem?

Pozdrawiam,

wojtus1199
11-11-06, 14:58
no przy ruszaniu to sie raczej troche gazu chyba daje nie?

Ann
11-11-06, 15:02
Zaczeło się robic troche zimniej...silnik nie jest taki "chętny",tak jak kolega powyżej....przydepnik mocniej to bedzie normalnie ruszała.nie mówie żebyc piłował na zimnym silniku ze wciśniętym sprzęgłem..ale daj więcej gazu i popuszczaj sprzegło to nie będzie sie dławić.ot i już.

[/b]chetny silnik a nie kolega powyżej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: źle sformuowałam

wojtus1199
11-11-06, 15:15
hehe :D no własnie wypraszam sobie:D zeby to chociarz jakas laska byla :lol:

Ann
11-11-06, 15:42
no jak by to laska była to wtedy by sie zgrało :D tak więc dodaj gazu a jak to nie pomoże...to hmm mój kolega w tym silniku miał tak jak mu uszczelka pod głowica padła...efekt-wymienił silnik ;] ale u ciebie pewnie tak nie bedzie haha

kozik555
11-11-06, 16:28
Mam podobnie ale umnie to wina lekkiego koła zamachowego i trzeba dac gazu jak sie rusza szczególnie pod górke.

coala_16
11-11-06, 18:52
Rozumiem, tak tylko pytałem bo w poprzednim aucie na półsprzęgle w kroku bez problemu się jechało :D

Pozdrawiam

marcin EZG
11-11-06, 19:53
to ze obr schodza "czasem" do 400 to raczej standart tzn .nie ma co panikowac,powiadasz ze na polsprzegle jezdzisz?? !! cizys daj troche pozyc sprzegle

UkiNH
11-11-06, 22:11
słuchaj musisz w odpowiednim momencie wyczuć i jak już ci delikatnie rusza popuszczaj sprzęgło i wciskaj troche, ja też tak miałem bo sie bawiłem czasami na placyku jak laske uczyłem jeździć i jej sie właśnie tak robiło:] i później gitara jak już wyczujesz

coala_16
11-11-06, 22:35
Dokładnie chodzi mi o to że uczę kogoś na placu jeźdźić i tej osobie półsprzęgło nie bardzo wychodzi - więc pomyślałem że problem z moim półsprzegłem - ale wiem już że jest ok :grin:

Ja poruszam się dynamicznie, i nigdy na półsprzegle, zauwayłem to własnie przy tej okazji na placu.

Pozdrawiam