PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka przyczyna błedu SRS?



DjMariush
26-08-10, 20:15
Witam, ostatnio zaświeciła mi sie kontrolka SRS podczas normalnej jazdy. Sprawdziłem błedy i wyswietlany jest bład 1-1 (przerwa w napełniaczu poduszki kierowcy). Próba usunięcia usterki zakończyła sie tym:
http://img821.imageshack.us/img821/1237/beztytuugg.jpg

Podociskałem wszytskie złączki i dalej to samo. Reset SRS nie pomaga. Czy pozostaje mi wymiana wiązki lub modułu? Miał ktos taki przypadek?

Tompro
26-08-10, 21:46
Witam, ostatnio zaświeciła mi sie kontrolka SRS podczas normalnej jazdy. Sprawdziłem błedy i wyswietlany jest bład 1-1 (przerwa w napełniaczu poduszki kierowcy). Próba usunięcia usterki zakończyła sie tym:

Podociskałem wszytskie złączki i dalej to samo. Reset SRS nie pomaga. Czy pozostaje mi wymiana wiązki lub modułu? Miał ktos taki przypadek?

Zmień zwijacz - czyli tą taśme pod kierownicą.

DjMariush
26-08-10, 21:54
OK, dzieki za jakies naprowadzenie;) Uzywke moge kupic?

Tompro
26-08-10, 22:02
OK, dzieki za jakies naprowadzenie;) Uzywke moge kupic?

Może być używka, byleby była z pewnego źródła z gwarancją, że jest ok.

malinkie
26-08-10, 22:45
ja ostatnio też miałem problem z tą taśmą bo była przerwana w tym zwijaku i ją sobie polutowałem i działa :D

DjMariush
26-08-10, 23:25
w sumie przewodów pod kierownicą nie sprawdzałem, wiec moze tam tkwi przyczyna. Malinkie, nie bales sie lutowac? Bo przy zwarciu wiadomo co moze sie stac;P

malinkie
27-08-10, 09:21
jak polutowałem to posprawdzałem miernikiem czy jest ok, a później bardzo ostrożnie podłączyłem poduszkę tak żeby w razie we mnie nie wystrzeliła :D, a z lutowaniem tej taśmy to nie jest taki duży problem, u mnie w sumie dalej się pali SRS ale nie pokazuje błędu i nie wiem co to może być teraz robiłem b2 na b7 i może coś z wiązką jest nie tak, ale to by błędy pokazywało, a nie działał mi klakson dlatego wiedziałem że taśma jest przerwana.

Tompro
27-08-10, 11:40
jak polutowałem to posprawdzałem miernikiem czy jest ok, a później bardzo ostrożnie podłączyłem poduszkę tak żeby w razie we mnie nie wystrzeliła :D, a z lutowaniem tej taśmy to nie jest taki duży problem, u mnie w sumie dalej się pali SRS ale nie pokazuje błędu i nie wiem co to może być teraz robiłem b2 na b7 i może coś z wiązką jest nie tak, ale to by błędy pokazywało, a nie działał mi klakson dlatego wiedziałem że taśma jest przerwana.

Błędy skasuj. Komp od SRS nie robi tego automatem jak ich już nie ma tylko dalej się pali lampka.

malinkie
27-08-10, 13:50
no właśnie jest taki problem że jak kasuję błędy, to na koniec powinna mrugnąć 2 razy a jest tak, że mrugnie 1 i jak gaśnie drugi raz to się znowu zapala i się już świeci i nie wiem czego tak się dzieje.

Tompro
27-08-10, 14:23
no właśnie jest taki problem że jak kasuję błędy, to na koniec powinna mrugnąć 2 razy a jest tak, że mrugnie 1 i jak gaśnie drugi raz to się znowu zapala i się już świeci i nie wiem czego tak się dzieje.

A sprawdzałeś jaki błąd pokazuje? Może nadal nie być przejścia, albo opcja druga masz odwrotnie podłączone przewody od poduchy i wtedy też jest błąd od poduchy kiery.

malinkie
27-08-10, 15:59
no właśnie nie pokazuje żadnego błędu i to jest dziwne.

teg
27-08-10, 17:58
Sprawdź napięcie ładowania, pasek i stan akumulatora. SRS jest odłączane przy problemach z zasilaniem, dla bezpieczeństwa i może stąd mogła się zaświecić kontrolka.

malinkie
27-08-10, 19:50
pasek jest ok,akumulator przy zapalonym silniku ok 17V, przy zgaszonym ciut mniej, wiec chyba jest w porządku

jasiek09
27-08-10, 20:16
bój się Boga takiego ładowania, akumulator nie wybuchł ?

malinkie
27-08-10, 20:34
bój się Boga takiego ładowania, akumulator nie wybuchł ?

a co za duże? muszę jeszcze raz zmierzyć, może większe było bo na ssaniu jeszcze chodził:D

jasiek09
27-08-10, 20:47
a co za duże? zdecydowanie i to nie kwestia ssania

malinkie
27-08-10, 22:15
zdecydowanie i to nie kwestia ssania

no zmierzyłem 2 raz i na nagrzanym silniku i jest tak samo ok 17V czyli lipa i co teraz z tym zrobić?

jasiek09
27-08-10, 22:26
regulator napięcia

teg
28-08-10, 02:33
Dokładnie, miałem rację że w tym rzecz :) Regulator napięcia to Twój problem. Chyba że masz baardzo kijowy miernik.

malinkie
28-08-10, 08:47
a w alternatorze od d13b2 był regulator napięcia?

malinkie
30-08-10, 20:54
No więc się trochę zmieniło, jednak napięcie na akumulatorze jest w normie mój miernik niedomagał z powodu słabej baterii i dlatego pokazywał takie głupoty, tak więc sprawa palącej się kontrolki SRS nadal nie rozwiązana, ma ktoś jakiś pomysł?