PDA

Zobacz pełną wersję : d14a3



Brenq
26-08-10, 02:54
Witam. Mam denerwujacy problem z Honda. Otóz posiadam samochod z silnikiem d14a3, odetkany na a4. od pewnego czasu pojawia sie problem braku mocy. Na poczatku raz przyspieszała normalnie, nastepnego dnia cos, ja muliło potem znowu było ok. W tym tygodniu zamuliło ja porzadnie. jestem pewnien ze nie zalezy to od paliwa, bo na tym samym paliwie raz miała moc a raz nie. dodatkowo zauważyłem ze przy około 2000obr/min przy lekkim dodawaniu gazu jest takie szarpniecie a potem juz spoko:)
Z gory dzieki za pomysły. Dodam ze swiece były zmieniane wiosna tego roku, a przebieg samochodu to około 250tys km. Pozdrawiam.

kedzior.kedzior
26-08-10, 11:41
Zresetuj kompa

sublove
26-08-10, 11:56
czy owe mulenie zaczęło się jakoś niedawno/zaraz po wymienie uszczelki pod przepustnicą?

Brenq
26-08-10, 14:38
uszczelke wymienilem wiosna tego roku, mulenie zaczelo sie mniej wiecej po 2 miesiacach. Co do kompa, to jakies 2 tygodnie temu (jak czasem chodził dobrze, czasem zamulał zrobilem mu diagnostyke, i nie było błedów, (kontrolka ecu swieci cały czas). probowalem tez resetu, tzn wyciagnalem bezpiecznik 7.5 A (back up), no i od tego czsu jest coraz gorzej...

sublove
26-08-10, 14:46
Mozliwości jest wiele...
1. Moze coś z zapłonem (niech ktoś to sprawdzi kto się zna ;) ) / rozrząd robiony był?
2. Katalizator jest? Może się sypnął i przytkał wydech.
3. Filtr powietrza jak stół u Durczoka ;)
4. wszystkie rurki/wężyku na miejscu?
5. A może poprostu nie pałujesz zbyt często i samochód przeszedł w sen zimowy :cool: (taki dżołk na rozluźnienie)

skolopendra
26-08-10, 15:53
sonda

Brenq
26-08-10, 16:00
Mozliwości jest wiele...
1. Moze coś z zapłonem (niech ktoś to sprawdzi kto się zna ;) ) / rozrząd robiony był?
2. Katalizator jest? Może się sypnął i przytkał wydech.
3. Filtr powietrza jak stół u Durczoka ;)
4. wszystkie rurki/wężyku na miejscu?
5. A może poprostu nie pałujesz zbyt często i samochód przeszedł w sen zimowy :cool: (taki dżołk na rozluźnienie)

1. zapłonu nikt sie nie dotykał, a sam sie przecież nie przestawił
2. katalizator jest i nikt go wczesniej nie ruszał
3. filtr powietrza rowniez wymieniany wiosna, ma max 6000km
4. wszystko na miejscu
5. Sen raczej mu nie grozi:)

wiec zostaje katalizator, tyle ze jak juz wczesniej pisalem najpierw od czasu do czasu mulił, a teraz caly czas. W kazdym razie postaram sie to sprawdzic. i kolejne pytanie:) Zeby go sprawdzic trzeba go wyciagnac??


sonda

Gdyby to byla sonda to powinna zaswiecic sie kontrolka ecu? pozatym spalanie raczej bez zmian

spychu
26-08-10, 16:10
Przytkany filtr paliwa, walniety regulator na listwie, zawieszajacy sie wtryskiwacz, swiece, przewody WN itd itd.

Musisz szukac.

Jak nie pokazuje bledow zacznij od tego co najtansze, czyli filtr paliwa plus swiece. Chyba, ze niedawno wymieniales.

skolopendra
26-08-10, 20:15
Gdyby to byla sonda to powinna zaswiecic sie kontrolka ecu? pozatym spalanie raczej bez zmian

ecu nie zasygnalizuje(jedynie wypięcie,i to po czasie) to nie pc

Brenq
04-09-10, 00:59
Panowie okazało sie to już koniec tego silnika..... Kompresja kolo 9.0 i olej w oczach znika ze silnika.... nic juz z tego nie bedzie...
Z tego co sie orientowalem to remont nie ma sensu.. Chetnie włożyłbym B 16 albo chociaz D16 ale studencki budżet zdecydowanie na to nie pozwoli... i zmuszony jestem zostac przy D14;/ I teraz pytania:D
1. Macie jakies zaufane miejsce z takimi silnikami? Troche boje sie tych z alledrogo, bo nie wiem czy mozna wierzyc im w te przebiegi, moze ktos ma zaufanego sprzedawce,
2.Kupiłbym silnik bez osprzetu, bo to narazie sie trzyma, tylko czy majac seryjnie D14A3 moge zamienic na D14A4?? Wydaje mi sie ze osprzet jest taki sam!? skrzynia, wiazka bedzie pasowac. Jak sie myle to prosze poprawcie mnie.

Dzieki z gory za zainteresowanie tematem, pozdrawiam

Radek82
04-09-10, 02:55
d14ad4(rynek europejski)to to samo co d14a3 (rynek niemiecki) możesz włożyć chyba d14a8 też z angielki

skolopendra
04-09-10, 10:43
2.Kupiłbym silnik bez osprzetu, bo to narazie sie trzyma, tylko czy majac seryjnie D14A3 moge zamienic na D14A4?? Wydaje mi sie ze osprzet jest taki sam!? skrzynia, wiazka bedzie pasowac. Jak sie myle to prosze poprawcie mnie.

Dzieki z gory za zainteresowanie tematem, pozdrawiam

będzie pasować