PDA

Zobacz pełną wersję : obroty... obroty... obroty... pomocy



lub3cki
25-08-10, 13:47
jestem szczesliwym uzytkownikiem civica eg8 d15b12 niestety mam ogromny problem z obrotami... dodam ze przeszukalem forum i jest wiele tematow ale zaden nie opisuje tego co u mnie. A wiec tak juz od momentu kupna auta pojawial sie problem z wysokimi obrotami po nagrzaniu sie silnika. Przemierzajac np 30 km po zgaszeniu auta i odpaleniu go ponownie po kilku minutach momentalnie obroty wskakiwaly na 2 a czasem nawet wkrecaly sie na 3 tysiace i wyzej na biegu jałowym, to samo po staniu w korku i kilkumetrowych podjazdach. Sytuacja wracala do normy po przejechaniu 3/4 km. Nie wiedzialem co to i poradzono mi zmienic silniczek krokowy. Tak zrobilem i kupilem uzywke. Wymienilem go zrobilem reset ecu (tylko ze po odpaleniu lekko przygazowalem podczas adaptacji zeby przelaczyl sie na lpg) poczekalem az wlaczy sie wentylator zgasilem i po chwili przejachalem sie chwilke. Nie wiem co sie stalo ale teraz do momentu osiagniecia optymalnej temp wszystko jest elegancko jednak po nagrzaniu sie obroty spadaja prawie do 0 i tak caly czas na biegu jalowym. Nie wiem w czym moze tkwic problem? Dodam ze podczas adaptacji chwwile mialem maske podniesiona i co jakis czas zamykalem. Komputer pokazal mi blad nr 16. Czy ktos wie o co chodzi z tymi obrotami?

jacente
25-08-10, 23:22
Może pokręć teraz śrubką od obrotów na biegu jałowym i spróbuj ustawić obroty na 810 +-; 50 obr/min jak już będzie nagrzany silnik. Jest ona tam gdzieś przy przepustnicy, dokładnie nie pamietam. Obroty spadają a czy gaśnie silnik? No i wszystko co robisz rób na benzynie żeby wykluczyć wpływ instalacji gazowej. Przy resecie ecu też mogłeś sobie darować przełączanie na gaz... (wiem, oszczędność przede wszystkim..) ale przez to mogłeś dostać błąd nr 16 bo jest on związany z wtryskami. Może się coś pomotało, ja bym zrobił jeszcze raz reset na wszelki wypadek ;) O błędzie 16 i instalacji LPG poczytasz na forum.

jasiek09
25-08-10, 23:52
a ja bym poszukał lewego powietrza i sprawdził czy nie zacina się linka od gazu, tak jak wyżej pisze kolego błąd 16 może być od wtrysków jako że masz pewnie I gen gazu

airman
26-08-10, 00:03
Posprawdzaj wszystkie wężyki gumowe od podciśnień, może gdzieś jest nieszczelność i silnik łapie lewe powietrze, co powoduje, że zaczynają się wariacje obrotów.

lub3cki
26-08-10, 00:31
jak do tej pory to jeszcze mi nie zgaslo, obroty spadaja do 0 ale nie gasnie, przewody od podcisnien tzn ktore to wezyki?

airman
26-08-10, 11:25
Ogólnie wszystkie które wychodzą z kolektora ssącego, przy przepustnicy itp.

lub3cki
26-08-10, 11:40
a tak mi teraz przyszlo do glowy, jakiś czas temu cos mi sie zaczelo dziac z ukladem hamulcowym, blokowalo mi z tylu lekko hamulce, grzaly sie, plyn sie gotowal, a gdzies wyczytalem ze serwo pompy hamulcowej moze miec wplyw na obroty i lewe powietrze, tylko ze problemy z obrotami mam od kupna tj 1,5 roku...

L4MER
26-08-10, 13:18
sprawdzilem te wezyki i jedyne co zauwazylem zlego to zaznaczone na zdjeciu, na tym wezyku w tym miejscy guma ewidentnie jest znacznie mieksza niz w innych miejsca i jest on tutaj taki jakby wyduty, i tu moje pytanie od czego jest ten waz i czy mozna to bez problemu odlaczyc i wymienic?
http://img829.imageshack.us/img829/1192/zdjcie415.th.jpg (http://img829.imageshack.us/i/zdjcie415.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

przypadkiem napisalem tego posta z profilu brata - lub3cki

jasiek09
26-08-10, 13:54
to to już waż wodny z tego co widać

lub3cki
26-08-10, 23:54
tzn ze to nie bedzie przyczyna? to jest ten waz za i pod aparatem zaplonowym potem robia sie z niego 3 weze.