PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! Sprzeglo lub skrzynia?



conq
10-11-06, 15:07
Witam
Posiadam Civica d15b2 3d 92r. Dzis jak wracalem z pracy cos sie złego stalo z moim kochanym autkiem.. Po wcisnieciu sprzegla nei moglem wbic zadnego biegu, tak jakby skrzynia sie zablokowala i drazkiem mozna bylo operowac tylko na luzie :(( A kiedy po wielokrotnych probach udalo mi sie wbic 1 czy inny bieg to przy puszczaniu sprzegla bylo slychac zgrzyt w pedale i tak za kazdym razem, dotoczylem sie cudem na 1 do domu :( Po wylaczeniu i wlaczeniu silnika slychac bylo jakby swist czy szum jakby sie cos przelewalo i po chwili ucichalo.. Jestem zalamany bo musze miec samochod sprawny zeby do roboty dojezdzac.. Probowalem szukac troche na forum ale znalazlem tylko o łozysku oporowym chyba, ale nikt nie pisal o blokadzie skrzyni i niemoznosc wbicia zadnego biegu.. Prosze o pomoc co moglo pasc i jakie sa ew. tego koszta...
Z gory wielkie THX!

Lcfr
10-11-06, 15:56
pierwsza rzecz którą powinienes sprawdzić to to, czy jest płyn w zbiorniczku sprzęgła...

conq
10-11-06, 16:11
I ta pierwsza rzecz zrobilem... Niestety byl pelny nawet grama nie ubylo odkad ostatni raz patrzylem :(

Przed chwila odpalilem hanie i ani nei bylo tego szumu ani skrzynia sie nie zblokowala, a i sprzeglo nie zgrzytalo gdy wjezdzalem do garazu ( tylko jedynka i wsteczny ). Wbijalem takze wszystkie biegi na wlaczonym i wylaczonym silniku bez jazdy i tez nic nie wskazywalo znaku ze jest jakas awaria.. Nie wiem czy w takim wypadku sprzeglo poprostu jest na wykonczeniu czy to jakas inna usterka... smrodu ze sprzegla nie ma, ale napewno cos jest nie tak..
Czy to mozliwe zeby przy takich objawach, o ktorych pisalem na poczatku, polecialo lozysko i docisk?

Furious
10-11-06, 16:27
pewnie sprzeglo Ci sie rozleciało

sajmon1100
10-11-06, 19:22
Witam
Posiadam Civica d15b2 3d 92r. Dzis jak wracalem z pracy cos sie złego stalo z moim kochanym autkiem.. Po wcisnieciu sprzegla nei moglem wbic zadnego biegu, tak jakby skrzynia sie zablokowala i drazkiem mozna bylo operowac tylko na luzie :(( A kiedy po wielokrotnych probach udalo mi sie wbic 1 czy inny bieg to przy puszczaniu sprzegla bylo slychac zgrzyt w pedale i tak za kazdym razem, dotoczylem sie cudem na 1 do domu :( Po wylaczeniu i wlaczeniu silnika slychac bylo jakby swist czy szum jakby sie cos przelewalo i po chwili ucichalo.. Jestem zalamany bo musze miec samochod sprawny zeby do roboty dojezdzac.. Probowalem szukac troche na forum ale znalazlem tylko o łozysku oporowym chyba, ale nikt nie pisal o blokadzie skrzyni i niemoznosc wbicia zadnego biegu.. Prosze o pomoc co moglo pasc i jakie sa ew. tego koszta...
Z gory wielkie THX!
miałem podobnie w VW- biegu nie dalo sie na pracującym silniku ,i zgrzytało jak na siłe sie wbiło -okazało sie ze łożysko oporowe sie rozleciało

Cywa
11-11-06, 16:57
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=21122

Petrus
12-11-06, 13:01
docisk sie posypal i tyle nie probuj dalej sprawdzac czy jezdzi bo skrzynie bedziesz mial w koncu do roboty