PDA

Zobacz pełną wersję : Geometria a zbieżność?



s3kawek
10-11-06, 12:12
Do tej pory myslalem ze to analogiczne określenia ale wczoraj w Feuvercie na cenniku było jako dwie pozycje.
Czym sie różnią?

gb
12-11-06, 15:43
zbieżnośc to tylko regulacja drążków kierowniczych ustawienie kół : w przypadku aut z napędem przednim do środka .
Geometria to ustawienie kąta wyprzedzenia sworznia,kąta ustawienia koło w stosunku to jezdni i takie tam bzdety :D oczywiście i zbieżnosć . wszystko w jednym :D

s3kawek
12-11-06, 20:56
zbieżnośc to tylko regulacja drążków kierowniczych ustawienie kół : w przypadku aut z napędem przednim do środka .
Geometria to ustawienie kąta wyprzedzenia sworznia,kąta ustawienia koło w stosunku to jezdni i takie tam bzdety :D oczywiście i zbieżnosć . wszystko w jednym :D

Ok, dzieki wielkie. Czyli jak robic to geometrie.

Civic '99
12-11-06, 21:01
Czyli jak robic to geometrie.


to zalezy co się stało bo jak bokiem walnoleś w krawężnik to bym robił geometrie ale jak nic takiego sie nie stalo to bym robił samą zbieżność

s3kawek
12-11-06, 21:06
Czyli jak robic to geometrie.


to zalezy co się stało bo jak bokiem walnoleś w krawężnik to bym robił geometrie ale jak nic takiego sie nie stalo to bym robił samą zbieżność

Zmieniałem sworznie a w marcu kupilem ta honde wiec nie wiem czy co i jak, wiec jak juz robic to od razu komplet. Nie zaszkodzi.

boomer
12-11-06, 21:21
sworznie to geometria, sama zbieznosc moim zdaniem nie wystarczy

rem36
12-11-06, 23:14
to zalezy co się stało bo jak bokiem walnoleś w krawężnik to bym robił geometrie ale jak nic takiego sie nie stalo to bym robił samą zbieżność

a co przepraszam mozna ustawic w civicu poza zbierznoscia? geometrie to sobie mozna sprawdzic a wyregulowac tylko zbierznosc....

LIO
12-11-06, 23:50
a co przepraszam mozna ustawic w civicu poza zbierznoscia? geometrie to sobie mozna sprawdzic a wyregulowac tylko zbierznosc....

ziom nie tylko zbieżność :!:

wprawdzie kąty są nie regulowane w Hondzie, ale masz jeszcze inne pierdy jak jakies nieosiowosci itd :-) (dokladne nazwy na wydruku z geometrii)

p.p. zapytajcie badyla, on na codzien to robi :-)

rem36
12-11-06, 23:55
no ale jedyna rzecza jaka jest regulowana sa obie zbierznosci tyl i przod... nic wiecej nie mozna przestawic .... chyba ze sa tricki ktorych jeszcze nei znam ;) ale jakos w to watpie...

pompek
11-02-07, 12:22
jedyna rzecza jaka jest regulowana sa obie zbierznosci tyl i przod...
no właśnie... a ja mam takie spostrzeżenia... jak byłem z moją poprzednią Hanią w Norauto Marki i ustawiałem zbieżność to na wydruku końcowym są następujące informacje:
- pomiar kontrolny: pochylenie koła tył L/P - -1st,43min/-0st,43min
- pomia końcowy : odpowiednio - -0st,57min/-0st,28min

czyżby ustawili?

druga sprawa: na tymże wydruku jako norma pochylenie koła tył podany jest przedział -2st do 0 st... na wydruku z mojej nowej Hani (norauto Ostrobramska) jest -1 do +1...