PDA

Zobacz pełną wersję : przy wyższych obrotach wrzucajac trójke strasznie "hrob



thomaso
08-11-06, 18:55
mam honde 1.6vtec(160km) i jak sie rozpędzam :mrgreen: dosc ostro i krece go do 7-8tysi i zmieniam bieg na trojke i pozniej dalej go krece i przychodzi czas na 4 to oba te biegi wchodzą z takim okropnym hrobotaniem przypominajacym jakbym w ogóle nie wcisął sprzęgła. juz sie troche nauczyłem i kiedy zmieniam na 3 to wciskam sprzegło zbijam na looz puszczam sprzę. i znow wciskam co by wrzucic 4 :/ bardzo mi sie to nie podoba i nie mam zielonego:d co to jest. z resztą biegów jest ok. wie ktos cóż trapi moje złotko i mnie?? co zrobic?jak zrobić?help

Matey
08-11-06, 18:58
wymienic skrzynie...

thomaso
08-11-06, 19:19
no raczej na nowa mnie nie stac, a czemu ta jest zła? to tak wymysliłes ziom czy naprawde sie na ty znasz :idea: ?

Matey
08-11-06, 19:21
sychronizatory Ci padaja...

DarekVTI
08-11-06, 21:14
tak jest synchronizatory trzeciego i czwartego biegu są do wymiany

thomaso
09-11-06, 10:47
ok, a orientuje sie ktos jaki to moze mniej wiecej byc koszt?

K@p3K
09-11-06, 12:12
to zelzy..nie znam budowy skrzyni..jezeli te przelozenia sa z brzegu to bedzie taniej a jezeli na koncu to drozej bo wtedy trzeba rozmontowywac wszystkie biegi kotera sa dobre...a ile dokladnie to nie wiem:(

cukier
09-11-06, 12:59
Mam ten sam problem :( Zastanawiam sie nad tym czy robic, czy wymienic skrzynie, a z tego co wiem to podobny koszt. Jezeli kupie skrzynie to nie wiadomo w jakim bedzie stanie i czy po pół roku tez sie nie rozsypie. Jesli rozbiore ta moze sie okazac ze oprócz synchronizatorow jest jeszcze 10 innych rzeczy do wymiany i koszty znacznie wzrosna.

Droho
09-11-06, 14:15
Sprawdz tez sprzeglo kolega mial ten klopot tylko z 2 i 3 biegiem wymienil skrzynie i bylo podobnie. Poprawa byla duza ale nadal biegi ciezko wchodzily tylko juz bez chrobotów, a po naprawie sprzegla jak reka odial.

Max_Damage
26-11-06, 13:51
ja mialem ten sam problem tylko przy wkrecaniu na duze obroty 2 tak wskakiwała, wymiana oleju pomogła.
okazalo sie ze mialem olej przekladniowy i do tego bylo go za mało, teraz mam olej silnikowy i jest glosnmiejsza ale jest wszystko ok.

mic
26-11-06, 14:14
Mialem tak tyle ze tylko z 3 biegiem - po wymianie sprzegla juz to nie wystepuje.

hokej
26-11-06, 20:27
miałem tak z 3 biegiem ale robie sprzegło jutro zakładam i napisze czy ustało czy nie !!

pozdro ziomy :D