PDA

Zobacz pełną wersję : jakie zarówki do przodu do civa 6 gena ?



agent_lol
08-11-06, 14:31
witam , szybkie pytanko - jakie żarówki przednich lamp są w civie VI genie - zwyczajne H4? chce kupić żarówki a brat zabrał auto do pracy i nie mam jak sprawdzić :/

Furious
08-11-06, 14:46
H4

marcin EZG
08-11-06, 15:40
6V :) wyjmij starą i zobacz...

Furious
08-11-06, 16:08
6V wyjmij starą i zobacz...
jakie 6V znowu? :shock:
nie wprowadzaj ludzi w błąd.... - 12V

3dan
08-11-06, 16:12
H4!! Kiedys gdzies ktos tu polecal GT-100(czy 150) Philipsa,z tym oznaczeniem to sie moglem pomylic bo dokladnie nie pamietam :lol:

Piotrek Klag
09-11-06, 21:49
H4!! Kiedys gdzies ktos tu polecal GT-100(czy 150) Philipsa,z tym oznaczeniem to sie moglem pomylic bo dokladnie nie pamietam :lol:
tyko philips H4 - masz 3 rodzaje(chyba) - zalezy ile kasy chesz dać. Warto dać troche kasy za nie - bez porównania bo swgo czasu testowałem chyba 4 różne komplety łącznie z gównami kolorowymi w odcieniu tęczy. Philips wypadł najlepiej i został na stałe.

Mattmax
09-11-06, 22:10
wypasione H4 160W super hiper hid xenon style +krypton+argon+inne najszlachetniejsze gazy, white mega 8000'k :D:D:D szczególnie polecam te malowane farbą na niebiesko :P
a tak powaznie polecam jak Piotrek Klag tez Philipsy-ojciec jezdził na jednym komplecie(jak wchodziły blue vision)prawie 4lata:D(ale to było dosc dawno-nie wiem jak teraz z jakoscią) a ja jezdze na zarówkach firmy Narva +50% cos tam...ale swiatło do przyjęcia o wiele lepsze niz xenown super white from NOMI or NORAUTO tuning center:)
pozdrawiam

kompan
09-11-06, 22:16
To ja się podepnę z lamerskim pytaniem :)
Żarówka jest osadzona w gnieździe i przytrzymana taką wygiętą sprężynką-drutem z zawiasem na dole. Jak to cholerstwo się otwiera? Podważałem z góry, z boku, wyginałem na wszystkie strony aż cały reflektor się ruszał, ale bestia nie chciała po dobroci puścić. Dopiero kiedy użyłem perswazji i kombinerek, to udało mi się to odchylić i wymienić żarówkę, ale przy okazji chyba pogiąłem jakieś przytrzymujące blaszki :(
W jaki sposób ten zawias jest zatrzaśnięty i jak to się otwiera, żebym następnym razem nie popsuł do reszty?

Mattmax
09-11-06, 22:33
Chyba Kompan jestes leniwy jak ten Garfield z twojego avataru...Jak spie..zepsułes jeden ten drucik :D to drugi powinien byc dobry wiec latareczka w ruch dokladnie obejrzyj i dogni drugi na wzór!A pozatym "siłom"to jeszcze nic dobrego nikt nie zdziałał....trzeba miec cierpliwosc i zwinne paluszki-to sie w wielu aspektach zycia przydaje! :mrgreen: w kontaktach damsko-męskich takze:)pozdrawiam :)

Meres
09-11-06, 22:43
trzeba po prostu odchylic ten drucik :), mozna pomoc sobie srubokretem, ale bez przesady - szczegoly w "sam naprawiam.."

przy okazji tez sie podczepie - jaki dokladnie typ zarowki jest w halogenie (6. gen coupe)?
i drugie pytanie odnosnie oswietlenia - czy w 6. gen coupe nie bylo lampki w bagazniku?

kompan
09-11-06, 22:52
Chyba Kompan jestes leniwy jak ten Garfield z twojego avataru...Jak

Dobrze gadasz ;) no może nie aż tak, bo chciało mi się wymienić żarówkę zaraz po przepaleniu, zamiast czekać z tym do wiosny :P


spie..zepsułes jeden ten drucik :D to drugi powinien byc dobry wiec latareczka w ruch dokladnie obejrzyj i dogni drugi na wzór!A pozatym "siłom"to jeszcze nic dobrego nikt nie

Właśnie drucik jest OK, tylko nie widzę za co się zahacza u góry klosza, bo dojście jest do bani :/ chyba użyję lusterka dentystycznego :)


zdziałał....trzeba miec cierpliwosc i zwinne paluszki-to sie w wielu aspektach zycia przydaje! :mrgreen: w kontaktach damsko-męskich takze:)pozdrawiam :)
Hm, skoro Hondzia to kobieta, to by wyjaśniało niezrozumiały opór przy zdejmowaniu niektórych rzeczy :D

Mattmax
09-11-06, 23:24
hehehehe a nie wiadomo :P :D skoro konczy sie na "A" tak jak Kasi"a" czy Agniesi"a":D to moze jest kobietą:) a najlepszym przyjacielem kobiety jest gej heheh :D lusterko to dobra opcja,miałem ten sam problem co Ty i użyłem własnie lusterka!
pozdrwiam...nie robie juz OT :570:

mclimak
10-11-06, 08:20
maradona tez sie konczy na a :)

Simonides
10-11-06, 12:00
blaszka przytrzymująca zarówke odchodzi jednym lekkim przycisnieciem i odchyleniem w bok, dociskamy i odchylamy (u mnie stojac przed autem drucik w lewo), zadnych srubokretow czy innych bajerow, ot 1 palcem da rade

bowwer
16-04-07, 14:02
a jakie potrzeba żarówki do V gen do przednich lamp??(rok93) nigdzie nie mogę znaleźć takiego postu. dzieki

Furious
16-04-07, 14:04
a jakie potrzeba żarówki do V gen do przednich lamp??(rok93) nigdzie nie mogę znaleźć takiego postu. dzieki
wystarczy wyciagnac stara zarowke... :/ H4

bowwer
16-04-07, 14:11
ja nie wyciągne żarówki bo ich nie mam!! mam przód rozbity więc skąd mogłem wiedzieć. Wiec wchodzą na przód H4?? tak?? bo mi się wydaje że wchodzą takie zwykłe okrągłe?

skolopendra
16-04-07, 15:02
dla potomnych :d

http://www.wrzuta.pl/obraz/yiuAvI4Cy6/test_zarowek_auto_swiat_str.2

Dareko87
16-04-07, 19:16
http://www.allegro.pl/item183960134_zarowki_h4_philips_x_treme_power_80_ najtaniej.html


kup te to są chyba najlepsze zarowki jakie są mam teraz gt150 tez są wypas ale jak sie spalą od razu wymienie na te :) chyba ze wyjdą jeszcze lepsze :)


Pozdro

[H] Dylu [H]
16-04-07, 19:50
a ja sobie kupilem KIT Philips BlueVision, dobrze swieca i ladnie wygladaja

bowwer
17-04-07, 19:16
Philips BlueVision H4 Xenon Effect ja te zamówiłem mam nadzieje że błedu nie zrobiłem. 2 zarówki plus 2 postojówki za 62 ziko. A w sklepie motoryzacyjnym za taki zestaw grubo ponad 100 zyczą sobie.

[H] Dylu [H]
17-04-07, 19:18
wlasnie te sobie kupilem i jest git...ale dalem 100 pln w sklepie bo juz raz zamowilem zarowki z netu za 70 pln i jedna byla potluczona...oczywiscie kasy nie odzyskalem...wiec wolalem doplacic i kupic stacjonarnie...

przemek.b
17-04-07, 19:57
Ja własnie założyłem [shadow=red:2526405c56]PHILIPS X-TREME POWER +80%[/shadow:2526405c56] w porównaniu ze starymi to nie ma o czym mowić super swieca. Niedługo jak bede autko remontował wymienie przewody zasilajace wymyje lampy od środka to już zupełnie bedzie ;)