PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy zapala sie rezerwa?



jz
08-11-06, 15:04
Moja wskazowka jest lekko ponizej zera, rezerwa zapalila sie miesiac temu slabym swiatlem, a pod gorke swiatelko robilo sie jasniejsze. Po kilku dniach swiatelko zniknelo, a z 10-20km na benzynce zrobilem od tego czasu.
Kiedy powinna sie zapalic lampka od rezerwy? Chodzi mi o mniej wiecej w ktorym miejscu znajduje sie wtedy wskazowka od paliwa. Nad zerem, pod zerem i ile? Accord 97rok.

tomcyk
08-11-06, 15:32
Witam (moj 1 post ; ) )
u mnie jest podobnie , rezerwa zapala sie troszkę powyzej "zera" ale juz nei raz jezdzilem tak ze wskazówka spadła ponizej zera i to grubo , tak jakby w ogoole opadła.
Nad zerem w moim przypadku rozum jako nei wiecej jak 1mm powyzej ( no chyba ze paliwk osie przelewało po baku i wskazowka spadła ..ale wiadomo to bylo tymczasowe)
i tak jest zawsze :)
pozdr

jz
08-11-06, 16:40
Z tym, ze u mnie rezerwa sie nie pali, a wskazowka jest lekko poniezej zera. Palila sie tylko podczas jednej "podrozy" (wtedy wskazowka byla na mniej wiecej zerze), a teraz juz sie nie pali. Zastanawiam sie czy wszystko jest w porzadku... Zdarzylo Ci sie, ze miales wskazowke poniezej zera, a rezerwa sie nie swiecila?

Matey
08-11-06, 19:24
rezerwa zapala sie wtedy jak trzeba zatankowac :>

Wombat
08-11-06, 19:51
około 10 litrów od końca zbiornika

Matey
08-11-06, 19:55
Wombat w civicach tez ?

Wombat
08-11-06, 20:37
to forum accorda :) co tu wjeżdżasz z jakims civicem? :)

ale mysle że podobnie. rezerwa jest liczona na około 100km w warunkach miejskich

mikona
08-11-06, 20:46
Zazwyczaj w hondach kontrolka zapala sie ( jesli wogole sie zapala ) w momencie gdy w baku jest jeszcze paliwo na 50 km. Wskazowka zazwyczaj opada pod zero z tym ze nie nastawiala bym sie na ta kontrolke.... niestety hondy a zwlaszcza te starsze maja problemy z tymi kontrolkami i moze sie ona nie zapalac wogole lub mignac tylko na chwilke i zgasnac :)

tomcyk
08-11-06, 20:50
Z tym, ze u mnie rezerwa sie nie pali, a wskazowka jest lekko poniezej zera. Palila sie tylko podczas jednej "podrozy" (wtedy wskazowka byla na mniej wiecej zerze), a teraz juz sie nie pali. Zastanawiam sie czy wszystko jest w porzadku... Zdarzylo Ci sie, ze miales wskazowke poniezej zera, a rezerwa sie nie swiecila?

generalnei sie pali...ale zdarza sie ze z jakeis dziwnej przyczyny zgasnie na chwile:)

mikona
08-11-06, 21:11
Z tym, ze u mnie rezerwa sie nie pali, a wskazowka jest lekko poniezej zera. Palila sie tylko podczas jednej "podrozy" (wtedy wskazowka byla na mniej wiecej zerze), a teraz juz sie nie pali. Zastanawiam sie czy wszystko jest w porzadku... Zdarzylo Ci sie, ze miales wskazowke poniezej zera, a rezerwa sie nie swiecila?

Jesli przestała sie palić a wcześniej się paliła to bardzo możliwe że popsuła sie sonda w pompie paliwowej bo to dosc czeste.

jz
09-11-06, 01:19
około 10 litrów od końca zbiornika

A ile to jest 10 litrow do konca zbiornika na wskazowce? Ponizej zera czy powyzej?

A teraz troche matematyki (jak zadanie w szkole): ;)
Wskazowka byla ponizej zera (ale rezerwa sie nie palila) i dzis zatankowalem 13,37 litrow. Wskazowka podskoczyla jakies 2-3mm nad zero :) Ile mniej wiecej moglem miec litrow paliwa w zbiorniku przed tankowaniem? ;)

Matey
09-11-06, 05:51
tak sie nie da obliczyc... mi ostatniop sie zapalila rezerwa to zatankowalem za 100 zlotych i wskazowka wskazywala mi ze jest pelno :o... Ale na pewno nie bylo pelnego baku...

Wombat
09-11-06, 11:28
A ile to jest 10 litrow do konca zbiornika na wskazowce? Ponizej zera czy powyzej?

Nie wiem, ale wtedy pali sie rezerwa.