PDA

Zobacz pełną wersję : Syczenie przy odkręceniu korka od wlewu paliwa



Homie
18-08-10, 23:49
Siemanko wszystkim,
wiem wiem napewno był ten temat bo sam go kiedys analizowałem jenakże dotyczył hatch'a 6 gen a ja mam coupet'e . Wiec tak oprócz tego syku przy odkręcaniu korka ,wariuje jeszcze wskaźnik benzyny raz jest połowa raz jest ponad połowa itd nie zależnie od tego jak jadę. I tu pytanie syczenie to norma w civ'ach? no i co z tym wskaźnikiem paliwa ? da się to jakos naprawić czy po prostu civy tak mają?

pablo_020
19-08-10, 00:05
I tu pytanie syczenie to norma w civ'ach?

TAK (niedawno byl temat o tym)


S
no i co z tym wskaźnikiem paliwa ? da się to jakos naprawić czy po prostu civy tak mają?

Tak Civy mają, np. przy skręcie w prawo jest niższy poziom paliwa :)

xandu
19-08-10, 01:59
wariuje jeszcze wskaźnik benzyny raz jest połowa raz jest ponad połowa itd nie zależnie od tego jak jadę.

u siebie zauwazylem ze nawet przy lekkim przyspieszaniu pokazuje mniej paliwa niz np podczas jazdy na luzie, tak sie przelewa w baku i tyle.

kamix666
19-08-10, 10:03
robi sie cisnienie i dlatego tez

nowmorde
19-08-10, 10:36
Miałem już wiele samochodów i w każdym korek syczał, nie przejmuj się, to normalne zjawisko, nie tylko w civach :)
A na wkaźnik może wpływać wiele rzeczy, pochylenie terenu, przeyspieszanie/hamowanie, skręty. Właściwy odczyt masz jak stoisz na płaskim :)

VaTi Pro-Tec
19-08-10, 11:49
syczenie z wlewu to standard w każdym benzyniaku, w lecie, tym sie nie przejmuj (zostaw kanister paliwa na słońcu i tez będzie syczał) . nie piszesz, której generacji masz cifa, ale w mojej 5 wskaźnik paliwa tez nie jest zbyt wiarygodny, a swoją drogą w poprzednim cifie 5 qp wskaźnik podnosił sie dopiero po przekręceniu kluczyka i był bardziej wiarygodny, w tym stan paliwa pokazuje cały czas i nie jest wiarygodny. nie wiem tylko dlaczego przy tamtej hani wskaźnik włączał sie dopiero po przekręceniu stacyjki????

Homie
19-08-10, 16:59
ufff dziękuje wszystkim ;D ale z jednej strony troche denerwującę ;D jedziesz nagle pół baku a za chwile 1/4 ;D nie wiadomo kiedy na stacje zjechać;D

skolopendra
19-08-10, 17:31
robi sie cisnienie i dlatego tez

podcisnienie

i jest wynikiem pracy układu EVAP

Tobjas
20-08-10, 21:10
heh u mnie tez wskaznik wariuje i zauwazylem ze przy skrecaniu i zjazdu z gorki ale max o jakies 2 mm a nie tak ze raz pol baku a raz poltora..

karmel
20-08-10, 21:48
heh u mnie tez wskaznik wariuje i zauwazylem ze przy skrecaniu i zjazdu z gorki ale max o jakies 2 mm a nie tak ze raz pol baku a raz poltora..

To by Ci sie na siedzenia wylało:p:o