PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawa hamowania



terron696
18-08-10, 22:45
Witam chciałbym dowiedzieć się jak zamontować tarcze na tył do civica VI ej9 1,4 .Jakie tarcze i jakie zaciski z przodu aby poprawić hamowanie?? Widziałem tematy o montowaniu części z mg zr z prelude i tak dalej .Chciałbym aby abs dalej mi działał . Alu mam 15 cali.

zakit
18-08-10, 22:51
malo jest tematow o tym?

Skoti
19-08-10, 09:32
Cierpliwie poszukaj. było tego dużo

terron696
26-08-10, 23:37
to może doradzicie mi które tarcze i które klocki brać .głównie jeżdżę w mieście bez jakiegoś szaleństwa ale przyznam że przydałoby się jednak coś lepszego niż seria .Znalazłem komplet tarcz brembo max z klockami ferofo premier .http://moto.allegro.pl/tarcze-brembo-max-klocki-honda-civic-eg-eh-ej9-i1204056990.html

spychu
27-08-10, 00:56
Nie można poszukać ?

O tarczach i klockach było również miliony razy !!!

Jeśli już zadajesz takie pytanie to wypadała sprecyzować odnośnie auta, bo samo VI EJ9 nic nie mówi i ciężko określić czy to będzie pasowało do Ciebie, bo było zarówno 242 jak i 262 w EJ9.

Generalnie 242mm to shit, brembo max też wg mnie shit jak bardzo bardzo dawno zaraz po kupnie auta miałem 242mm to włożyłem takie Brembo Maxy, wytrzymały bez bicia całe 10-12kkm :D Klocki Ferodo są bardzo ok w zupełności dają rade przy miejskiej dynamicznej jeździe.

terron696
27-08-10, 08:19
Chodzi o to że każdy ma jakieś swoje opinie i nie wiem co brać .Ty mówisz że brembo max to shit inni że cudo .Nie zamierzam wydać na to nie wiadomo ile kasy .Wiem ze za małe pieniądze cudu nie ma ale jakiś kompromis między ceną i jakością powinien być .Z przodu prawie na pewno mam 242 .

Tompro
27-08-10, 08:39
Chodzi o to że każdy ma jakieś swoje opinie i nie wiem co brać .Ty mówisz że brembo max to shit inni że cudo .Nie zamierzam wydać na to nie wiadomo ile kasy .Wiem ze za małe pieniądze cudu nie ma ale jakiś kompromis między ceną i jakością powinien być .Z przodu prawie na pewno mam 242 .

No to jak nie chcesz na to wydać dużo, to po co zadajesz pytania na co zmieniać hamulce? Swap hamulcy to jest koszt minimum 1k zł za części do tego robocizna i jeszcze właśnie nowe tarcze i klocki. A jak źle trafisz to musisz regenerować zaciski itp i wtedy Ci się zrobi spora suma.

Kupno samych nowych tarcz i klocków za dużo Ci nie pomoże. To co teraz masz na aucie to spowalniacze a nie hamulce i nie będzie to lepiej działać niż obecnie choćbyś nie wiem jak kombinował z klockami i tarczami.

teg
27-08-10, 09:01
Ja się chyba po raz pierwszy muszę zgodzić z Tompro ;) W ogóle to by się przydało zrobić chociaż podstawową regenerację kupionych używanych zacisków, swój wiek mają a jak jeszcze leżały na szrocie bez płynu hamulcowego w środku...

Ja mam z tyłu tarcze Mikoda, miałem takie w Skodzie z przodu i polecam. W obu wypadkach do tego klocki Ferodo Premier. Ale już np. na przód w Hondzie założyłbym coś lepszego, teraz mam klocki Akebono i też polecam. Co użytkownik, to opinia, ale prawda jest taka że na tym się nie powinno oszczędzać.

terron696
28-08-10, 13:58
http://allegro.pl/honda-civic-swap-zawieszenia-i-hamulcy-od-1-8-vti-i1178729014.html znalazłem coś takiego tylko teraz pytanie co z abs'em muszę dokupić czujniki i to starczy ??

skolopendra
28-08-10, 14:09
czujniki zostaną stare

piroman
28-08-10, 14:17
http://allegro.pl/honda-civic-swap-zawieszenia-i-hamulcy-od-1-8-vti-i1178729014.html znalazłem coś takiego tylko teraz pytanie co z abs'em muszę dokupić czujniki i to starczy ??
zauważ że zmienia się rozstaw na 4 x 114.3 więc jeśli nie masz felg z podwójnym rozstawem to bedziesz musiał je zmienić

skolopendra
28-08-10, 14:30
zauważ że zmienia się rozstaw na 4 x 114.3 więc jeśli nie masz felg z podwójnym rozstawem to bedziesz musiał je zmienić

niestety
często w podobnej cenie idzie kupić swapa z felgami

terron696
28-08-10, 14:57
Pompa hamulcowa będzie mi pasować bez problemu ?? u mnie jest d14a3 .

skolopendra
28-08-10, 15:01
będzie za słaba

piroman
28-08-10, 15:06
będzie za słabajesli mowimy o seryjnej,

ale jesli o tej z aukcji to o ile jest razem z serwem to bedzie pasowac (ewentualnie jakies przejsciówki trzeba bedzie zastosowac na gwint przewodow hamulcowych)

terron696
28-08-10, 16:12
Miałem na myśli pompę w zestawie .Wiem ze seryjna będzie za słaba .Rozstaw śrub nie stanowi problemu i tak zmieniam felgi .

spychu
28-08-10, 23:44
Pompa z zestawu musi być z serwem, do ściany grodziowej pasuje bez problemu są tylko inne średnice gwintów od przewodów hamulcowych i będzie trzeba rzeźbić z przejściówkami albo dorobić przewody miedziane z odpowiednimi końcówkami.

Sama pompa bez serwa nie podejdzie.

Jeszcze jedno przy tych heblach, koło lato 15", koło zima 15" nic mniejszego na to nie założysz. Koło z odpowiednio wysokim ET, które również nie są jakoś łatwo dostępne, żeby nic nie tarło, przez wystające z tyłu piasty bardziej na zewnątrz :)

Znaczy się dostępne takie koła jasne, że są ale wybór wzorów czy producentów nie będzie oszałamiający :)

Dla mnie heble z angola vti do 6gena to takie troche błędne koło. Jasne są duże, fajnie hamują ale w 4x100 jest dużo fajniejszych felg niż w 4x114.3 no i do tego jeszcze to ET na poziomie 60 jak ma nic nie trzeć to porażka.

Osobiście wybrałbym bo tak zresztą mam swapa 262/240 z EK4 4x100 i do tego przód na 282 na Prelude, Legend.

Ale to oczywiście moje osobiste zdanie.

Nie licz również na to, że kupisz ten komplet, włożysz do auta i będzie mega i to koniec kosztów. NIE BĘDZIE dlatego, że masz tarcze i klocki w nie wiadomo jakim stanie, przydały by się zapewne nowe aby było naprawdę dużo lepsze hamowanie. Zdałoby się sprawdzić czy tłoczki nie są pozapiekane bądź co gorsza nie są pokorodowane, sprawdzić albo wymienić sworznie i cukierki mając wszystko na wierzchu.

Tak więc na szybko licząc aukcja 800 + transport.
Jak tarcze i kloce będą z dupy, nie jakieś najtansze gówno komplet przód tył kolejne 800-1000zł
Jeśli wyjdzie, że np cukierki i sworznie są do wymiany to sworznie jakieś 555 czy coś podobnego dobrego ze 100zł, cukierki w zasadzie wg mnie tylko OEM ze 350zł zamienniki NOK czy Febi ze 150zł plus robota
Pytanie jak łożyska, bo też mogą być padnięte jak we wszystkim co jest używane. Cena na przód pewnie ze 400zł za komplet dobrych plus robota.
Jak wyjdzie, że tłoczki pozapiekane to regeneracja wszystkich zacisków z nowymi gumkami tłoczków i prowadnic z oczyszczeniem i pomalowaniem wszystkiego ze 200zł też pewnie wezmą a jeśli np wyjdzie po wyciągnięciu tłoczków, że pokorodowane i mają wżery to tylko śmietnik.
Dorobienie przewodów do pompy bądź przejściówki i kombinacja nie mam pojęcia ile ale jakieś pewnie grosze.
Robocizna za przełożenie całości do Twojego auta, myślę, że żaden mechanik za mniej niż 400zł nie będzie się z tym pierdzielił.
Koła na lato + koła na zimę + 15" opony na zimę w chu..., przy założeniu, że na lato masz już opony w 15", które przełożysz na nowe letnie koła.

To są wszystkie koszty jakie możesz napotkać ale równie dobrze nie musisz po drodze robiąc tego swapa, żeby nie było za pięknie, że takie coś się tylko kupuje, wkłada i hamuje mega, że łeb urywa :)

terron696
29-08-10, 08:43
dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź .Moim zdaniem i tak warto robić taką przekładkę .Przewody ma mi kto zrobić kwestia tulei i tak dalej będę brał poliuretan klocki i tarcze też i tak dałbym kiedyś nowe jedynie tylne łożyska i jak mówisz stan tłoczków do wglądu .Koła no cóż nie chciałem mniejszych niż 15 " a wzór na pewno jakiś się znajdzie obecnie mam rondell 5 ramienne takie okrągłe i niezbyt ciekawie wyglądające.Obecnie hamulce mam o wiele za słabe .Na wiosnę będę myślał o przekładce na np. d16y2 .

terron696
07-10-10, 20:01
Zrobiłem praktycznie darmo swap na 262mm .Zamieniłem się z człowiekiem moje za jego części .Tarcze brembo max klocki ferodo premier .Ogólnie czuć różnicę na plus ale nie jakoś bardzo bardzo .Trochę wcześnie bo 10 km na razie nowe tarcze i klocki..

kiepuczi
07-10-10, 22:08
Zrobiłem praktycznie darmo swap na 262mm .Zamieniłem się z człowiekiem moje za jego części .Tarcze brembo max klocki ferodo premier .Ogólnie czuć różnicę na plus ale nie jakoś bardzo bardzo .Trochę wcześnie bo 10 km na razie nowe tarcze i klocki..

Zmień klocki na coś lepszego np Hawk HP Plus to zobaczysz różnicę

Muzyk-Grzes
07-10-10, 22:17
Ja zrobiłem swap z 242 mm na 262mm i założyłem zwykły zestaw Brembo (nie max speed) i klocki Ferodo Premier (nie ds performance) i pompe 15/16" Findlex. Ogólnie po dotarciu kolosalna różnica z seryjnym heblem.