PDA

Zobacz pełną wersję : Szyberdach w EJ9 - i mokro pod nogami - jak naprawić?



_BOSS_
17-08-10, 16:11
Otóż cieknie mi woda od strony kierowcy - problem zdiagnozowany - zapchany wężyk od szyberdachu/odpływowy - czy ktoś wie jak się dostać do tego wężyka i go wyczyścić - jest jakiś manual do tego - bo szukałem na forum i nie mnogę znaleść (dą tylko parady typu - a MASZ SZYBERDACH? - TO ZAPWENE ZAPACHANY WĘŻYK ODPŁYWOWY - TRZEBA GO ODETKAĆ) , bo rozebrałem osłonę słupka przedniego ale widzę że ten węzyk idzie w słupku pomiędzy blachą. jak się do niego dostać jak to naprawić?

_BOSS_
17-08-10, 22:51
:confused:

janekb84
18-08-10, 08:06
Podjedz do kogoś kto ma kompresor z pistoletem i sprężonym powietrzem powinno dać rade.

_BOSS_
20-08-10, 15:11
Witam. Dziś się za to zabrałem i zrobiłem :)

Najpierw włożyłem w dzirkę od szyberdachu (u góry przy rurce odpływowej) cięką metalową linkę i ku mojemu zdziwieniu wyszła ona na dole między błotnikiem, a pedałami. Szybko rozebrałem tam na dole wszystkie plastiki (koło pedałów - lewe nadkole o środka kabiny) i okazało się, że rurka wypieła się z zaworu odpływowego (taka czarna fajka gumowa), która wchodzi w nadwozie. Nie znalazłem już tej spinki k=, która łaczy rurkę z tą fajką, to włożyłem ten wężyk odpływowy (jest dość gruby podobny do ogrodowego - zółty) w ten przedni zawór (czarna fajka gumowa) i połączyłem - a za spinke użyłem "ściągaczy" - opasek samozaciskowych małych) i nic już nie cieknie :o
Szkoda, że nie zrobiłem fotek był by jakiś manual :cool: