PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie tylnej szyby...



gdraco
06-11-06, 22:09
Witam,

mam pytanie, jak zamocować do ogrzewania tylnej szyby kabelki z zasilaniem?
Oczywiście wiem, że tam powinne być fabryczne wtyki... powinne... jakiś łoś je oderwał.
lutowanie nie pomaga, jest tam bardzo cienka warstwa, chyba posrebrzana, lut chwyta ale zaraz odpada. Nagrzewałem nawet lekko szybe w tym miejscu żeby lepiej chwyciło ale bez efektu.
może jest inny sposób?

Lcfr
06-11-06, 22:32
są takie kleje co przewodzą prąd.... ale nie wiem na ile to skuteczne...

ktos to nieźle spie....ł - ciężko takie rzeczy naprawic...

gdraco
06-11-06, 22:54
dzieki, dobre i to...

może zapodał byś jakąś nazwe tego kleju?
masz coś sprawdzonego?

theszatan
06-11-06, 22:55
Niby srebrny klej powinien to skleić i przewodzić prąd. Ale na tym "powinien" się kończy :x Też mam ten problem i nie moge go naprawić :evil:

gdraco
06-11-06, 22:59
Niby srebrny klej powinien to skleić i przewodzić prąd. Ale na tym "powinien" się kończy :x Też mam ten problem i nie moge go naprawić :evil:

czyli rozumiem ze nie działa?

bede kombinowal z klejami bo jak widze innej opcji nie ma...

jak coś wyjdzie nieomieszkam się pochwalić... ;)

Mattmax
06-11-06, 23:13
Panowie...u mnie np.zaczęły sie te blaszki "odrywac"od szyb-od elementu grzewczego szyby(tam gdzie wpina sie wtyczki z przewodami-po oby stronach szyby) wziąłem normalną lutownice (nie pistolet)wytrawiłem kwasem bodajrze siarkowym i przylutowałem-(do lutowania rownież używałem tego kwasu-nie polecam wkładać do tego specyfiku palcy ;) jak narazie wszystko sie trzyma :)

K@p3K
07-11-06, 00:19
no jak chcecie cos przylutowac domiedzianej blaszki...bo te wszystki gowienka najczesciej sa miedziane to nie jest tak hop...po pierwze musita oczyscic z nalotu..njalepiej nozykiem czy czyms takim...potem spirytus itd(blaszki powinny sie swiecic jak psu jajca za przeproszeniem czyli jak nowe wygladac zero osadow)...po drugie miedz ma to do siebie przynajmniej takiej powierzchni ze dlugo sie nagrzewa i wcale tak chetnie nie lapie lutowia, rada na to to duzo kalafoni i wysoka temperatura...dlugo sie nagrzewa ale jak juz chwyci to dobrze:)...jam jest elektroik i nie jedno w zyciu zem polutowal wiec sluchac nie komentowac:P...pozdrawiam

PaMa
07-11-06, 07:57
Tez mam problem z ogrzewaniem tylnej szyby - nie grzeje, ale narazie tylko narzekam, a nie mam czasu zeby nawet tam zajrzec.. :oops:

Jak cos ciekawego dostrzege i beda problemy, nie omieszkam zapytac..:D

Chipsy2
07-11-06, 08:06
A moja grzeje tylko niestety nie cała. Jak naprawić niegrzejąc nitki :?: Jest oklejona ale jak będzi jakiś 100% sposobik to folijke zerwe i oklejał będe od nowa :)

Pozdrawiam

gdraco
10-11-06, 09:58
no jak chcecie cos przylutowac domiedzianej blaszki...bo te wszystki gowienka najczesciej sa miedziane to nie jest tak hop...po pierwze musita oczyscic z nalotu..njalepiej nozykiem czy czyms takim...potem spirytus itd(blaszki powinny sie swiecic jak psu jajca za przeproszeniem czyli jak nowe wygladac zero osadow)...po drugie miedz ma to do siebie przynajmniej takiej powierzchni ze dlugo sie nagrzewa i wcale tak chetnie nie lapie lutowia, rada na to to duzo kalafoni i wysoka temperatura...dlugo sie nagrzewa ale jak juz chwyci to dobrze:)...jam jest elektroik i nie jedno w zyciu zem polutowal wiec sluchac nie komentowac:P...pozdrawiam

hmm
no zgadzam sie z kolegą, ale niestety nie pomaga. Zrobiłem tak na początku(też w życiu niejedno zlutowałem :smile: ). Efekt jest taki ze po moich zabiegach scierania powierzchni i jej wytrawiania niewiele juz tego zostalo bo poprostu ktos to wyrwal tak, że odpadło tez od szyby prawie cale miejsce gdzie mozna by cos polutowac... poprostu masakra

dowiedziałem się, że jakiś baran chciał przyciemnić szybe i kabelki mu przeszkadzały a póżniej i tak folia mu nie siadła...

:573:

kozik555
12-02-07, 00:44
Podczepie sie pod temat bo niechce zakładac nowego tematu.
Pytanie moje jest takie co moze byc przyczyną nie działającego ogrzewania tylnej szyby,po wcisnięciu przycisku kontrolka swieci, na szybie nic nie jest poprzycierane ani urwane wszystko niby ok a nie odparowuje.

draffter
12-02-07, 07:21
po pierwsze usłysz ;) czy przekaźnik łapie. Jak bedzie cicho w aucie to po prawej stronie kiery będzie ciche "pstryk". Po drugie zobacz czy w ogóle na szybie tylnej masz podłączone kabelki (ja nie mam ;( ) to tyle.

dyzma
12-02-07, 10:03
Witam
odmosnie oderwanych wtykow, przerabialem to tylko w skodzie ojca jak szybe tylna zmienialem i byla wlasnie bez tych blaszek
a wiec, kupujesz w sklepie z elektronika klej przewodzacy prad ze srebrem-powiedz ze do tylnej szyby(placilem rok temu 16zl za buteleczke-wyglada jak lakier do paznokci, tez z pendzelkiem), oczyszczasz dokladnie miedziane powierzchnie i kleisz, tylko zeby pewnie trzymalo to kleilem przy samej uszczelce,a dokladnie wsisnalem blaszke troche pod uszczelke zeby ja przyciskala, jak widac gdzie sciezki sa przerwane to mozna smialo je w miejscach przerwanych posmarowac cieniutka warstwa.
dziala do dzis
powodzenia

vqa
12-02-07, 17:30
Ja użyłem kiedyś do naprawy takiej blaszki kleju miedzianego (dwu składnikowy) i chyciło ;)

FEJS
13-02-07, 00:44
Jedz do serwisu szyb!! Ja sie bralem domowa metoda do przytwierdzania tej blaszki... Rezultat?

Siedze sobie z panna w samochodzie robi sie klimat a tu nagle smrod... I JEEEEEEEEB!! Odwracam sie a tu szybka sie skruszyla :| Serio byl taki huk ze myslalem ze do mnie strzelaja :) Odkad zalozylem nowa szybe mam uraz i wierzcie lub nie, jeden kabelek podlaczylem a drugi sobie dynda bo boje sie ze kolejnego strzalu nie przezyje :)

Moral?

Lepiej jechac do serwisu, za 30-40 zeta przykleja i bedziesz mial spokoj. Ja stracilem 150 za szybe i kolejne 100 za wprawienie.

Pozdrawiam,
FEJS

mclimak
13-02-07, 10:34
Siedze sobie z panna w samochodzie robi sie klimat a tu nagle smrod...
:d

gdraco
13-02-07, 11:26
Siedze sobie z panna w samochodzie robi sie klimat a tu nagle smrod...

ciekawa ta panna.......



;)

llukas
13-02-07, 16:14
Odnosnie tego jest artykuł w gazecie Motor. Opisane co, jak nalezy zrobić i tam polecają jakis lakier przewodzący prąd.

kozik555
15-02-07, 16:09
po pierwsze usłysz ;) czy przekaźnik łapie. Jak bedzie cicho w aucie to po prawej stronie kiery będzie ciche "pstryk". Po drugie zobacz czy w ogóle na szybie tylnej masz podłączone kabelki (ja nie mam ;( ) to tyle.

Patrzyłem i nic nie słychac zadnego "pstryk" a kabelki są podłączone dobrze,jak wcisne przycisk to ta kontrolka sie zaswieca ale szyby nie grzeje.

draffter
15-02-07, 19:35
atrzyłem i nic nie słychac zadnego "pstryk" a kabelki są podłączone dobrze,jak wcisne przycisk to ta kontrolka sie zaswieca ale szyby nie grzeje.poszukaj bezpicznika i przekaznika - ogrzewanie zalacza sie przez przekaznik.Jak bedziesz mial go na wierzchu :d too usłyszysz. Jak bezpiecznik bedzie ok a przekaznik nie "pstryknie" sprobuj go wymienic.
Mozesz tez wziac miernik i sprawdzic czy masz napiecie na kabelkach przy szybie.