PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić wkład w lusterku zewnętrznym?



gregorb
06-11-06, 16:49
Czy mozecie mi powiedziec jak zmienic wklad w lusterku zewnetrznym od kierowcy ? Pisze od razu, ze mam lusterka regulowane elektrycznie i nie sa podgrzewane.

Mam do wymiany samo szklo czyli musze jakos wymontowac ten plastikowy wklad. Jak delikatnie odginam ten wklad to widze, ze lusterko jest mocowane w dwoch miejscach na przegubach kulowych, ale czy to wszystko ? Jak to zrobic krok po kroku i co z elektryka, zeby czegos nie urwac ?

Civic '99
06-11-06, 17:03
1. odkrecasz srubkę ktora jest od spodu w lusterku / uwazaj zebyś jej nie rozwalił bo jest trudno odkręcić / ale jak bedziesz ja odkrecal to nie wykrecaj do konca tylko tak zebyc mogl wyjac wklad
2. z tylu mechanizmu masz bolec ktory musisz delikatnie wyjąć i nie zgubić / a jest mały /
3. wyciagasz wkład
4. wiadro z ciepola wodą i moczysz w nim wklad kilka minut zeby plastik stal sie elastyczny

jak bedziesz zakladal spowrotem to bedzi ci potrzebna druga osoba /zeby zalozyc ten maly bolec / kombinerkami ciagnbiesz wklad i wbijasz bolec

niestety nie mam fotek ale moze Gruszka lub Paweł / ps2309/ beda mieli

tomi
06-11-06, 17:07
ja bym odkrecil cale lusterko 3 srobki tylko ale potem duzo wygodniejsza robota :wink:

Civic '99
06-11-06, 17:11
ja bym odkrecil cale lusterko 3 srobki tylko ale potem duzo wygodniejsza robota :wink:

tylko ze jak odkercasz lusterko to musisz zdjac boczek zeby kostkę rozpiąć :(

ale tak tez mozna

tomi
06-11-06, 17:19
tylko ze jak odkercasz lusterko to musisz zdjac boczek zeby kostkę rozpiąć

niekoniecznie Krzysiu zdjemowalem lusterko do wymiany wkladu i nie bylo potrzeby zdjemowania boczka, trzeba poprostu miec zgrabne palce lub cieki srubokret

aer
17-09-07, 20:40
Koledzy.
Potrzebuje wyjąć wkład lusterka a nie mogę odkręcić tej śróby znajdującej od spodu lusterka bo jest zniszczona. Wygląda na to że będę musiał ją rozwiecić. I teraz pytanie do Was - czy jest coś za tą śrubą, co mógłbym uszkodzić wiercąc, i jaka jest sama śruba (muszę wiedzieć czym będę mógł ją później zastąpić).

wrazus
21-09-07, 19:13
Koledzy.
Potrzebuje wyjąć wkład lusterka a nie mogę odkręcić tej śróby znajdującej od spodu lusterka bo jest zniszczona. Wygląda na to że będę musiał ją rozwiecić. I teraz pytanie do Was - czy jest coś za tą śrubą, co mógłbym uszkodzić wiercąc, i jaka jest sama śruba (muszę wiedzieć czym będę mógł ją później zastąpić).

Prosta sprawa - wykręć śróbkę z drógiego lusterka, żebyś wiedział co kupić, staraj się
w uszkodzonej śrubie rozwiercić tylko łepek ( metalowa konstrukcja zaczepu który jest podnim pozwoli spokojnie się opuścić przy delikatnej pomocy wąskiego śrubokręta)pozostałość gwintu przy pomocy WD40 i drobnych kleszczy powinieneś spokojnie usunąć po demontażu obudowy lusterka. ;) A i przy zdejmowaniu zaczepu trzymającego wkład lusterka wraz z mechanizmem nim poruszającym ustaw maksymalnie lusterko do góry, tak by mieć przy dolnej krawędzi jak najwiekszą szpare :d

tomdawid
23-09-07, 18:51
WITAM

Nic nie trzeba odręcać i wyjmować....
Ja zrobiłem to w inny sposób... najpierw pozbywasz się starego pękniętego lusterka - mi pomógł w tym zwykły śrubokręt - następnie spróbuj usunąć silokon ze środka który służył do przyklejenia starego lusterka. Jak już masz czyściutko zakładasz nowy wkład i po sprawie :-)

PS. W realizacji ww. czynności może wystąpić problem z założeniem lusterka za ten plastikowy rant który trzyma dookoła szkło. Ja mocowałem się z tym około 30 minut - podważałem śrubokrętem, specjalny plastikowymi zakładkami i nic... jak z jednej strony weszło za cholerę nie chciało wejść po przeciwnej...już byłem tak zdenerwowany że chciałem odpiłować kawałek rantu :) I wtedy wpadlem na genialny pomysł..... potraktowałem lusterko zwykłą suszarką do włosów. Podgrzałem tak z 10 minut, wsadziłem wkład bez problemów i w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku poszedłęm na piwo.
POZDRAWIAM

aer
23-09-07, 19:31
Sam chciałem rozebrać drugie lusterko żeby zobaczyć co tam siedzi ale tam też bez wiercenia się nie obejdzie.
A wkład muszę wyjąć w całości bo zakładam sobie podgrzewanie lusterek.

Dzięki za wskazówki, będę wiercić a jak już lusterka będą ciepłe - pójdę na zimne piwo... :ok:

Lcfr
23-09-07, 19:34
Koledzy.
Potrzebuje wyjąć wkład lusterka a nie mogę odkręcić tej śróby znajdującej od spodu lusterka bo jest zniszczona. Wygląda na to że będę musiał ją rozwiecić. I teraz pytanie do Was - czy jest coś za tą śrubą, co mógłbym uszkodzić wiercąc, i jaka jest sama śruba (muszę wiedzieć czym będę mógł ją później zastąpić).

mozesz ja zastąpic każdą inna
to zwykle sruby....

ale ogrzewanie i wymiane szkla da sie zrobic bez rozkręcania...

Gruszka
23-09-07, 21:10
ale ogrzewanie i wymiane szkla da sie zrobic bez rozkręcania...

Nie wyobrazam sobie zrobienia ogrzewania bez odkrecenia i rozebrania lusterka (chodzi mi o przeciaganie kabli).

Lcfr
23-09-07, 21:34
ale ogrzewanie i wymiane szkla da sie zrobic bez rozkręcania...

Nie wyobrazam sobie zrobienia ogrzewania bez odkrecenia i rozebrania lusterka (chodzi mi o przeciaganie kabli).

nie musisz odkrecac tych srub od dołu tylko zdjaz z adapteremi
daje sie przeciagnac kable jak juz ma sie lusterko w reku :)

Gruszka
23-09-07, 21:45
nie musisz odkrecac tych srub od dołu tylko zdjaz z adapteremi
daje sie przeciagnac kable jak juz ma sie lusterko w reku :)

A probowales tego w lusterku z 5D? Oslona gumowa, w ktorej siedza kable jest tak powyginana, ze stawiam Ci piwko na spocie jak przeciagniesz tam druta ;)

maxx
30-09-07, 15:12
Robiłem grzanie lusterek i tak jak Gruszka mówi nie da się tego zrobić bez rozebrania wszystkiego na części pierwsze

Cairo
01-10-07, 13:54
również uważam, że trzeba być prze magikiem żeby to zrobić bez odkręcenia lusterka,
myśle, że to wszystki robić lepiej z luisterkiem w ręku niż na drzwiach, nawet gdy nie obejdzie się bez ściagania boczka (co też zbyt ttrudne nie jest.)
CIVIC'99 ni cholery nie mam pojęcia o jaki ci bolec chodzi, ja z wszystko robiłem bez kombinowania z bolcami.

aer
01-10-07, 17:02
nie mam pojęcia o jaki ci bolec chodzi

od tyłu mechanizmu jest bolec, po wyjęciu którego mozna oddzielić ramkę szkła lustra od mechanizmu,

jestem juz po montażu i tak jak piszą gruszka i maxx nie da się tego zrobić bez rozebrania wszystkiego na części pierwsze, ale efekt wart zachodu...

najważniejsze, że udało mi się przeciągnąć przewody przez kostke w dzwiach i tą gumową osłonę, w której jest reszta kabli,

slawek03
28-10-07, 17:42
CIVIC'99 ni cholery nie mam pojęcia o jaki ci bolec chodzi, ja z wszystko robiłem bez kombinowania z bolcami. Są dwa rodzaje mocowania wkładu w obudowie lusterka.
Czasami w jednej Hani są dwa różne (niewiedzieć - czemu?) mocowania - co wszystko wyjaśnia.

Pozdrawiam

Gruszka
28-10-07, 17:56
CIVIC'99 ni cholery nie mam pojęcia o jaki ci bolec chodzi, ja z wszystko robiłem bez kombinowania z bolcami. Są dwa rodzaje mocowania wkładu w obudowie lusterka.
Czasami w jednej Hani są dwa różne (niewiedzieć - czemu?) mocowania - co wszystko wyjaśnia.

Pozdrawiam

W oryginalnych lusterkach (elektrycznie sterowanych) jest jeden rodzaj mocowania. Widocznie lusterko, ktore widziales z innym mocowaniem bylo nieoryginalne (zamiennik).

Pzdr.

czara
05-04-09, 14:26
mam pytanie jak najlepiej oderwać szkło lusterka od mechanizmu w 5D bezy go nie uszkodzić i włożyć je z powrotem? czy wiadro z ciepła woda wystarczy?czy potrzebna będzie opalarka? jeszcze nigdy tego nie rozbierałem a chciał bym zrobić podgrzewanie lusterek (elektrycznych). Próbowaliśmy z kolega na lusterku z 5gen. i efekt byl......a raczej go nie było bo szkło nam pękło ;/

misiek1
05-04-09, 20:32
Wiadro gorącej wody, włożyć wkład na kilka minut i próbować wyciągnąć:) też zakładałem podgrzewanie lusterek i jedno przerobiłem bez problemu ale przy drugim chciałem za szybko zrobić i mi się popsuła;/ tak że trzeba delikatnie:)

tommee25
24-01-10, 11:05
Trochę odgrzewany temat, ale mam problem.

Pękło mi szkło lewego lusterka i muszę wymienić sam wkład, w związku z tym mam pytanie

czy nasze lusterka (szkła) są płaskie, sferyczne czy asferyczne. Na allegro znalazłem u gościa do 5D właśnie takie trzy rodzaje wkładów i mam problem, które wybrać.