PDA

Zobacz pełną wersję : filtr paliwa / wymiana.. miedziane uszczelki?



jacivic
06-11-06, 13:21
witam
aby wymienic filtr paliwa w mojej hani potrzebne są jakies miedziane specjalne uszczelki????

mechanik jeden powiedzial mi ze musze to wymienic w serwisie, gdyz wlasnie potrzebne te elementy,....

moje pytanie: czy moge sam wymienic ten filtr ? czy potrzebuje cos oprcz filtra(a jesli tak to co takiegoi gdzie to dostac) ?

prosze o info

Dealer
06-11-06, 14:08
tzn przy zakupie filtru dostaniesz te uszczelki, ja wlasnie zmienilem i bez wymiany uszczelek i jest dobrze! A filtr to teraz co 10 tys. bede wymienial bo to co z niego wyplynelo to poprostu mnie przerazilo.

jacivic
06-11-06, 14:21
hmmm nie dostalem razem z filtrem zadnych uszczelek...
to chyba wymienie tak jak Ty , bez uszczelek

[ Dodano: Pon 06 Lis, 2006 ]
aha, sam go wymieniles? duzo roboty ?

Virus1982
06-11-06, 14:36
Ja wymieniałem tydzień temu filtr paliwa w d15b7 i przy zakupie filtra w sklepie dostałem w komplecie dwie miedziane podkładki. Nie wiem czy to trzeba wymieniać, ale skoro miałem to wsadziłem te nowe. Wymiana filtra w moim silniku to 15 minut, z dobrym kluczem bo ciężko dojść do jednej śruby.

BartGT
06-11-06, 16:16
Jak wymienialem ten filterek to dostalem nowe miedziane uszczelki ktore po zlozeniu okazaly sie strasznym szajsem bo paliwko lecialo, wogole nie trzymaly :? Po rozlozeniu jeszcze raz zalozylem stare uszczelki i jest cisza i spokój :D :D :D

Spokojnie zlozysz na starych i powinno grac

jacivic
06-11-06, 16:17
olrajt wielkie dzieki za pomoc

Fireshow
06-11-06, 16:19
miedzaine uszczelki nagrzewa sie palnikiem one robią się jasniejsze i bardzo miekkie.Potem wkładamy je na mijsce dokręcamy i się dopasowują.

jacivic
06-11-06, 16:24
ale ze starymi juz nie trzeba tego robic?

Fireshow
06-11-06, 16:34
Jak są dopasowane to raczej nie, ale jak nie masz nowych a w razie gdyby stare Ci ciekły to można to zrobić.

smoku123
11-11-06, 11:50
mam pytanie chcialem wymienic filtr paliwa do hondy civic 1.3 16v ale gosciu w serwisie powiedzial ze nie ma filtru do modelu d13b2 czy to mozliwe czy filtr z 1.4 bedzie pasowal,czy ktos wymienial w 1.3?

fryzjereczek
11-11-06, 14:59
smoku123 dobre pytanie sam szukałem ale tez nei znalazłem filtra paliwa.gdzie moze byc???????????????

Furious
11-11-06, 21:21
mam pytanie chcialem wymienic filtr paliwa do hondy civic 1.3 16v ale gosciu w serwisie powiedzial ze nie ma filtru do modelu d13b2 czy to mozliwe czy filtr z 1.4 bedzie pasowal,czy ktos wymienial w 1.3?
filtr w 1.3 znajduje sie bezposrednio przy baku paliwa



smoku123 dobre pytanie sam szukałem ale tez nei znalazłem filtra paliwa.gdzie moze byc
zle szukales, w B16A2 jest pod maską, w centaralnej czesci, przykrecony do sciany grodziowej



???????????????
wiecej tych znaczkow nie dało rady??????????????????????????????

kazekinkabyna
11-11-06, 23:18
a jaki filtr polecacie bo czeka mnie wymiana, a jestem swierzym kierowcą

BartGT
12-11-06, 04:38
kup jaki kolwiek ... korean tez moze byc .. :P

marcin EZG
12-11-06, 07:49
a D13B2 ma tez drugi filtr paliwa kolo silnika przymocowany do przegrody???? jak tak to czy czesto trzeba go wymieniac?

Furious
12-11-06, 16:15
a D13B2 ma tez drugi filtr paliwa kolo silnika przymocowany do przegrody???? jak tak to czy czesto trzeba go wymieniac?
ma tylko jeden filtr :roll:

marcin EZG
13-11-06, 17:21
podziekowac :)

sti555
13-06-07, 00:22
a w 1.5 16v z 92r gdzie mmoze byc filtr , kolo baku moze i jaki jest orientacyjny czas i koszt wymiany??
Z gory wielkie dzieki.

-=MARIO=-
13-06-07, 20:27
a w 1.5 16v z 92r gdzie mmoze byc filtr , kolo baku moze i jaki jest orientacyjny czas i koszt wymiany??
Z gory wielkie dzieki.

moze pod maska :bicie:

a jak nie to poszukaj w kabinie :d

dudix83
13-06-07, 22:57
miedzaine uszczelki nagrzewa sie palnikiem one robią się jasniejsze i bardzo miekkie.Potem wkładamy je na mijsce dokręcamy i się dopasowują.

twoj nick mowi za wszystko :aloha: - podgrzac palnikiem miedziane uszczelki i zamontowac je pozniej jakos na filtrze na rurkach, w ktorych moga byc resztki benzyny, opary ? Balbym sie osobiscie.

Tylko nie pisz ze jak wystygna to je zakladac bo wtedy nie ma sensu ich wogole podgrzewac...musialyby byc czerwone, a przynajmniej porzadnie rozgrzane zeby jak je sie scisnie to sie "uloza"

bobibagno
14-06-07, 20:57
miedzaine uszczelki nagrzewa sie palnikiem one robią się jasniejsze i bardzo miekkie.Potem wkładamy je na mijsce dokręcamy i się dopasowują.

twoj nick mowi za wszystko :aloha: - podgrzac palnikiem miedziane uszczelki i zamontowac je pozniej jakos na filtrze na rurkach, w ktorych moga byc resztki benzyny, opary ? Balbym sie osobiscie.

Tylko nie pisz ze jak wystygna to je zakladac bo wtedy nie ma sensu ich wogole podgrzewac...musialyby byc czerwone, a przynajmniej porzadnie rozgrzane zeby jak je sie scisnie to sie "uloza"

hahahahaha!!
No pewnie ze musza wystygnac!! Miedz ma taka szczegolna wlasciwosc ze podgrzana do czerwonego zaru (palnik gazowy) "odhartowuje" sie i robi sie mieka i plastyczna. Te podkladki ktore kupujemy sa hartowane i dlatego sa takie twarde w porownaniu z tymi rozgrzanymi do czerwonosci. :agent:

Kolega z "ogniowymi" zapedami ma calkowita racje :afro:

dudix83
14-06-07, 22:58
No pewnie ze musza wystygnac!!

Tylko ze jak wystygna to sie nie zahartuja znowu, nie zrobia sie twarde spowrotem ?
Wiec gdzie tutaj jest sens ??


Miedz ma taka szczegolna wlasciwosc ze podgrzana do czerwonego zaru (palnik gazowy) "odhartowuje"

tylko miedz ? wydaje mi sie ze prawie kazdy metal.....

U siebie wymienialem sam filtra paliwa i zakladalem nowe podkladki i nic nie cieklo - moze mam po prostu takiego hama w rece :d ze ulozyly sie pod wplywem sily dokrecenia.

bobibagno
15-06-07, 10:03
Hartowanie metalu polega na szybki ochlodzeniu rozgrzanego metalu np w wodzie lub oleju wtedy to nastepuje hartowanie i utwardzenie metalu badz stopu ( szybkie ochlodzenie powoduje uzyskanie innej struktury krystalicznej metalu ) a przez powolne ogrzanie to nie nastepuje takze sens tego zabiego jest jak najbardziej usprawiedliwiony :agent:

A co do tego ze prawie kazdy metal to nie jestem pewien, bardzo mozliwe :/

Prezesunio
06-09-07, 17:37
UP

a gdzie jest filtr paliwa w D15B7 EJ2 ??

Malik
06-09-07, 19:00
Hartowanie metalu polega na szybki ochlodzeniu rozgrzanego metalu np w wodzie lub oleju wtedy to nastepuje hartowanie i utwardzenie metalu badz stopu ( szybkie ochlodzenie powoduje uzyskanie innej struktury krystalicznej metalu )

kolega dobrze pisze

No pewnie ze musza wystygnac!! Miedz ma taka szczegolna wlasciwosc ze podgrzana do czerwonego zaru (palnik gazowy) "odhartowuje"

a to jest odpuszczanie - ziarna stopu rekrystalizują sie ( w tym przypadku staja sie wieksze ) metal robi sie wtedy mięki i elastyczny. Jeśli ktos z "kolegów humanistów" nie wierzy polecam lekture Materiałoznawstwa lub Inżynierii Materiałowej

MacK
06-09-07, 22:59
a gdzie jest filtr paliwa w D15B7 EJ2 ??
na prawo od akumulatora

Prezesunio
08-09-07, 22:16
Dzieki

DavePL
09-09-07, 12:11
Ja sie dolacze zeby nie zakladac nowego tematu

Czy to ze auto szarpie przy gwaltownym wcisnieciu gazu moze byc przyczyna filtra paliwa??
Na zimnym to juz nie mowie... masakra

skolopendra
09-09-07, 12:25
Na zimnym to juz nie mowie... masakra

może lecz nie sadze

prędzej siada sonda. i stary kat

wunat
09-09-07, 15:50
na zimnym Ziomie sonda nie wariuje.