Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : ABS sie włącza przy delikatnym hamowaniu



jacivic
06-11-06, 13:04
witam
bardzo prosze o opinie co tomoze byc....
od jakis 2 tygodni zauwazylem u mojej hani dziwny objaw a mianowicie:
jak hamuje , a w zasadzie jak juz prawie stoje to czuje delikatne wibrowanie pod pedalem hamulca. to zapewne ABS ale czemu sie zalącza ? napewno nie jest to spowodowane sliska nawierzchnia, bo sprawdzilem...i nie za kazdym hamowaniem sie to wlącza... choc coraz czesciej...

na poczatku tak sie dzialo jak hamowalem na skreconych kolach w prawo... a teraz na prostej tez czuc abs...

co to moze byc Waszym zdaniem?

slonce
06-11-06, 13:08
hEH MAM to samo ale zupelnie nie wiem co to moze byc a mam taka sama hanie ale ja to zauwazylem jak zalozylem zimowki i na nich mam takie wibrache

jacivic
06-11-06, 13:18
podejrzewam zuzyte tarcze lub klocki...ale czekam na opinie guru ;)

Grzechu84
06-11-06, 14:39
U mnie bardzo podobny objaw tylko może nie czuję bić na pedale ale regularne delikatniutkie szarpnięcia podczas hamowania. Kolega powiedział, że to być może klocki (tarcze mam wporząsiu). Być może i u Was o to chodzi koledzy z D15Z6 :)

jacivic
06-11-06, 14:48
u mnie pewnie chodzi o tarcze i klocki :(\
dobra czas zaczac szukac dobrej znizki hehe

pozdr dla ulicznych zjadaczy - vtec :twisted:

mclimak
06-11-06, 21:08
u mnie jest taki sam objaw ale wiem ze tarcze mam ok i klocki tez... U mnie jet to spowodowane walnietym czujnikiem ABSu, czesto sie wlacza kontrolka, samodiagnostyka potwierdza usterke. Proponuje byscierownierz zrobili samodiagnostyke, a moze to tez czujnik... Od razu pytanko, czy czyjnik ABSu do 6 generacji moze byc z obojetnie jakiego nadwozia ale z 6 gena? A co z czujnkiem w 5 gen? byly? Jak tak to czy tez moge taki u siebie podmienic czy nie bardzo?

jacivic
07-11-06, 13:35
mclimak wielka prośba, napisz jak to sprawdzić i ew. jak wymienić
u mnie kontrolka się nie pali...

mclimak
07-11-06, 15:32
no sprawdisz przez samodiagnostyke, opisalem to tutaj http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=17467&highlight=samodiagnostyka jak chodzi o wymiane to jeszcze nie robilem, i pewnie podjade do warsztatu by na 100% mi powiedzieli ze to czujnik, i wtedy bede szukal jakies na podmianke... w ASO cena 930 zl :)

gre
07-11-06, 23:19
ja miałem takie objawy jak miałem brudne czujniki abs-u , Ale to w Nissanie

Wombat
08-11-06, 01:16
na 99% idiotyczne wskazania z czujników ABS przy kołach. Tylko jak nie jest to jeszcze na tym etapie że wywala kontrolke ABS na desce to pomiary miernikiem moga wykazac że czujniki sa sprawne. Byc może blisko wartości granicznych z oporem ale sprawne.

red_zary
08-11-06, 02:22
mam to samo (D14Z2)EJ9 :?

jacivic
08-11-06, 11:21
Wombat to co w takiej sytuacji? czekac az zacznie sie palic?
czyli zuzyte teracze lub klocki odpadaja?

qba1983
08-11-06, 21:48
a moze wystarczy przeczyscic te czujniki i te rowki na tym pierscieniu.
ja mialem podobne przygody.
jak spojzalem na te pierscienie to byly cale w smarze opryskane, wszystko za sprawa peknietej manzety :D
po wyczyszczeniu hamowal bez problemu

jacivic
15-11-06, 13:27
sprawa sie nasila ... teraz zaczynam slyszec jak burczy ten abs przy delikatnym hamowaniu... :cry:
nie mam gdzie i jak tego sprawdzic (zimno i brak wiedzy)... chyba bede musial becelowac w warsztacie jakims :(

chyba ze ktos z wawy pomoze mi to sprawdzic (za flaszke :roll: )

mclimak
15-11-06, 14:34
jak chcesz czekac to ja mam wizyte u mechaniora uzgodniona na 28 listopada i bedzie mi szukal przyczyny co z tym ABSem to dam info co i jak wyszlo w koncu...

jacivic
15-11-06, 15:21
o super, bo pewnie mamy to samo...
to czekam na info!

mclimak
28-11-06, 10:53
ok to bylem dzis u mechaniora i tak:
najpierw dostal sie do czujnika abs ktory znajduje sie pod tylna kanapa, podniosl ja i wpil sie z miernikiem w kostke od czujnika absu. W ten sposob sprawdzil czy czujnk dziala czy nie. Wyszlo ze jest z nim wszystko ok, poruszla ta wtyczka, odlaczyl wlaczyl itd :) Nastpnie sprawdzil czy na kole zebatym od absu nie ma brudu, jak to jest pokazane na stronie Wombata, czujniczek byl czysciutki ale na wszelki wielki popsikal kolo zebate bodajze wd40. Potem wykasowal bledy absu, jazda probna, sprawdzenie dzialania absu i pozniej sprawdzilismy czy nie wywala bledow - wszystko ok. Dlatego u mnie albo cos bylo z wtyczka od czujnika (styki) i odlaczenie i podlaczenie cos dalo albo to psikniecie na kolo zebate. Problem znikl, zobaczymy czy w najblizszym czasie nic sie nie bedzie dzialo. Mysle ze wszystkie czynnoscio spokojnie mozna sprobowac samemu zrobic i oszczedzic sobie czas :)

jacivic
29-11-06, 17:33
wielka dziekowka za opis :D
sprawdze zatem co umnie jest \