PDA

Zobacz pełną wersję : Hania is dead :( - clutch ?



Cywa
06-11-06, 02:25
Witam.. pisalem juz o swoim problemie kiedys ale moze wszystko zaczne od poczatku...

W mojej hani ciezko wchodzily biegi (bardzo ciezko), ogolnie im wyzsze miala obroty tym nastepny bieg ciezej bylo wrzucic, redukowac sie nie dalo, trzeba bylo zbic predkosc na tyle aby po zdredukowaniu obroty byly w granicy ~ 2-3 tys. Podczas ruszania wydobywal sie smieszny dzwiek cos w stylu jakbyscie wrzucili kilka srubek to metalowego kola i zaczeli je turlac po ziemi - dzwiek ten dochodzil z okolic sprzegla (skrzyni?) Ogolnie biegi zle chodzily jedynie podczas jazdy, na postoju i podczas gdy silnik byl wylaczony wszystko bylo idealnie. Jezdzilem do roznych mechanikow i pytalem wielu ludzi co to moze byc ale nikt nie potrafil odpowiedziec na to pytanie w 100% (trzeba bylo wyjac sprzeglo, skrzynie) powstalo kilka teori:
-padniete lozysko sprzegla
-skrzynia (biegi BARDZO zadko chrobotały przy zmianie, jezeli juz sie zdarzylo to jedynie bieg 3 i 4 ale powtarza - RZADKO)
-padniety docisk sprzegla

No i dzis stala sie tragiczna rzecz :( wracajac z lotniska (odrazu mowie nie katowalem samochodu - sprzegla, nie wszedl na wyzsze obroty niz 4,5 tys - wiadomo jest slisko wiec reczny i troche gazu wystarczylo) zatrzymalem sie w miescie za kumplem na swiatlach wrzucilem na luz po czym po paru chwilach na jedynke z mysla ze zaraz ruszamy, samochod w pewnym momencie lekko szarpnal i zgasl (sprzeglo mialem wcisniete) w tym momencie poczulem takie jakby "uderzenie" pod pedalem sprzegla, zdziwilem sie sytuacja ale uruchomilem silnik i pojechalem dalej, chwile pozniej nastepne czerwone swiatlo i ta sama sytuacja, jedynka szarpniecie uderzenie w pedal sprzegla i zgasl... z tym ze juz po tym zgasnieciu sprzeglo zrobilo sie BAAAARDZOOO miekkie i po ponownym uruchomieniu silnika nie moglem wrzucic juz zadnego biegu... Gdy silnik jest wylaczony wszystkie wchodza normalnie (mialem jeszcze cieply olej w skrzyni wiec wchodzily bez sprzegla). Podczas calego zdarzenia nic nie chrobotalo ze skrzyni itd.

I tu pojawia sie moje pytanie: czy mozliwe jest aby padnieta byla takze skrzynia?? Bo sprzeglo to napewno ale takze chcialbym zapytac was co ze sprzegla moglo pasc w tej sytuacji? doscisk? tarcza?

Pozdrawiam i dbajcie o swoje hanie :)

Furious
06-11-06, 08:36
jakie to ma znaczenie co padlo ze sprzegla, wymiania sie odrazu caly komplet czyli tarcza, docisk i lozysko

agent_lol
06-11-06, 09:49
mi to wygląda an padnietą skrzynie

GrzechuLSi
06-11-06, 10:15
wymien caly komplet sprzegla tak ci kazdy dobry mechanior napewno poradzi

[ Dodano: Pon 06 Lis, 2006 ]
wymien caly komplet sprzegla tak ci napewno kazdy dobry mechanior poradzi

boomer
06-11-06, 10:17
Sprzeglo, nie dosc ze padl docisk (dlatego nie mogles wrzucac biegow) to pewnie jeszcze nastapil porzadny uslizg. Tylko dla mnie skonczonym kretynizmem jest jezdzic tak dalej a zahaczac o mechanikow ktorzy maja chyba czytac usterki z oczodolow. Trzeba bylo wymieniac sprzeglo od razu a nie szlajac sie po mechanikach ktorzy maja gdybac bo liczysz ze kos ma chyba rentgen w oczach, co padlo nie ma roznicy bo i tak kumpujesz komplet czyli wymieniasz calosc. Sam zes sobie winien. I miej nadzieje ze nie poszlo nic w skrzyni choc na 90% obstawiam samo sprzeglo to nie wiadomo czy nie poszlo cos jeszcze. W przeciwiestwie do ciebie my dbamy o nasze hanie :p Zacznij od sprzegla.

maciek
06-11-06, 10:34
Zgodnie z przedmówcami...
Wymień całe sprzegło.
TEz myslalem ze mi skrzynia padla w d15b2 - wypadla jedna sprezynka z docisku i narobila balaganu.

W B16A tez juz mi padlo sprzeglo :D tutaj podobna sytuacja tylko nie bylo az tak tragicznie.
Kompletne sprzeglo mozesz kupic za 370-400 PLN

Wymien i juz nie mysl o tym :)

PaMa
06-11-06, 12:17
Witam,

to i ja sie przylacze do dyskusji, a raczej zapytam.
Moja Hania jest u mnie od m-ca i drazni mnie sprzeglo.Chodzi o to, ze zaczyna ono łapać niedlugo po oderwaniu od podlogi. Dodam, ze wysprzegla calkowicie, ale np wsteczny czasem trudno wchodzi no i redukcja na 1 przy wjezdzie w brame tez wymaga wyslku.

Z tego co wiem, to sprzeglo posiada samokompensacje zuzycia no i o regulacjichyba moge zapomniec. Czy to oznacza juz wymiane sprzegla, czy jak? Mozecie podsunac jakies pomysly, bo mi juz brak..

pozdrawiam :wink:

boomer
06-11-06, 12:19
ale np wsteczny czasem trudno wchodzi no i redukcja na 1 przy wjezdzie w brame tez wymaga wyslku.
to normalne w cifach, zapraszam do archiwum
czy sprzeglo lapie dobrze? nie slizga sie? jak nie to co chcesz wymieniac?

PaMa
06-11-06, 12:23
Hej,

nie bardzo rozumiem stwierdzenie "nie slizga sie" - jesli chodzi o to czy auto zaczyna szarpac, ruszac przy wcisnietym sprzegle na biegu - to nic takiego sie nie dzieje,

PS Dodam, ze przy zmianie z 1. na 2. czasem odczuwam lekkie zgrzytniecie pod reka -zle wysprzegla czy jak..;/

pozdraiwam

michu_gno
06-11-06, 12:32
to nie tragedia, bo mialem taki przypadek w innym aucie z tym ze sprzeglo tak sie rozlecialo, ze jeszcze taka metalowo czesc z tarczy, nie wiem czy uderzyla, czy sie wbila, w kazdym badz razie zrobila dziure w skrzyni biegow (alumiium, mieki material). Nie dosc ze sprzeglo do wymiany kompletne to nie bylo wiadomo czy skrzynia tez nie pojdzie pod wymianke. Okazalo sie na szczescie ze skrzynie dalo rade zaspawac, jest poki co ok, ale sprzeglo bylo dokladnie rok temu wymieniane w aso.

boomer
06-11-06, 12:56
Slizganie sprzegla polega na tym ze dodajac gazu wkrecaja sie obroty ale samochod nie przyspiesza czyli slizga sie sprzeglo :)

PaMa
06-11-06, 12:58
Heja,

a na to nie zwracalem uwagi nigdy - generalnie dodaje gazu->przyspiesza, po za tym, moze sprobowac zaciagnac reczny i takie tam..?? Zobaczyc czy gasnie czy nie..;-)

Dealer
06-11-06, 13:04
W mojej hani ciezko wchodzily biegi (bardzo ciezko), ogolnie im wyzsze miala obroty tym nastepny bieg ciezej bylo wrzucic, redukowac sie nie dalo, trzeba bylo zbic predkosc na tyle aby po zdredukowaniu obroty byly w granicy ~ 2-3 tys. :

Ja mam aktualnie tak samo, juz kupilem kompletne sprzeglo i w srode wyminie mam nadzieje ze klopot sie skonczy!

PaMa
06-11-06, 13:05
Elo,

no to daj znac jak poszla naprawa.

boomer
06-11-06, 13:15
ale chcesz testowac reczny czy sprzeglo? Sprzeglo to mozna probowac ruszac z wyzszych biegow ewentualnie patrzec czy nie ma uslizgu w czasie jazdy

PaMa
06-11-06, 13:18
Hej,

no jasne ze sprzeglo (zaciagam reczny ->wrzucam bieg->puszczam spreglo -> gasnie silnik albo nie..:D ) :razz:

boomer
06-11-06, 13:30
Ale co ma dac ta metoda? Bo ona ci pokaze ci czy masz sprawny reczny a nie sprzeglo. Sprzeglo zeby sprawdzic to albo sprawdzenie czy slizga sie na wyzszych biegach choc moze i na 1 czy 2 albo proba ruszenia z wyzszego biegu

PaMa
06-11-06, 13:36
Tak jest ;-)

po pracy zobace jak rusza z np 3 lub 4;-)

Cywa
06-11-06, 14:57
Dealer gdzie kupiles sprzeglo i za ile ?? Moze ktos cos polecic ?

Ja patrzylem na stronie intercarsu to valeo chodzi po 650zl... :|

Napisz takze jak poszla naprawa czy dalo poprawe.

Dealer
06-11-06, 18:39
do czwartku bedzie wymienione, ja kupilem kit exedy z kolem, po nie zlej cenie! :D

Cywa
06-11-06, 22:48
Jeszcze cos.. jak okaze sie ze zepsuty jest tylko wysprzeglik albo lozysko to co radzicie, wymienic kompletne sprzeglo czy tylko zuzyte czesci ??

boomer
06-11-06, 23:52
Cale sprzeglo bym wymienial

PaMa
07-11-06, 09:00
Witam zionkow,

problem kolejny o ktrrym nie wspomnialem piszac o sprzegle /temat kiedys byl poruszony,ale bez konkretnego odzewu/. Chodzi o to, ze moje sprzegielko pracuje na dlugosci ok. 3-4 cm skoku pedala!! Czy to normalne...??Trzeba bardzo powoli i wyczuciem je puszczac, bo inaczej to lipa... .
Moze ktos mial podobny problem i sobie z nim poradzil? :roll: Kazde sugestie mile widziane.

Dealer
08-11-06, 00:36
a wiec tak dzis zostalo rozebrane juz autko i jutro bedzie wiadomo co i jak! U mnie sprzeglo tez dzialalo w malym zakresie a na dodatek na samym koncu bralo!

Cywa
08-11-06, 01:07
U mnie bralo najpierw przy samej podlodze w zakresie 2-3cm ale dalo sie przyzywczaic a chwile przed padnieciem bralo mocno przy gorze ale jeszcze tragicznie nie bylo. Pisz dealer co bylo u Ciebie i czy biegi normalnie juz chodza bo ja swoja jutro chyba bede reanimowal albo pojutrze.

P.S
Ile placisz za robocizne ?

boomer
08-11-06, 10:08
Chyba normalne ze na poczatku bierze ladnie zaraz przy podlodze a zuzyte lapie na koncu i slabo

PaMa
08-11-06, 10:09
no a co z tym krotkim skokiem sprzegla..??3-4 cm..??

Dealer
08-11-06, 14:16
tzn ja place pewnie dosyc promocyjnie, bo u znajomego rbie, robi przy okazji pare innych zeczy , wiec cena bedzie inna niz wszedzie! Mam nadzieje ze dzis juz odbiore , odrazu napisze jakie wrazenia!

dimo
08-11-06, 18:33
dolacze do dyskusji chociaz tu nie chodzi o mojego Cifa tylko o Accorda 2000 2.0 td mojego starszego :) a mianowicie mamy taki problem w tym accordzie, ze przy ruszaniu tak jakby sprzeglo sie slizgalo i jakos tak chrobocze ze 2 sekundy :sad:po czym normalnie rusza :cry: tak ze 2 tygi sie dzieje... najczesciej rano gdy jest wilgotno.. zaznaczam ze tylko na 1 biegu tak sie dzieje... co to moze byc?? wiem, na odleglosc nie ocenicie, ale warto zapytac :) dzieki
pozdrawiam
Dimo

Cywa
08-11-06, 18:36
dimo: mialem to samo;p z tym ze u mnie jeszcze gorzej biegi wchodzily i w glownym poscie mozesz przeczytac jak to sie skonczylo;p

Oddalem wlasnie hanie na warsztat dostala ponoc najlepszych lekarzy w miescie :) W piatek lub sobote powiem co i jak :)

dimo
08-11-06, 18:43
no a u nas normalnie (lekko) biegi wchodza... kurcze dziwne... mechanik u jakiego bylismy powiedzial ze to nie moze byc sprzeglo padniete tylko cos tam niby z hydraulika :sad: ja to jestem laikiem i nic z tego nie kumam..
no napisz czy Twoja Hania odzyla po zabiegu...
3mam kciuki..
pzdr

Cywa
09-11-06, 21:33
No i wszystko przeszlo :) Mialem totalnie zwalony wycisk + wypadly sprezyny :) Teraz to wogoleee inna jazda samochodem jak biegi normalnie dzialaja :D V-TEC power ! :D Jest poprostu idealnie tylko sprzeglo bierze mi strasznie pod gora ale to temu ze typ przestawial jakos pedal sprzegla bo mial duzy luz dodatkowo powiedzial ze sprzeglo sie powinno troche ulozyc i wtedy "branie" na pedale powinno zejsc troche nizej.

Pozdro ;]

p.s
aha sprzeglo kosztowalo 500zl

Dealer
10-11-06, 00:59
u mnie tez juz po klopocie, tarcza sprzegla sie skonczyla (jechala juz po nitach) i pekla! JEst super sprzeglo chodzi lekko bierze u dolu, ile za wymiane placiles ?? JA 260zl! pozdro!

[ Dodano: Czw 09 Lis, 2006 11:59 pm ]
z wymiana plynu! :D

Cywa
10-11-06, 02:52
200zl w tym zrobili mi brzeczaca blache w okolicach tlumika srodkowego (zdjeli i nalozyli na jakies takie smieszne "pierscienie") + plyn do sprzegla + koles obejrzal dokladnie samochodzik i powiedzial co i jak :) - ponoc najlepsi mechanicy w bialym i powiem szczerze ze naprawde czuc profesjonalizm... juz wiem gdzie jezdzic do warsztatu :)

Pozdro ;]

distant
10-01-07, 20:35
a u mnie problem jest troche inny... niby bierze na dole, przy ruszaniu nie czuć szarpania, nie ślizga sie, chodzi lekko i cicho (nie licząc wkurzającego skrzypienia przy wciskaniu ale juz znalazlem odpowiedni topic :piwo: ). Pozostaje tylko jedna rzecz, która mnie bardzo martwi... na jałowym biegu przy włączonym silniku slychac cos w rodzaju obcierania/terkotu, który cakowicie cichnie po wcisnieciu sprzęgła. jest to na tyle wyrazne, ze slychac to nawet przy zamknietych drzwiach i oknach. hania ma 152 tysiace przebiegu.

marf
10-01-07, 22:35
Łożysko??

distant
10-01-07, 23:08
dzisiaj zauwazylem ze dzwięk zmienia sie, tzn czasami slychac głosniej, czasami ciszej. robić cos z tym czy jezdzic dalej, bo przeciez działa bez zarzutu...

szpulek
11-01-07, 14:55
wiaze sie to ze zrzuceniem skrzyni, a wtedy to juz cale sprzeglo zmien.. pzdr

distant
11-01-07, 22:29
czyli jezdzic do kiedy sie da, a potem wymienić całe kompletne sprzęgło? mam nadzieje ze nie nastąpi szybko ten moment... :(

szpulek
12-01-07, 09:41
mnie by to na tyle denerwowalo, ze bym to zrucil i za jednym zamachem wszystko zrobil.. pzdr