PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ABS



Darios
05-11-06, 00:53
Mam problem z ABS. Lampka czasem zapala się zwłąszcza na większych prędkościach, czasem gaśnie po wyłączeniu i załączeniu zapłonu. Nie ma jednak żadnej reguły. Czy ktoś wie co to może być. Dodam że wyczyściłem wszystkie czujniki i nic nie pomogło. Z góry dzieki za pomoc.
Pozdrawiam

AndMal100
05-11-06, 12:26
Zrobiłeś samodiagnostykę?
AM

skubiszek
06-11-06, 20:10
może wsadź inny bezpiecznik? może coś tam nie łączy w puszcze?? a najlepiej właśnie zrób samodiagnostyke

xms
09-11-06, 08:15
Podczepie się pod temat. Czy przy zapłonie powinna się świecić lampka ABS-u? u mnie jak już pisałem bardzo często załącza się pompa (co 20sec) ale ABS działał normalnie. Wczoraj miałem bardzo gwałtowne hamowanie i ABS się nie załączył a lampka się nie świeciła. Hamowanie było gwałtowne ale krótkie może dlatego na chwile zablokowało koła i ABS się nie załączył. Pomóżcie

tomi
09-11-06, 11:49
w jakim masz stanie akumulator? ładowanie jest ok ? wystarczy małe wachniecie pradu i juz abs sie rozlacza

xms
09-11-06, 13:35
nówka na gwarancji

Darios
23-11-06, 15:32
Już zrobiłem, padł czujnik w tylnym kole. Wyszło na diagnostyce w Hondzie. Cena nowego to 850 zł ?:)? Już kupiłem używany za 150 :)

zbikman
12-08-07, 17:19
Ja mam taki problem. Mialem zjechane juz klocki z przodu i zaczela swiecic mi sie kontrolka ABS. Pojechalem do mechanika zmienic klocki. Wymienil i wszystko bylo ok. Ale na nastepny dzien Kontrolka ABS znowu zaczela sie swiecic choc klocki sa nowe.
RAz swieci raz nie swieci. Nie ma reguly. ABS chodzi.

Szukalem na forum i Mysle ze padl mi czujnik ale nie jestem pewien. Nie wiem jak to sprawdzic. Jak mozna sprawdzic samemu czy to wlasnie to jest przyczyna?

W ktorym miejscu sa te czujniki? (dajcie jakis dokladny opisy co i gdzie)
a moze sa zabrudzone? Denerwujaca sprawa.:/

zed
18-08-07, 23:12
Zrob samodiagnostyke i jak beda bledy to skorzystaj z tego
http://www.bba-reman.com/content.aspx?content=honda_civic_and_accord_abs_ec u_fault_code_identification

Pozdro

skolopendra
19-08-07, 12:37
a moze sa zabrudzone? Denerwujaca sprawa.

lub co bardziej prawdopodobne może któryś nie łączyć
pasuje sie dostać do złączek elektrycznych i je przeczyścić


W ktorym miejscu sa te czujniki? (dajcie jakis dokladny opisy co i gdzie)

było opisane wraz z fotkami
:szukaj:

zbikman
30-08-07, 14:31
Witam. Probowałem zrobić samodiagnostyke i tak: Po zwarciu zlacza serwisowego Check Engine swieci sie ciagle (wiec chyba dobrze) a ABS wogole sie nie swieci. Probowalem robic reset ABS-u wg schematu ponizej
http://zbikman.yoyo.pl/kasowanieal8.jpg

Ale kontrolka zapala mi sie tylko na 2 sekundy po przekreceniu kluczyka i gasnie a pozniej wogole sie nie chce zapalic (postepuje wg powyzszego schematu)..
Wiec jest nadal tak jak pisalem ze ABS swieci mi kiedy chce (nie ma reguly) ale najwazniejsze ze dziala.. Wiec chyba cos z czujnikami jest nie tak.. Pozdrawiam

Darios
30-08-07, 21:16
Zmierz wszystkie czujniki na złączach miernikiem. Mają mieć od 750 do 1000 ohm, większe wartości wskazują na uszkodzenie czujnika. Złącza znajdziesz: przód pod maską dojdziesz po kablach, tył podwozie mniej więcej na wysokości tylnej kanapy. Daj znać jakie rezultaty.
Pozdrówka