PDA

Zobacz pełną wersję : Coś ja dusi;/ D13B2



Mess
04-11-06, 15:32
Witam chłopaki... Mam problem... sluchajcie jak w temacie mam honde 1994r d13b2.. i jest tak..Czasem samochod smiga zaje.... i nic mu nie jest a czasem przy naprzyklad 30km/h na 3 biegu jak dodam gazu to sie dusi ale nie tak jakby zaduzo paliwa tylko tak jakby nie dochodzilo albo tracil iskre... Nie wiem mam tak czasem Tylko ale coraz czesciej to sie zdarza... Tankuje na roznych stacjjach i tak samo... Co moze byc powodem takich objawow... i To nie tylko na 3 biegu ale takze 1.2.3.4...

wojtus1199
04-11-06, 15:46
ja mam odwrotnie;/ na niskich obrotach śmiga ładnie wg mnie:D( to mój pierwszy civic) tak do 3500 gdzies(wtedy gdy pedał gazu chodzi lekko- to chyba 1 przepustnica cyz cos) ale jak juz wciskam go mocniej(wiekszy opór) to powinien iśc chyba lepiej na wyzszych obrotach a przyspiesza gorzej niz na nizszych;/ cemu tak:(

Mess
04-11-06, 16:25
nie wiem dlaczego tak moze byc. W sumie on od 3500 tys powinien dopiero życ:D i napewno powinien sie lepiej zbierac...

ALE KTO ZNA ODP NA MOJE PYT!!??

K@p3K
04-11-06, 16:51
jak jedziesz 30km\h na 3 to sie nein dziw ze ci muli bo to jest zamulajace...to tak jakbys probowal ziegac z gorki ze zwiazanymi sznourówkami..:]

Mess
04-11-06, 17:31
Co ty mowisz... nigdy mi sie tak nie dzialo. Ten silnij byl elastyczny i cos sie posrało;/

coala_16
04-11-06, 17:38
U mnie było podobnie w d13b2, tak jak pisze K@p3K możliwe że sam zamulasz autko i temu się tak dzieje - na początku też tak u mnie było ale jak już kręce go wyżej (przy jakiś 45km/h dopiero daję 3bieg to już nigdy u mnie takie zjawisko nie miało miejsca.
Ten silniczek lubi się kręcić a czy jest bardzo elastyczny? wg mnie nie (mam podzielone zdanie) i wymaga większego kręcenia.

Może to bc również wina zapchanego kata, u mnie po wymianie na nowy autko odżyło i to konkretnie :grin:

Pozdrawiam,

Furious
04-11-06, 17:43
30km/h na 3 biegu to jakies 1500obr/min :D
Powodzenia zycze za taka jazda :) Ani to ekonomiczne ani zdrowe dla furaka, to nie diesel

wojtus1199
04-11-06, 18:08
a czy ktos moze mi pomóc? problem jest opisany wyzej:) pozdro

mitek
04-11-06, 18:29
moze czas juz swiece zmienic??albo przynajmniej wyczyscic i przepalis? a jak z zapalaniem? od kopa czy tez problemy..?

wojtus1199
04-11-06, 18:31
problem czasem. ale wyczytalem ze wcisniecie gazu rpzed zapaleniem zalatwia sprawe, musze to jutro sprawdzic. Swiece by robiły problem z wkręcaniem sie na wyższe obroty?

Niclaus
04-11-06, 18:46
Jak będziesz wrzucał 3 przy 80-110 km/h to chocbyś nie wiem jak wciskał gaz - na pewno nie zamuli :twisted:

wojtus1199
04-11-06, 18:49
na 3 biegu to max 110 wyciagnolem, np przy 70 lepiej przyspiesza na 4 niz na 3

ANTEK
04-11-06, 19:48
na 3 biegu to max 110 wyciagnolem, np przy 70 lepiej przyspiesza na 4 niz na 3

d13b2 110km/h robi jeszcze na drugim biegu...

wojtus1199
05-11-06, 00:13
no jak widac nie mój na 2 doszedłem do 90 i tyle nic wiecej, tez mi sie to troszke dziwne wydalo ze na wyzszych obrotach idzie gorzej niz na nizszych. Czy to moze zatkany kat wydech czy cos? A moze jakies ograniczenie w gazniku(uszczelka, ponoc z niemiec tak niektore miały). NIedawno czytałem posta i kolega miał podobny problem, tlyko teraz nie moge tego znalesc;/

skorupa
05-11-06, 01:10
Mam dokładnie ten sam problem. Auto jest zamulone i odnoszę wrażenie jakby się jej cały gaz nie otwierał. Może faktycznie jest tam jakieś durne ograniczenie?

marcin EZG
05-11-06, 14:11
chialbym wam pomoc ale nie umiem, moja D13B2 jak przekracza 4000tys to dopiero zaczynam odczuwac ze jade

K@p3K
05-11-06, 16:20
no dokladnie...po 4tys jest taki odczuwalny kop...sie wkreca na obroty:)

fabulous
05-11-06, 16:39
Witam wszystkich 8) jestem świeżak na tym forum i od niedawna posiadacz hani i mam podobny problem, po odpaleniu na wolnych obrotach silnik pracuje idealnie , podczas jazdy silnik zaczyna mi dziwnie przerywać (dziwna czkawka) i nic nie mogę zrobić. Byłem u mechanika z zapytaniem i powiedział mi że to możę być zapchany filtr paliwa bądż też świece... wymieniłem świece na nówki i nadal jest to samo :| teraz wymienie filtr paliwa i się zobaczy...

K@p3K
05-11-06, 20:09
p0o czesci sam sobie odpowiedziales..ale czkawka to moze byc rozdzielacz..znaczy moze byc do wyregulowania/wymiany, albo ewentualnie p[asek rozrzadu jest za luzny(tak mialem w skodzie..jak lancuszek byl za luzny to szarpala, ale po wymianie szarpanie zniknelo)...

Mess
06-11-06, 02:39
Wiecie dlaczego tak mi zamula ?? Nie dzialo sie tak jak bylo cieplo i sucho...Ale jak wjade w kalurze to w jakis sposob dostaje sie woda prawdopodobnie do gaznika albo cos.... Moze cos o Tym powiecie??

bartol
06-11-06, 02:50
Wiecie dlaczego tak mi zamula ?? Nie dzialo sie tak jak bylo cieplo i sucho...Ale jak wjade w kalurze to w jakis sposob dostaje sie woda prawdopodobnie do gaznika albo cos.... Moze cos o Tym powiecie??

Do gaznika to raczej ciezko mialaby sie dostac :lol: Masz prawdopodobnie przebicie na kablach do tego moze byc kopulka aparatu zaplonowego...

fabulous
06-11-06, 14:32
zmieniłem filtr paliwa i jest juz ok :D pozdro i thx

Mess
06-11-06, 23:05
Myslisz ze to moze byc wina kopulki na rozdzielaczu?? ale co mam ja wyczyscic czy zmienic??a jesli chodzi o kable to te od swiec?? a jezeli tak to jakaa cena ich jest i jakiej firmy maja byc?:D dziekii

qbaA6
06-11-06, 23:33
ja tez mam podobny problem, ostatnio zalem paliwko i co sie okazalo autko wogle nie chcialo jechac (przerywalo, szarpalo, strzelalo itp), spuscilem, nalalem dobre sprawdzone i wymienilem filtr paliwa. teraz mam taki problem jade na 2 wciskam sprzeglo, hamuje, puszczam sprzeglo daje gazu i hania strasznie szarpie, dodam ze pozatym wszystko jest jak najbardziej ok. Co moze byc przyczyna ow, dziwnego zjawiska?

bartol
07-11-06, 01:08
Myslisz ze to moze byc wina kopulki na rozdzielaczu?? ale co mam ja wyczyscic czy zmienic??a jesli chodzi o kable to te od swiec?? a jezeli tak to jakaa cena ich jest i jakiej firmy maja byc?:D dziekii

Zacznij od kabli i swiec jesli to nie pomoze to byc moze kopulka puszcza wilgoc do aparatu najprosciej bedzie jak tam zajrzysz przy okazji mozesz wyczyscic styk oraz palec...

wojtus1199
10-11-06, 15:19
niedawno probowałem swojego d13b2 przycisnac ile pójdzie ma 4 biegu 140, to chyba za malo;/ co to moze byc? siłownik 2 przepustnicy sie rusza ok 5mm. wiec dział, czy to moze byc wina świec?

dimo
10-11-06, 21:07
niedawno probowałem swojego d13b2 przycisnac ile pójdzie ma 4 biegu 140, to chyba za malo;/ co to moze byc? siłownik 2 przepustnicy sie rusza ok 5mm. wiec dział, czy to moze byc wina świec?
no to masz cos nie tak rzeczywiscie :| ja swoja cisne na 3 biegu do 130 i jeszcze mi gania dalej tylko nie chce za bardzo juz zylowac... :D no mysle ze to moze byc wina swiec :) albo jest zamulona i musisz ja wtedy ostro przypalic....
pozdrawiam
Dimo

wojtus1199
10-11-06, 21:10
dimo, a przewody? da sei sprawdzic jakos ich zuzycie? bo one są raczej drogie a nei chce wpedzac sie w niepotrzebne koszty. wogole mam cos nie tak z wysokimi obrotami:(

dimo
10-11-06, 21:17
dimo, a przewody? da sei sprawdzic jakos ich zuzycie? bo one są raczej drogie a nei chce wpedzac sie w niepotrzebne koszty. wogole mam cos nie tak z wysokimi obrotami:(
wiesz co mielismy (tzn moj ojciec :grin: mial cifa 1997r. 1,5 VTEC) i tez tak sie dzialo ze tak ja cos dusilo, ale to bardziej na niskich obrotach... i wymienilismy przewody i to sie troche poprawilo a problem ustal dopiero jak wymienislismy palec ... Cif odzyl :D a swoja droga to nie wiem jak sprawdzic czy przewody sa zuzyty... my mielismy 180 tys. nabite i dopiero wtedy wymienilismy i to bylo troche pozno... najlepiej zmien... bo predzej czy pozniej i tak to bedziesz musial zrobic....
Wspolczuje bo wiem ze to cholernie wkur.....

smoku123
11-11-06, 13:03
witam

Jaki filtr pasuje do d13b2 1,3 16v bo szukalem i nie moge znalesc a gosc w serwisie mowil ze nie kupie w polsce do niej filtru paliwa czy to prawda??

coala_16
11-11-06, 13:34
Nie prawda, niedawno wymieniałem - koszt 10 złotych.
U mnie w kazdym byle sklepie motoryzacyjnym do nabycia, zmień lepiej tego fachmena.

Pozdrawiam

marcin EZG
11-11-06, 14:32
o wlasnie mam pytanie, w wersji 1.3 ponoc sa dwa filtry paliwa? kolo silnika i z tylu pod podloga.to prawda??

ANTEK
11-11-06, 15:37
d13b2

filtr paliwa - FILTRON PS 968 lub B34020JC (koszt niecale 10zl)

filtr powietrza - FILTRON AE 320 (koszt nieco ponad 20zl)

filtr paliwa faktycznie jest w okolicach tylnego lewego kola

coala_16
11-11-06, 15:51
Jak będziesz na kanale to z tyłu przylewym kole jest taka jakby osłona gumowa - jak ją zdemontujesz (u mnie była przykrecona śrubą) to znajduje się tam filt paliwa.
Z tego co mi wiadomo przy silniku nie ma już innego filtra paliwa.

Pozdrawiam

wojtus1199
15-11-06, 16:37
wymieniłem świece i przewody, jak narazie nei zauważyłem poprawy;/ co dalej:D?

dimo
15-11-06, 18:55
wymieniłem świece i przewody, jak narazie nei zauważyłem poprawy;/ co dalej:D?
nie wiem moze jeszcze palec?? nie wiem stary :sad: u mnie przewody poprawily sprawe (tn u ojca) wiec nie wiem co dalej :neutral: wg mnie pozostaje palec do sprawdzenia

Mess
15-11-06, 22:17
Chlopaki ja wlasnie wrocilem z seriwsu.... mialem sprawdzana cala elektryke.Kopulke kable itp i wsjo oki.a dalej to samo i nawet zawory ustawili....

i dalej to samo przerywa mysle ze to wina gaznika albo cos z paliwem... powiedzcie co o tym sadzicie...szybko o kontakt prosze!!!

wojtus1199
15-11-06, 23:10
Panowie powiedzcie mi (uzytkownicy d13b2) jakie macie obroty przy 80km/h na 2 biegu? bo nie mam obrotka. z góry dzieki

Furious
15-11-06, 23:18
Panowie powiedzcie mi (uzytkownicy d13b2) jakie macie obroty przy 80km/h na 2 biegu? bo nie mam obrotka. z góry dzieki
6000rpm

wojtus1199
15-11-06, 23:30
u innego forumowicza 7 tys:) moze jeszcze ktos sie wypowie

Mess
16-11-06, 18:53
ZMieciacie chlopaki temat!!! nie wolno bo ja to info potrzebuje na juz.

marcin EZG
16-11-06, 22:24
hmm niech no chwile pomysle...
80 na dwojce to jakies ok 6000 obr

maniek1982
16-11-06, 22:34
a u mnie jakieś 5500
pozdro

marcin EZG
16-11-06, 22:38
no tak mowie pi razy drzwi ,fakt ze do redline jeeeszcze daleko:)

wojtus1199
16-11-06, 23:49
jak do red line daleko to powinno dalej ładnie smigac a mi ledwie co do 90 i tyle:( jak narazie wymieniłem filtr powietrza, świece i przewody. CO moze jeszcze pomóc? Czyszczenie gaźnika? reset kompa? Ile wogole kosztuje czyszczenie jesli ktos wie?

jogal
17-11-06, 02:41
a może masz zepsuty aparat zapłonowy. W moim jak odkręciła się śubka od palca rozdzielacza to mi pokrzywiła przyspieszacz zapłonu i pospadały mi takie małe sprężynki. Efektem tego było to, że auto było mułowate i nie wchodziło tak lekko na wysokie obroty. Proponuję zdjąć kopułkę i sprawdzić czy palec rozdzielacza ma ok. 1/4 obrotu luzu.

Mess
29-11-06, 01:54
wsjo oki i dalej nic!!!! dalej ja szarpie jak glupia.... i ciezko jest bardzo odpalic.

marcin EZG
29-11-06, 18:27
ej ludzie a tak apropos czyw D13B2 jest w ogole komputer ,jak tak to czym on steruje?
bo ja wam mowie ze to nie jest komputer tzn mowiac fachowo sterownik wtrysku:))
jest to jakis sterownik tylko czego?

jogal
29-11-06, 19:30
Ten nasz "komputer" też steruje mieszanką ale w gaźniku :). A poza tym służy przeważnie do wyświetlania błędów różnych czujników, które znajdują się w naszym silniku np. błędy sondy lambda lub błędy silniczka krokowego (EACV) i wiele innych.

fabulous
04-12-06, 18:17
ja mam taki problem że jak jade trochę dłużej na 1 biegu to samochód zaczyna się dławić następuje dziwna rzecz mianowicie tak jakby kończyło sie paliwo(samochód zaczyna przerywać , jest cos takiego że na pewną chwile mogę wciskać pedał gazu a samochód już nie przyśpiesza czyli w ogóle nie dostaje paliwa, potem za jakąś chwile załapie pojadę troche tak z 500 m i znowu to samo) dodam że dzieje się to na wyższych biegach tak na 3 koło 100-110... wydaje mi się że nie jest to aż takie katowanie silnika i że mój samochód d13b2 powinien normalnie jechac na takim biegu i przy takiej prędkości. zaprzyjażniony mechanik twierdzi że to mały silniczek i że nie powinno sie go tak katować bo wtedy braknie mu benzyny w gażniku co osobiście uważam za bzdure. Dodam jeszcze że samochód pali dobrze i na wolnych obrotach silnik pracuje perfekcyjnie cichutko i równo. Jestem laikiem samochodowym i nie wiem już co zrobic bo nikt ze nzajomych nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie. wymieniłem już wszystkie świece i filtr paliwa i nic to nie pomogło. prosze o jakąś porade,wskazówke :| bo powoli zaczyna to mnie już męczyć... zgóry thx za każdą pomoc

marcin EZG
04-12-06, 21:31
no z tym sie zgodze:))

dudek83
05-12-06, 10:27
jeden po lewej stronie zbiornika pod osłonka,i jeden jest w komorze silnika lewa strona tak pod scianka grodziową kabiny(taka metalowa pucha-czarna)takowy układ filtrujący jest tylko i wyłacznie w D13b2.przy wymianie nalezy zawsze wymieniac oba(ceny:10zł ten przy zbiorniku,a 30zł ten z komory silnikowej)przy tym czyszczenie gażnika i regulacja poziomu paliwa w komorze pływakowej jest obowiązkowa(patrzac na gażnik z lewej strony widac wziernik z podziałką min-max poziom paliwa musi być pomiędzy punktami kontrolnymi(samochód musi stac na poziomej nawieżchni)a jesli poziom paliwa okaze sie zejest nie własciwyto nalezy zdjac puche filtru powietrza z gażnika i regulowac taką mała sróbka przy wlocie paliwa(o jakies 1/4 obrotu i odczekiwac na ustabilizowanie sie poziomu-czynnosc powtarzac do ustawienia odpowiedniego poziomu paliwa)w razie pytan sluze pod adresem doodec@vp.pl

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2006 ]

Wiecie dlaczego tak mi zamula ?? Nie dzialo sie tak jak bylo cieplo i sucho...Ale jak wjade w kalurze to w jakis sposob dostaje sie woda prawdopodobnie do gaznika albo cos.... Moze cos o Tym powiecie??najprawdopodobniej woda dostaje sie do aparatu zapłonowego,albo na kablach jest przebicie

jogal
05-12-06, 12:10
wydaje mi się, że jesteś w błędzie, ponieważ z tego zdjecia wynika:
http://img223.imageshack.us/img223/4396/filtrypj7.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=filtrypj7.jpg)
że ta pucha czarna, o której mówiłeś to zbiornik z aktywnym węglem czy coś takiego i nie jest tam napisane, żeby to wymieniać. Natomiast są rzeczywiście dwa filtry, jeden koło zbiornika (już wymieniłem) i drugi jest między gaźnikiem i pompką, ale wydaje mi się że to jest jakiś standartowy filtr taki jak się wkłada np. do malucha. Gdzie można kupić tą puchę czarną za 30 zł??

dudek83
05-12-06, 19:29
małe sprostowanko,faktycznie masz racje co do tych filtrów w d13b2,jak sie okazało to umnie ten czarny był zamontowany dodatkowo i nie jest on oryginalnie montowany w d13b2,jakim cudem znalazl sie w moim...prawdopodobnie to jakas przeróbka,owy filtr ma głownie zastosowanie w nowszej wersji civica 1.4 .
za jakiekolwiek wprowadzenie w błąd wszystkich przepraszam.

miku
27-06-07, 14:18
przerywa mysle ze to wina gaznika albo cos z paliwem
Mi tak robił na ciulatym paliwie. Po wymianie filtra paliwa i zalaniu ze dwóch baków dobrej benzy wszystko było ok. Co do tego że na 3 biegu nie przy 45km/h autem szarpie - to sorka mądrale ale ja tak mogę zrobić nawet na 4 i mi nie dławi... (także nie jest to normalne) tylko auto nie wystrzeli jak z procy co jest oczywiste hehe

marek44em
27-07-07, 10:19
Witam wszystkich
czytam wasze wypowiedzi i co niektre bardzo mnie dziwią z kolei inne potwierdzaja sie w
mojej hani Też mam d13b2. po wymianie filtrów powietrza i paliwa (tego przy zbiorniku) Ogólnie na auto narzekać nie moge ale takie teksty jak 100-110 na 2 moge Włożyc miedzy bajki!! na 5 przy 140 brakuje jej tchu!!ale co do elastyczności to nie mam zarzutów(jeśdze spokojnie ale nie po emerycku) Jeśli mam rozgrzany silnik moge spokojnie przy 50km/h włożyć 5 wcisnąć gaz i wogóle sie nie dławi ani nie przerywa.wogóle jak ją kupi łem to sie zdziwiłem ze tak sie da bo astra 1.4 to przy tych obrotach wrecz gaśnie a honda z 16V jedzie!!! Spróbuje jeszcze sprawdzić aparat zapłonowy może coś sie zmieni bo naprawde chyba moja hania nie jest z tych wysokoobrotowych ;-)

adolfone
16-08-08, 23:17
to gosc ci głupoty gada ja kupilem bez problemu i jeszcze mialem wybor z jakiej firmy.A tak na przyszlosc jak bedziesz wymienial to znajduje sie on kolo baku niedaleko tylniego lewego kola pod taka plastikowa osłonka.A o tym drugim filtrze w komorze silnika to nie wiedzialem musze to oblookac, jesli jest to ciekawi mnie jak jest z dostepnoscia tego filtra.

lakazs
17-08-08, 12:20
Co ty mowisz... nigdy mi sie tak nie dzialo. Ten silnij byl elastyczny i cos sie posrało;/

No właśnie. Teraz zacznij na 5 biegu z 30 startować, jeszcze bardziej mu się polepszy.