PDA

Zobacz pełną wersję : czujnik temp. wody - d15b7



KRooL
04-11-06, 14:22
Szukałem tego w serwisówce, ale nie moge sie dopatrzeć...

Chciałem zapytać, gdzie umiejscowiony jest czujnik temperatury wody (płynu chłodzącego) w silniku d157, który pokazuje temperature na desce rozdzielczej. Czy to jest ten czujnik obok termostatu przy wejsciu rury w blok silnika?

Mój problem polega na tym, iz mam nieprawidłowy pomiar temperatury wody. Wskazówka po nagrzaniu samochódu nieśmiało wychyla sie tylko ok 1/3 zakresu temperatury i zadne okolicznosci nie są w stanie zmienić jej zachowania. Upał, korek, wysokie obroty przed dłuższy czas, nic nie ma wpływy na wskazówkę... :/

Wymieniłem po drodze chlodnice.... (poprzednia nie dała już rady biedaczka... :-) )
Wymieniłem termostat (jak sie okazało był dobry, chce ktoś kupic termostat? :D )
Został mi ten czujnik...

Pytam czy to ten czy inny, bo podobno są dwa.. Jeden na deskę, drugi do kompa...
Który jest, który?

Piotrek Klag
04-11-06, 15:09
Mój problem polega na tym, iz mam nieprawidłowy pomiar temperatury wody. Wskazówka po nagrzaniu samochódu nieśmiało wychyla sie tylko ok 1/3 zakresu temperatury i zadne okolicznosci nie są w stanie zmienić jej zachowania. Upał, korek, wysokie obroty przed dłuższy czas, nic nie ma wpływy na wskazówkę... :/

chciałbym zauwazyc że też tak mam i to jest chyba naturalne - jak ma w porządku układ chłodzenia cały to po cholere ma latać :?:

Mi sie podniosła jak jechałem 150 km/h i klima na mxa to sie kiedys w uapł kletko zgrzał ale tak to po przejechaniu około 1 km sobie wskakuje na trn poziomi i nie drga nawet o 1 mm.

Chyba szukasz dziury w całym.....

Bono
04-11-06, 16:49
taka temperatura, to norma w b7 więc nie ma sensu nic grzebać przy chłodzeniu. po prostu wszytko działa ok!

Furious
04-11-06, 16:52
tak ma byc, a czujnik jest wkrecony w glowice pod aparatem zaplonowym

Fruger
04-11-06, 17:00
Z tego co zauwazylem w Hondzie wentylator wlacza sie czesto i krotko chlodzi. Ja tez nie zauwazam zeby po zagrzaniu sie silnika temeratura ulegala zmianie. Masz wszystko ok ;)

marecki27
04-11-06, 19:36
Furious, A czy w d13b2 czujnik temp. jest takze wkęcony w głowicę?

Furious
04-11-06, 20:48
Furious, A czy w d13b2 czujnik temp. jest takze wkęcony w głowicę?
na zywo chyba jeszcze nigdy nie zagladalem pod maske D13B2 ale na 99% tak, D-seria to D-seria :)

KRooL
04-11-06, 21:32
Chyba szukasz dziury w całym.....

To nie jest kwestia szukania dziura w całym, tylko obawy przed tym, ze kiedy jednak temperatura bedzie zbyt wysoka to nie będe o tym wiedzieć...

Ale skoro mówicie, ze to normalne, ze wskazówka wychyla sie tylko do 1/3 zakresu to będe spać spokojniej... :-)

Piotrek Klag
05-11-06, 11:46
Chyba szukasz dziury w całym.....

To nie jest kwestia szukania dziura w całym, tylko obawy przed tym, ze kiedy jednak temperatura bedzie zbyt wysoka to nie będe o tym wiedzieć...

Ale skoro mówicie, ze to normalne, ze wskazówka wychyla sie tylko do 1/3 zakresu to będe spać spokojniej... :-)
mi stała na 1/3 cały czas dopóki raz mi nie pekłą chłodnica i wyciekło troche płynu i skoczyła jak głupia w góre :D - tak że działa i nie ma problemu :D

... zatem chyba temat należało by zamknąc .