PDA

Zobacz pełną wersję : Miska olejowa D15Z3.



m.leon
03-11-06, 18:33
Cześć

mam mały problem bo skorodowała mi miska olejowa i nie mogę nigdzie kupić używanej, znalazłem tylko od silnika d15b2 a ja mam d15z3
czy możecie mi powiedzieć czy miska bedzędzie pasowała bo nie mam zielonego pojęcia i nigdzie tego nie znalazłem


Dziękuję i pozdrawiam wszystkich

Darios
04-11-06, 23:47
Cześć
Miałem podobny problem. Dostałem jednak miskę bez problemu, kosztowała tylko 100 zł + koszty przesyłki. W Szczecinie jest dobrze zaopatrzony szrot z częściami do japońców. Wszystko załatwiłem na telefon. Jak chcesz moge podać namiary na maila.
Pozdrwiam

sunseeker1
05-11-06, 01:02
A ja myślałem że moja miska to wyjątek, też jest strasznie skorodowana, ale puki co nie wymieniam bo jeszcze troche pozłuzy. Pozdrawiam!

Lcfr
05-11-06, 20:11
Cześć

mam mały problem bo skorodowała mi miska olejowa i nie mogę nigdzie kupić używanej, znalazłem tylko od silnika d15b2 a ja mam d15z3
czy możecie mi powiedzieć czy miska bedzędzie pasowała bo nie mam zielonego pojęcia i nigdzie tego nie znalazłem


Dziękuję i pozdrawiam wszystkich


zdejmij miske....
bardzo dobrze oczsc...
jezeli pojawią sie dziury naklej płótno z żywicą...
zabezpiecz powierzchniowo srodkiem odrdzewiającym
i jeździj 3-4 lata dalej...

kilass
14-06-07, 19:20
ja tez mam problem z miska olejowa.i nuie moge nigdzie jej dostac.czy orientujecie sie czy do D16Y3 pasuja jakies inne????

Gruszka
15-06-07, 10:41
ja tez mam problem z miska olejowa.i nuie moge nigdzie jej dostac.czy orientujecie sie czy do D16Y3 pasuja jakies inne????

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=31655

Na Allegro tez znajdziesz, tylko szukaj Honda sprowadzonych na czesci a nie samej miski. Jest conajmniej kilka 5D D16 na czesci.

reXio
16-06-07, 15:59
Zamiennik 270 zl nowy. Ja wsadzilem dwa - oba zle zrobione, z miski leci :( Ponoc kiedys byly dobrze pozgrzewane (w miejscu zakladania uszczelki)

Oryginal 1.000,- Dostalem 30% upustu wiec zalozylem. Nic nie leci.

Cairo
17-06-07, 07:20
Zamiennik 270 zl nowy. Ja wsadzilem dwa - oba zle zrobione, z miski leci :( Ponoc kiedys byly dobrze pozgrzewane (w miejscu zakladania uszczelki)

Oryginal 1.000,- Dostalem 30% upustu wiec zalozylem. Nic nie leci.

ReXio nie żartuj że dałeś 700pln za nową miskę??? Czy to nie jest taki element, za którym dobrze jest się rozejrzeć wsród częsci używanych??

reXio
17-06-07, 08:49
Moze i warto. Ja chcialem miec nowa. A ze zamiennik byl zle zrobiony i puszczal wyjscia nie mialem.

Odzalowalem ta kase i jest git. To jest pikus. Wszystkie przewody po woli sa do roboty pod autem (z wymiana okolo 3.000,-) ale to juz dyskusja na inny temat.

Lcfr
17-06-07, 09:27
MWszystkie przewody po woli sa do roboty pod autem (z wymiana okolo 3.000,-) ale to juz dyskusja na inny temat.

Poczytaj temat Tomiek'a - on wymienił komplet duuuuuuuużo taniej...

takibartek
17-06-07, 10:34
Odzalowalem ta kase i jest git. To jest pikus. Wszystkie przewody po woli sa do roboty pod autem (z wymiana okolo 3.000,-) ale to juz dyskusja na inny temat.

Ostatnio to przerabiałem. Wymieniłem przewody paliwowe i hamulcowe w ASO. Do tego miskę na nową. Cena bolała, ale już odżałowałem... :/

BolzZ
11-04-08, 14:00
A uszczelkę tylko oryginalną, czy można włożyć jakiś zamiennik? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Cairo
12-04-08, 16:03
Zdecydowanie lepiej oryginalną.
Jeżeli obecna nie jest w jakimś tragicznym stanie można próbować osadzić ją na sylikonie tak jak się robi z pokrywą zaworów.