PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z abs ????



Tomi.civic
06-08-10, 21:59
Witam.

Auto Civic 1998 EJ9, tylne heble swap z ek4 tarcze 240mm.

Sprawa wygląda nastepująco, po swapie niby wszytko działało prawidłowo podczas deszczu abs wyłączał się jednak pomagało podczas jazdy wyłączenie i włączenie auta.

Po kilku miesiącach takiego jeżdżenia abs wyłączał się już przy normalnej jeździe, ale zabieg wył/wł auto pomagał, jednak nie na długo wkończu zabralm się za to samodiagnostyka pokazała uszkodzenie obu czujników kół tylnich. Wymiana czujników jednak nie dała 100% satysfakcji. Czujniek lewego tylnego koła nadal wywala błąd dokładnie 18. Niestety doszło także dziwne odskakiwanie opedałau hamulca przy predkosci około 15km\h po takim odskoczeniu słychać jakby naciaganie sprężyny (sprężynowanie) z przodu auta. Sprężynowanie występuje nawet wtedy gdy auto zwania bez wciśniętego pedału hamulca także przy około 15km\h.

Kontrolka abs nie zapala się podczas jazdy, normalnie gaśnie po odpaleniu silnika, zdaża się że podczas deszczu kontrolka zapala się i wtedy odskakiwanie hamulca i sprężynowanie nie pojawia się w ogóle.

Wczoraj sprawdziałem czujnik miernikiem, opór na poziomie 930 oma, brak zwarcia do masy, sprawdziłem napięcie na wszystkich czujnikach jest jednakowe i wynosi 2.6V

Nie sprawdziałem tylko pierścienia zębatego, nie wiem jak sie za to zabrać ?? trzeba sciągnąć zacisk i tarcze czy jest inny łatwiejszy sposób.

W manualu wyczytałem że może to być właśnie wyszczerbiony pierścień lub zakłucenia odbierane przez modułu abs, nie bardzo rozumiem o jakie zakłucenia chodzi.

Miał ktoś może podobne doświadczenia, może ktoś wie co jest nie tak??

Tomi.civic
14-08-10, 18:16
Temat do zamknięcia.
Problem rozwiązany, okazało się że śruby mocujące czujnik poluzowały się po powodowało dużą szczeline pomiędzy pierścieniem a czujnikiem.