PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapaleniem.



ukash27
01-11-06, 21:34
Witam.
Mam pilny problem. Posiadam hondę z 1997 koniec roku, z silnikiem 1,4 i. I mam dosc spory problem z dopaleniem autka.
Kupiłem samochód 3 dni temu i czekam na papiery zeby zarejestrować, jak do tej pory znalazłem przekręcony gwint w misce olejowej :/.
Ale problem w czym innym, kiedy przekręcam kluczyk autko kreci rozrusznikiem ale nie zaskakuje, efekt taki jak przy braku iskry.

Auto ma immobilaizer, do kompletu mam jeszcze jeden czerwony kluczyk a przy nim małą blaszkę z wybitymi czterema cyframi.

Proszę o pomoc, puki nie jest za poźno.

Grzechu84
02-11-06, 01:32
Ehh też jestem "świeży" ale umiem w miarę używać opcji szukaj.

Szybka podpowiedź: po zakupie autka standardowo wymieniaj świece, kable WN (pomiajając kwestię oleju, rozrządku itp.) Może styki bodajże w rozruszniku.

opcja->Szukaj

pzdr

Lcfr
02-11-06, 09:35
a przekaźnik pompy paliwa "pyka"?

ukash27
02-11-06, 10:36
Przekaźnik pyka.
Auto paliło dzień wcześniej normalnie.
Przypuszczam ze immobilizer ale kluczyki mam wszystkie czarny jest oryginalny i dalej nic.

[ Dodano: Czw 02 Lis, 2006 ]
Dowiedziałem się więcej.

- Iskra na świecach jest dobra
- przekaźnik pompy paliwa jest ok.
- pompa pracuje bo ja słychać i daje ciśnienie.

Cały czas obstawiam immobilizer, niestety tego nie mam jak sprawdzić... chyba ze sprawdzę sygnał na wtryskiwaczach.
Chyba ze nie będę musiał, jeżeli mi ktoś powie jak odblokować immobilizer. (mam czarny i czerwony kluczyk).

Błagam od pomoc... nie znam się na tym a czas ucieka.

greczko
02-11-06, 23:48
mam czarny i czerwony kluczyk
Nie wkładaj czerwonego w stacyjkę, zablokujesz sobie immobilajzer. Przynajmniej tak piszą w instrukcji. To jest kluczyk serwisowy, na którego podstawie serwis może dorobić kluczyk czarny.

ukash27
03-11-06, 13:52
- I jak sprawdzić czy na złączu wtryskiwaczy jest sygnał?
- Mogę to zrobić w warunkach domowych czy czeka mnie serwis?
- Może wie ktoś czy immobilizer blokuje wtryski czy blokuje zapłon?

Scigi
03-11-06, 14:02
- I jak sprawdzić czy na złączu wtryskiwaczy jest sygnał?
- Mogę to zrobić w warunkach domowych czy czeka mnie serwis?
- Może wie ktoś czy immobilizer blokuje wtryski czy blokuje zapłon?

Nie wiem czy to Ci pomoże, ale u mnie też czasami są problemy z uruchamianiem - przekręcam kluczyk i nic się nie dzieje, jednak na tablicy rozdzielczej miga kontrolka immobilizera (sielony kluczyk). Kiedy wyjmę kluczyk ze stacyjki i go przetrę palcem, problemy znikają. Wydaje mi się, że przyczyną może być czasami wilgośc na kluczyku. Wydaje mi się, że takie właśnie są objawy gdy immobilizer odcina zapłon.

Pozdrawiam,

Scigi

ukash27
03-11-06, 15:52
Jestem juz prawie pewien że to jest komputer, teraz pojawia się problem ze sprawdzeniem...

[ Dodano: Sob 04 Lis, 2006 ]
Mam jeszcze jedno pytanie gdzie odbywa się własciwe sterowanie wtryskami? Bo słyszałem różne wersje...

grzesiuCC
04-11-06, 20:44
u mnie tez czasem mig azielony kluczyk na desce ozdzielczej...
wyjmniecei kluczyka i pochuchanie go :) załatwia problem... :D
serio!-POWODZENIA

..::szczur::..
04-11-06, 20:54
podejzewam ze to akumulator mialem taki sam problem, sprobuj odpalic samochod ze spychu jak to nie pomoze to nie wiem szukac przyczyny w czyms innym, co do zielonego kluczyka to miga mi za kazdym razem jak wylacze silnik czy to jest przypomnienie o wyjeciu kluczyka ze stacyjki czy moze jaka usterka?

ukash27
05-11-06, 09:58
Podejrzewałem sondę lambda, ale nie jest ona wstanie odciąć wtrysków, w poniedziałek przyjedzie mechanik sprawdzić komputer, jak mówiłem podejrzewałem immobilizer ale on z tego co się orientuje nie odcina wtrysku tylko rozrusznik.

Wykonałem samodiagnoze ale robiłem to po raz pierwszy wynik był następujący:

- pierwsze krótkie mrugnięcie (jeżeli dobrze przeczytałem to było to sprawdzenie żarówki),
- potem przerwa
- następnie włączenie żarówki na około 2 sekundy |
- potem gaśnie na 3 | -- to jest cały czas powtarzane.

Proszę o pomoc w odczytaniu samodiagnozy, jeżeli ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co sprawdzić proszę o pomoc.

[ Dodano: Pon 06 Lis, 2006 ]
Dziękuję wszystkim za pomoc, autko już sprawne... Problem polegam na zablokowanym immobilizerze, (odblokowanie 150 zł...) Oraz aparat zaplonowy.... uszkodzona wlwktronika. Dzieki i serdecznie pozdrawiam