PDA

Zobacz pełną wersję : Przednia szyba w copue 5 gen, uszczelki i listwy.



The Player
31-07-10, 13:40
Witam. Przed zakupem auta sprzedający wymienił mi szybę, gdyż miała odprysk. Jednak nie została ona najlepiej zamontowana i górna uszczelka nie wygląda za estetycznie, dodatkowo nie jest dobrze sklejona. Postanowiłem zrobić to dobrze i wymienić wszystkie uszczelki i listwy na nowe, tak jak trzeba. Oczywiście chcę zrobić to w dobrym zakładzie. Teraz mam pytanie co tam się powinno wymienić, żeby było wszystko na tip top nowe. Z tego co wiem to:

- uszczelka wewnętrzna pod szybą, która idzie dookoła wokół całej szyby.
- uszczelka zewnętrzna na górze.
- listwy plastikowe po bokach.

Coś jeszcze? Po bokach oprócz listew też są uszczelki zewnętrzne? Czy przy podszybiu jest uszczelka zewnętrzna gdzieś? Oczywiście uszczelka szyby, pomijam tą uszczelkę niżej.

thompson17
31-07-10, 14:50
nie ma czegoś takiego jak uszczelka wokół całej szyby- ostatnio wymieniałem szybe w swoim hb to wiem:)
to jest montowane na swego rodzaju paste/klej.
żeby wszystko z przodu ogarnąć wystarcza dwie boczne listwy i górna uszczelka która łączy sie z listwami (nasówa sie końcówki uszczelki górnej na listwy)

dziula91
31-07-10, 15:33
Zgadzam się z poprzednikiem;) Zaczepy listew bocznych najlepiej wspomóc silikonem ( co by nie odpadły z czasem)

The Player
31-07-10, 16:19
Hmm dziwne, bo dzwoniłem do ASO i mi powiedzieli, że mają tą uszczelkę wewnętrzną wokół szyby, no ale te ASO się tak znają...

thompson17
31-07-10, 22:50
wiesz, w ASO pracują tylko ludzie:)
generalnie szyba nie ma uszczelki, jest wklejona, a listwy to element estetyczno/wykończeniowy:p

bulikcbr
01-08-10, 09:57
ile w aso za te uszczelki?

The Player
01-08-10, 13:41
Ok. 80zł uszczelka u góry i listwa (albo listwy) 350zł netto.

thompson17
01-08-10, 14:40
chyba ich po***ło w tym aso...
za kawałek gumy 350zł?!:eek:

dziula91
01-08-10, 23:57
Poszukaj w dziale "sprzedam" ja do swojej kupilem 2 boczne listwy za 60 zł w bardzo dobrym stanie;)