PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno Civica do 12tyś



qwertyu
31-07-10, 10:04
Mam zamiar łyknąć jakiegoś Civika do 12k zł. Szukam auta z klimką bo bez tego w lato nie da się żyć, w jakich silnikach powinienem szukać i na co jeszcze zwracać uwage przy wyborze Civika, może macie jakieś polecone samochody z Warszawy i okolic do obejrzenia. I kolejne pytanie wiem, że jak kupie 1.4 to będzie swap na 1.8 po jakimś czasie i tu pytanie czy wtedy klima nie będzie już pasowała ta co była w 1.4 ?
Interesują mnie tylko HTB najlepiej 3D

pwl
31-07-10, 10:43
Za 12 tysięcy poszukaj albo 1.4 z lat 1999-2001 albo 1.5 z 1996-98. Bierz to, co będzie w lepszym stanie. Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedź używając opcji szukaj. Wypadałoby się przywitać w odpowiednim temacie zanim zaczniesz pytać. A i nick tez masz arcytwórczy.

lozek
31-07-10, 12:47
Jak zeswapujesz z 1.4 na 1.8 to klima nie podejdzie bo 1.4 to D14 - silnik z D serii a 1.8 to B18 - silnik z B serii.

Co do aut to tak jak napisał PWL. albo EJ9 czyli z silnikiem 1.4 z lat 99-00 albo 1.5 z lat 96-98.

Zwróć uwagę przede wszystkim na budę i zawieszenie skoro silnik i tak idzie do wymiany.

qwertyu
31-07-10, 15:06
Nie znam się na tych sygnaturach ale domyślam się że to EJ9 to lift civica VIgen?
Na jednostce zrobię z 10k bo trzeba będzie po zakupie podreperować budżet, to co Ci co swapują z 1.4/1.5 na 1.8 to nie mają klimki ? No bo jak 1.8 ma te 169kucy to już nie ma co dalej krzesać tylko zagazować zdzire i jeździć w miarę tanio z dobrymi osiągami, sekwencja 3gen powinna być ok
Bo ja poszukuje takiego małego slippera co zapewni mi chociaż minimum komfortu, bo drugim awaryjnym samochodem jaki mam gdy nie znajdę Civica to Toytota Celica 1.8,2.0GT

Edytka!@#
Bo podobno mocy do tego 1.4 czy 1.5 coś nie idzie dołożyć

lozek
31-07-10, 15:29
EJ9 to civic 6gen przedliftowy i poliftowy z silnikiem 1.4 ( hatchback i sedan )
Ek3 to civic 6gen przedliftowy i poliftowy z silnikiem 1.5 ( hatchback i sedan )

Z 1.8 tez można mieć klime, ale jest to już droższa sprawa niż w przypadku 1.4


Chcesz gazować 1.8? ja pier... co to ma znaczyć? Albo osiągi, albo tanio jeździmy no. Swapowac na B18C4, żeby tylko zagazować - nie rozumiem tego.

qwertyu
31-07-10, 15:37
Dużo polaków tego nie rozumie, po co mam wydawać 4.5zł czy nawet 5zł na 99shela za paliwo jak też mogę jeździć i po 2.1zł a resztę pieniędzy dokładać na kolejne modyfikacje auta. Za zaoszczędzone pieniądze mam na dodatkowe mody i strojenie gazu jakbym coś dłubał jeszcze w silniku.
Polacy jako naród narzekają na wszechobecny brak pieniędzy ale nie potrafią ich oszczędzać na najbardziej prozaicznych rzeczach.
Kiedyś też byłem antyfanem gazu i też mówiłem "Ten gaz to se do zapalniczki możesz nabić..." ale kupiłem samochód z gazem i zobaczyłem że to nie ma różnicy czy gaz czy benzyna tu jeździ i tu jeździ a dość pokaźna kwota zostawała mi w kieszeni, żeby nie ryć po zaworach był tam zbiorniczek z olejem pod maską mieszany z gazem. Tak więc gaz to jest podstawowe wyposażenie każdego mojego kolejnego auta tak jak klima i elektryka.

reaktor
31-07-10, 16:25
a czemu nie chodzisz w jednych tych samych obsr*anych gaciach, przecież to też gacie i nie ma różnicy . Sam kiedyś mówiłem" nie ob*&ne majty są dla brudasów". ALe od kiedy zacząłem w takich chodzić przekonałem się , że nie ma różnicy. Teraz zamiast kupowac majty i wydawać kase na proszek mogę je przeznaczać na mooooody .Przykry zapach zabijam klimatyzacją i smrodem LPG, i drzewkiem WUNDERBAUM któe jest obowiązkowo na wyposażeniu każdego mojego auta.
JEst COOL!. POlecam wszystkim
Faktycznie polacy nie umieją oszczędzać zmienią brudne gacie zamiast chodzić w tych samych

qwertyu
31-07-10, 19:02
ŁoŁ jakie porównanie....

lozek
31-07-10, 22:23
chcesz tanio jeździć to kup EK3 z silnikiem 1.5. będziesz miał 115 kunia i będzie ci palił z 7 litrów w mieście.

maxv
01-08-10, 08:35
a czemu nie chodzisz w jednych tych samych obsr*anych gaciach, przecież to też gacie i nie ma różnicy . Sam kiedyś mówiłem" nie ob*&ne majty są dla brudasów". ALe od kiedy zacząłem w takich chodzić przekonałem się , że nie ma różnicy. Teraz zamiast kupowac majty i wydawać kase na proszek mogę je przeznaczać na mooooody .Przykry zapach zabijam klimatyzacją i smrodem LPG, i drzewkiem WUNDERBAUM któe jest obowiązkowo na wyposażeniu każdego mojego auta.
JEst COOL!. POlecam wszystkim
Faktycznie polacy nie umieją oszczędzać zmienią brudne gacie zamiast chodzić w tych samych

;) Dobre

qwertyu
01-08-10, 10:54
Z całego motoallegro oferty, które mnie zaciekawiły to:
http://moto.allegro.pl/item1164544545_honda_civic_1_4_1999_klima_po_lift. html#gallery
http://moto.allegro.pl/item1162467078_zapraszam_honda_civic_klima.html#ga llery
http://moto.allegro.pl/item1164169601_honda_civic.html
http://otomoto.pl/honda-civic-C14385188.html
http://otomoto.pl/honda-civic-C14258590.html
No i mój faworyt
http://otomoto.pl/honda-civic-C14276016.html

pwl
01-08-10, 12:16
Ostatni - "środek czysty zadbany", a miejsce, na które najczęściej się patrzy (zegary) upier*olone na zdjęciu... :PPP

reaktor
01-08-10, 13:49
"Ja bym powiedział że jest optymalnie utrzymany , niezbyt czysty, niezbyt za*****y " J. Brzechwa

qwertyu
01-08-10, 14:21
Ten 1.4 nie ma zmiennych faz rozrządu a to wada dość poważna jak dla hondy, strasznie ciężko znaleźć HTB z 1.5, 1.6 a do mówić o 1.8....
Ile da się wykrzesać normalnymi kosztami z tego 1.4 ?

dab1
01-08-10, 14:30
qwertyu z łąski swojej ogarnij się!!! wszystko jest na tym forum wystarczy poszukać a nie rzucać kolejne babole w jednym temacie. To że chcesz 1,8 zagazować Twoja sprawa (chociaż silnika szkoda) ale to Twoja brocha - ale nie pisz dziwnych pytań tylko się wysil i poszukaj.

qwertyu
01-08-10, 15:21
Wiesz to forum jest tak duże, że trudno się tu połapać. Przed założeniem topica szukałem i znalazłem tylko przyklejony z wyborem silnika i napisem trudny w tuningu do 1.4 ale trudny dla jednych może oznaczać że nie zrobi się 170koni a dla drugiego że nie ma co liczyć na 110.
Pewnie tak samo by było jakbym Cię wpuścił na VKP i bym Ci powiedział wykaż troche inicjatywy i poszukaj o tuningu X16XEL.
Dlatego nie lubię takich ludzi co wiedzą wszystko o danym temacie i próbują z innymi rozmawiać na tym samym poziome wtajemniczenia pokazując swoją wyższość.

reaktor
01-08-10, 16:14
napisał ci już kolega że cie nie stać na jeden osiem L , kup 1.5 nie truj , doskrobiesz może 7-10 koni

lozek
01-08-10, 17:08
do 1.5 wrzuca się krotką skrzynie i lekki zamach, wywala kata wstawiając kolektor wydechowy 4-2-1, wydech 2", dolot z doprowadzeniem zimnego powietrza i auto już troche zapier...

Skoti
02-08-10, 11:46
Ciekawy temacik ale gazowanie 1.8 zeby miec wiecej kasy to troche nie logiczne.
gdyz same czesci do 1.8 sa o wiele drozsze i tutaj nic nie zaoszczedzisz...
1.4 sa najbardziej popularne ale duzo z tych silnikow nie wytargasz.
Ale szukaj, może coś trafisz chodz nikt nie mówi ze prosto będzie.