PDA

Zobacz pełną wersję : tłumik końcowy



escezet
31-10-06, 19:00
Wiem, ze temat nie raz walkowany :) korzystalem z opcji szukaj, ale moze ktos z Was ma jakies nowe "doswiadczenia" jesli chodzi o wydech :smile:
Chcialbym sie dowiedziec jaki kupic sobie tlumik koncowy tylko cichy ewentualnie z bardzo ale to bardzo delikatnym basem(prawie seria). Mam civica 6 gen D15Z6 z kolektorem D16Z6 reszta seria i niestety ostatni tłumik padl i dzwoni paskudnie :)
Z gory dziekuje za pomoc.

streetc
31-10-06, 19:26
Zamontuj tak jak ja uniwersalny tlumik ultera. Nie jest wcale glosny. Do 3-4 tysiecy obrotow nie slychac go wcale, a powyzej 4,5 gra jak nalezy :) Jesli jestes z Krakowa mozesz zamontowac go tak jak ja w Auto-Wydechu (autowydech.com) - na miejscu jest ponad 100 tego typu tlumikow do wyboru z roznymi koncowkami(brzmi to jak reklama ale po prostu staram sie pomoc :) ).

havok
31-10-06, 19:30
Oryginalny - będzie najciszej.
Albo Ulter.
Albo zrób na zamówienie komorowy u jakiegoś dobrego tłumikarza.
I nieprawdą jest, że szukałeś. :/

escezet
31-10-06, 19:36
mialem wczoraj zalozony wydech chyba od vti, sie znaczy miedzy kolketorem a koncowym a koncowy ultera i nie dalo sie wytrzymac tak glosno bylo! jedyny plus to brak dzwonienia ale dzisiaj powrocilem do serii czyli dzwon. :(

Lcfr
31-10-06, 20:09
mialem wczoraj zalozony wydech chyba od vti, sie znaczy miedzy kolketorem a koncowym a koncowy ultera i nie dalo sie wytrzymac tak glosno bylo! jedyny plus to brak dzwonienia ale dzisiaj powrocilem do serii czyli dzwon. :(

ale jaki ulter?
bo uniwersalny może lekko buczec ale DEDYKOWANY bedzie tach chodził jak chesz wlasnie...

boomer
31-10-06, 22:00
Nowe doswiadczenia opisujemy w starych watkach a nie zakladamy nowych

streetc
25-01-07, 20:56
Ja tez mam D15Z6, a do tego kolektor 4-2-1, wyciety srodkowy zastapiony strumienica i na koncu uniwersalnego ULTERA. Jest cicho prawie tak jak na seryjnym, wiec nie wiem u ktorego niby speca i co przymierzales ....

3dan
27-01-07, 12:11
witam,mam to samo tzn zalozylem kolektor 4-2-1 i koncowy jest juz zmiazdzony dzwoni okrutnie mam zamiar zrobic caly wydech z nierdzewki na 2 tlumikach tylko czekam az skoncze j........ sesje i musze sie ustawic z tlumikarzem z Siemianowic Slaskich podobno jest bardzo dobry kumpel u niego robil megane i dzwiek super nie buczy ani ryczy jak odrzutowiec,oczywiscie to rzecz gustu niektorzy lubia mega bass,ja do nich nie naleze, agosc sam robi tlumiki oblicza i doradza srednice rur,tylko ma spore kolejki podobno i trzeba sie ustawiac wczesniej,jestes z Czestochowy jakbys chcial namiar to moge zkolowac,wal na PW.
Pozdro

Dareko87
28-01-07, 14:19
witam doczepiam sie do tematu chce wymienić tłumik w mojej hani co powiecie na ten??

http://sklep.tuning.pl/pr...=237&d_id=96970


chce wlasnie kupić taki cos w tym stylu doradzcie mi jak mozecie
pozdrawiam

[ Dodano: Nie 28 Sty, 2007 ]
http://www.allegro.pl/item160863646_super_tlumik_wm_z_silenserem_efekt_w rc_.html


co powiecie na taki tłumik? Chce kupić tłumik o takim wyglądzie jak ten prosze doradzcie jaki mam kupić nie moze byc za glośny na niskich obrotach.

Pozdraawiam i czekam na porady

Czarny Chochlik
16-07-10, 22:33
Nie gadajcie, że Ulter uniwersalny jest cichy... toż to bzdury!!! Sam się w niego wpakowałem i wyje jak głupi między 2,5 a 4 tysiącami obrotów nie da się wytrzymać. żebym jeszcze miał przelot to rozumiem, ale mam nowy katalizator i tłumik środkowy, wszystko na rurze 55mm i jest tragedia. W mieście lansik, ale poza tragedia po prostu...:mad:

headone
16-07-10, 22:38
Ale żeś odkopał ....
Mam ultera, brak kata, 4-2-1 i chodzi super :)

hellrider
18-07-10, 02:02
Moze mnie wysmiejecie, napewno mnie wysmiejecie i skrytykujecie :) Ale, jak macie serie uklad wydechowy to ostatni tlumik zalozcie sobie od Golfa II TD. Wiem co mowie, mysle i pisze ;) Tylko nie wiem jednej rzeczy, czy ten tlumik jest srodkowy czy ostatni. Ale dzwiek jest normlanie w cycki. I nie jest glosny, prawie jak seria, nie buczy. Chodzi cos jak Apexi N1 tylko cicho.